Rynek transferowy - dyskusja

Rynek transferowy - dyskusja

Jak w takim razie przeliczysz wartość wirtualnej waluty Euro na Credits przy ustalaniu cen minimalnych? Popatrzmy na przykładzie klonowania:

5 Ø - > 3 CR + 186 Euro (1 CR = 62 Euro)
      10 Ø -> 7 CR + 560 Euro (1 CR = 80 Euro)
      15 Ø - > 10 CR + 1,288 Euro (1 CR = 128.8 Euro)
      20 Ø - > 14 CR + 2,528 Euro (1 CR = 180 Euro)
      ...
      100 Ø - > 80 CR + 365,714 Euro (1 CR = 4.571 Euro)

Jak
      widać w tym przypadku sens przeliczania Euro na CR jest bez celowe. Nie wiem na jakim wzorze bazowali ustalając wartości klonowania - mądry chłopok ponoć jestem, ale nie mam siły aż tak intensywnie myśleć po pracy. Ale dobrze, weźmy pod uwagę samo to, że przykładowy klon to 22 mln i te 300 CR. Moim zdaniem, za klona z reprezentatywną siłą 300 musielibyśmy dać lekką ręką jakieś... 800 CR? LEKKĄ RĘKĄ. To jest równowartość ok. 120 zł. Ceny też nie mogłyby być zbyt niskie, bo sam wydając 300-400 złotych zrobiłbym taką pakę, że klękajcie narody... A jeszcze miałbym Euro w kieszeni ;) Za 2-3 lata, zawodnik z siłą ~300 będzie warty wiele mniej więc potrzebne byłby kolejne aktualizacje i kolejne... Nie zapanowałby nad tym nikt. Nie ma takiego opcji.

Zyskaliby właściciele gry i zawodnicy którzy grają za credyty a nie każdego stać na kupno zawodnika za gotówkę czy zrobić klona.

Absolutnie się nie zgadzam. Właściciele gry tylko i wyłącznie by stracili. CR szłyby na konto innego gracza co powodowałoby brak zapotrzebowania z jego strony na inwestowanie. Przy klonowaniu one po prostu znikają co ma wpływ na dalsze kupowanie wirtualnej waluty - gracz traci CR i nikt inny ich nie zyskuje...

"nie każdego stać na kupno zawodnika za gotówkę czy zrobić klona."- to akurat ulubione powiedzenie graczy, którzy są przeciwnikami klonowania :/ Sam klonuje i nie mogę narzekać na system mimo że sam chciałbym klonowac. Chcesz klonować? Licz się z kosztami :/ Nikt nikomu nie mówi, żeby to robić. Można wynegocjować cenę i kupić go bez tego. Wiesz co by się stało, gdyby klonowanie było tańsze? Jeden wielki BOOM w kadrach i zero mowy o jakichkolwiek równych szansach... Zrobiłaby się Czeczenia

Tak jak wspomniałem. Nawet gdyby to wypaliło to wartości zawodników musiałby być no... kosmiczne co równa się nieopłacalności. Jestem pewny, że mało osób korzystałoby z takiego rozwiązania, a robić pomysł nawet dla parunastu osób mija się z celem. Pomysł tak czy owak moim zdaniem wart dyskusji i wymiany zdań, nie wiem dlaczego nikt jeszcze nie napisał :/
      Nie do końca zrozumiałeś sens mojej wypowiedzi....tak byłaby to opcja tylko dla graczy którzy grają za credyty...ale przecież tylko na takich graczach firma zarabia.
      Dlaczego firma miała by tracić??
      Zaproponowałem opcje wystawiania na rt za credyty.Opcja z kasą i tak by została...
      I gracz który by wystawiał grajka za credyty na rt musiałby płacić % credits od wystawy-czyli tu firma już by zarabiała bo cześć credytow idzie w eter...kolejny raz firma by zarabiała jeśli ktoś zdecyduje się na kupno grajka to wpierw trzeba kupić credyty...nie bardzo rozumiem gdzie by tu firma miała tracić skoro wszystko się obija o credits.
      Nie pisałem o przeliczaniu waluty na credits więc nie wiem skąd ten pomysł bo i tak nie można kupić waluty za credyty.
      Tak jak piszesz ceny takich grajków nie będą niskie i napewno trzeba by cennik ustalić od najmniejszego Siły 5Q.
      Może za dużo roboty:p
      Programiści mają już tyle na głowie

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
      Grafika - dzelen :thumbup: