turnieje o godzinie 13 - czarna lista drużyn lub możliwość dodania krótkiego opisu turnieju

turnieje o godzinie 13 - czarna lista drużyn lub możliwość dodania krótkiego opisu turnieju

Witam,

jak wiadomo większość z nas mecze o 13 w turniejach traktuje jako sposób na zarobek pieniążków w grze, ale niestety, są też tacy, którzy czerpią przyjemność z eliminowania i punktowania swojego przeciwnika - dla przykładu: dzisiejszy mecz o 13 w moim turnieju, każdy ma gwarantowaną i równą nagrodę za udział w turnieju, a jak kończy się mecz? Przeciwnik znacznie słabszy sprowadza do parteru 3 moich zawodników i przed ważnym ligowym meczem przystępuję w znacznie osłabionym składzie. Totalny bezsens.

Uważam że organizatorzy turniejów powinni mieć możliwość piętnowania takich zachowań - i tutaj pojawia się mój pomysł wprowadzenia czarnej listy drużyn (czyli wykluczenie danej drużyny), które nie mogłyby brać udziału w przyszłych edycjach turnieju danego organizatora. To organizator sponsoruje turniej, to organizator chce dbać o porządek w nim, o zdrowie swoje jak i przeciwników, bo każdemu głównie zależy na lidze i lidze towarzyskiej, więc organizator powinien móc karać szkodnika, a w tym momencie jest bezsilny. Trener grający tak a nie inaczej wtedy nauczy się, żeby grać czysto a nie utrudniać życie losowej osobie, a jeśli nie, to w nagrodę będzie brał udział w turniejach z mniejszymi nagrodami lub w ogóle zostanie wykluczony z tych turniejów.

edit:
    Wiem że pomysł może wydawać się ciężki do realizacji i nie każdemu może się on spodobać, dlatego wysuwam drugą propozycję, która wydaje mi się o wiele przyjemniejsza i nie wymaga dużego nakładu pracy - ot małe usprawnienie gry które może tylko i wyłącznie polepszyć rozgrywkę.

Moja druga propozycja to możliwość dodania opcjonalnego opisu turnieju, żeby zainteresowani wiedzieli pod jakimi warunkami (w przypadku turnieju na hasło) mogą dołączyć do danego turnieju/lub o co prosi organizator ewentualnych uczestników (turnieje otwarte, bez hasła), bo jak wiemy większość zainteresowanych dołącza bezpośrednio z gry, a nie z forum. Myślę że zaoszczędziłoby trochę czasu bo przy okazji mogłoby zastąpić też pisanie do każdego uczestnika z prośbą o grę fair.

Pozdrawiam, Zbogiem.

Post was edited 2 times, last by “zbogiem” ().