Dyskusja nt. turnieju noworocznego

Dyskusja nt. turnieju noworocznego

Turniej Nowego Roku 2019

Turniej został podzielony na ligi - moim zdaniem to totalne nieporozumienie. Każdy turniej ma przewidywaną liczbę 256 drużyn. Ja, grając w 2 lidze będę miał możliwość rywalizowania z... 11 drużynami, z którymi gram obecnie w sezonie. Z żadnej z lig nie uzbiera się maksymalna liczba, no może w B klasie... Teraz popatrzmy na to z innej strony. Jest to turniej specjalny - więc i puchar w gablotce powinien być wyjątkowy a dzięki tej metodzie moim zdaniem nie jest. Wyobraźmy sobie, że w B i A klasie już ktoś będzie mógł cieszyć się z jego zdobycia. Jaki to ma sens? Nie byłoby sensowniej podzielić drabinki i zrobić przedziały, np. od B klasy do okręgówki, od 4 ligi do 2 ligi i 1 liga z Ekstraklasą? Albo i nawet od B klasy do Ekstraklasy... Moim zdaniem totalna klapa i nieprzemyślana decyzja ze strony playzoo. Jak jest na innych serwerach? Jesteśmy 4 miechy po reaktywacji i nie jesteśmy na tym etapie co niemiecka ekipa.

Jakie macie zdanie na ten temat?

Edit dół: Cieszę się, że się wypowiedziałeś, ale zrobiłeś to w taki sposób, jakbyś chciał mi wkopać ?( Rzeczywiście więcej sensu jest w tym, by zrobić kilka turniejów, gdzie żaden z nich nie wypełni się nawet to połowy :thumbup:

Ty to nazywasz sensowniej ?????
    Jakie szanse ma klub z B-klasy na wygranie z drużyną z okręgówki.

Jaki sens ma Puchar Polski, skoro klub z Okręgówki i tak nie wygra z drużyną z Ekstraklasy? Podzielmy puchar Polski na okręgi :) Niech każdy ma równe szanse :D No rzeczywiście to logiczne... 8|

Totalną klapą i nieprzemyślaną decyzją było napisanie takich głupot przez Ciebie.

:thumbup:

GL7: To jest dyskusja, nie moje wyżalanie się ?( O co wam chodzi... Nie możecie odpowiedzieć w taki sposób, by wyglądało to na dyskusje a nie wmawianie mi, że mi się coś nie podoba?

(...) bo kurcze juz nie chce sie czytac postow gdzie zawsze krytykujesz bo szanownemu panu coś nie pasuje

Nie rób ze mnie osoby, która tak robi... To co napisałeś jest bezpodstawne i to zupełnie... Narzekam wszędzie i zawsze? Po za tym każdy może mieć swoje zdanie i też chciałbym poznać opinie innych.

A więc mamy trzy opinie - moją, Twoją i GL7. Jest 1-2, czekamy na więcej :)

Edytujcie posty... Przepraszam - obiecuję już nie poruszać żadnych tematów na forum. Dziwnie interpretujecie moje zdania. Michalisk - nie musisz pisać bo sobie to mogę wyobrazić :P Ale dobrze to o Tobie świadczy, że nie wylewasz się w dosadniejszy sposób na forum :thumbsup: Tak czy siak, ja żadnych spin nie chcę.

GL7 - ok, powstrzymam się od gadania :D Ja chętnie zobaczę Twoje racje ;) Tylko pamiętaj - nie myl narzekania z własną opinią.

Post was edited 5 times, last by “Heterokrates” ().

Marudzisz jak stara baba.
    Na każdym serwerze są takie turnieje.
    Na każdym według takich samych zasad.
    Ale nie u nas ma być inaczej bo dla kolegi Heteroklates programiści napiszą specjalny program na ten turniej.

​Nie byłoby sensowniej podzielić drabinki i zrobić przedziały, np. od B klasy do okręgówki, od 4 ligi do 2 ligi i 1 liga z Ekstraklasą?

Ty to nazywasz sensowniej ?????
    Jakie szanse ma klub z B-klasy na wygranie z drużyną z okręgówki.

Moim zdaniem totalna klapa i nieprzemyślana decyzja ze strony playzoo.

Totalną klapą i nieprzemyślaną decyzją było napisanie takich głupot przez Ciebie.
    Pozdrawiam.
    Nie rozumiem jak były turnieje bez podziału to nie pasowało jak teraz są z podziałami na ligi to też nie pasuje zdecyduj sie czego ty chcesz od tej gry bo kurcze juz nie chce sie czytac postow gdzie zawsze krytykujesz bo szanownemu panu coś nie pasuje cieszmy się, że jest ta gra i że widać iż administracja coś robi...

Post was edited 3 times, last by “GL7” ().

Nie edytuj , tylko pisz post pod postem.W taki sposób tracisz sens całej wypowiedzi.

Cieszę się, że się wypowiedziałeś, ale zrobiłeś to w taki sposób, jakbyś chciał mi wkopać

Mogłem to zrobić dosadniej , ale nie używam wulgaryzmów na tym Forum. Na innych też ;)

Jaki sens ma Puchar Polski, skoro klub z Okręgówki i tak nie wygra z drużyną z Ekstraklasy?

Grasz w tą grę już kilka lat. Więc powinieneś wiedzieć ,że ta gra nie jest odwzorowaniem rozgrywek prowadzonych przez PZPN.
    Powtórzę jeszcze raz : nie jest odwzorowaniem rozgrywek prowadzonych przez PZPN.
    Zapamiętaj to i zanim napiszesz kolejną bzdurę na forum to o tym pamiętaj. Nie jest odwzorowaniem .......

A więc mamy dwie opinie - moją i Twoją. Jest 1-1, czekamy na więcej

Nie wiem w co grasz , ale wynik na pewno jest inny.

A co do narzekanie to masz rację . Nie narzekasz.
    Oczywiście pozdrawiam.
    Podzielmy puchar Polski na okręgi Niech każdy ma równe szanse No rzeczywiście to logiczne...

Jak zauważyłem nie bardzo się interesujesz Piłką Nożną więc jeżeli nie masz pojęcia o czym to się nie wypowiadaj bo akurat Puchar Polski jest podzielony na okręgi ponieważ każdy ZPN wojewódzki ma swoje rozgrywki skąd wiem?? Bo sam brałem w nim udział :) Także może się powstrzymaj od gadania czasami....

Nie rób ze mnie osoby, która tak robi... To co napisałeś jest bezpodstawne i to zupełnie... Narzekam wszędzie i zawsze? Po za tym każdy może mieć swoje zdanie i też chciałbym poznać opinie innych.

Przecież inni się mogą wypowiadać czy my im zabraniamy czy jak??? Bo jakieś masz pretensje do nas że akurat my się wypowiedzieliśmy. Dodatkowo dodam iż moje spostrzeżenie nie jest bezpodstawne ale szkoda mi tracić czasu na pokazywanie moich racji :)

Ja też uważam, że rozwiązanie z tymi turkami nie do końca jest dobre, ale niestety nie da się zrobić systemu idealnego

ale jak się nie da zrobić systemu idealnego, to wg mojego skromnego zdania, lepsza była opcja bez podziału na ligi

za taki turek nagrody nie są kosmiczne, najważniejszy jest głównie prestiż za zdobycie pucharu do gabloty

a jakoś ciężko mi sobie wytłumaczyć logicznie, czemu puchar zdobyty w B klasie, ma mieć taką samą wartość jak ten zdobyty w 2 lidze, oczywiście z PM też tak jest, ale jednak to inny prestiż

uważam, że takie puchary powinni zdobywać Ci, którzy w danym etapie gry są najmocniejsi, Ci którzy mają słabsze kluby, w słabszych ligach, swój czas będą mieć w przyszłości

i nie pisze tego przez to, że mam szczęście być w górnej połowie, nie zdobyłem jeszcze puchary specjalnego, i czy będzie podział na ligi czy nie to i tak go pewnie nie zdobędę

to moje odczucia, i uważam, że im się dłużej na coś czeka, tym lepiej to smakuje

PS. czasem pojawia się opinia, że forum jest słabo aktywne, że mało ludzi tu wchodzi, a jak Hetero poruszył jakiś interesujący go aspekt gry, to pojawiają się komentarze w dyskusji, które nic nie wnoszą, poza chęcią skrytykowania samej osoby, jak ktoś nie ma nic ciekawego to powiedzenia to niech lepiej niż nie wstawia komentarzy, bo niektóre to to mi pod hejt podchodzą :)
    Widze, ze dyskusja sie zaognia i idzie troche w zlym kierunku.

Panowie, jak zauwazyliscie pierwszy turniej specjalny byl z podzialem na ligi, kolejny ten na Swieta Bozegonarodzenia bez podzialu, a teraz mamy znowu z podzialem na ligi.

Kolejny turniej ponownie bedzie bez podzialu na ligi, wiec dla kazdego cos dobrego.

Caly czas bedzie taka zmienna rotacja.

Wasze argumenty sa zrozumiale, ale zrozumcie tez tych nizej, oni tez chca cieszyc sie z wygranych.

Byc moze wielu z nich nie wygra nawet Ekstraklasy.

Wiadomo puchar to prestiz, ale zeby zapalil sie ostatni puchar to trofea z turniejow specjalnych nie wystarcza.

Trzeba wygrac 10 x Mistrzostwo Ekstraklasy, Lige Mistrzow, Lige Europy, Krola Strzelcow, a zeby to osiagnac trzeba byc juz na wysokokim poziomie gry.

Pozdrawiam Team FutbolCup

Post was edited 1 time, last by “sunshaine” ().

​a jakoś ciężko mi sobie wytłumaczyć logicznie, czemu puchar zdobyty w B klasie, ma mieć taką samą wartość jak ten zdobyty w 2 lidze

Martini ;)
    Logicznie zdobywasz puchar w B klasie bo jesteś najlepszy w B klasie. Zdobywasz w 2 lidze bo jesteś najlepszy w 2 lidze. Łącząc wszystkie drużyny w jeden puchar gracze z B klasy nie mają szans na puchar , więc zapiszą się tylko niektórzy ( nie wymienię którzy , ale myślę że wiemy o kogo chodzi ;) )
    A to nie jest dobre dla gry i właściciela.

Wasze argumenty sa zrozumiale, ale zrozumcie tez tych nizej, oni tez chca cieszyc sie z wygranych

Dokładnie trafione w punkt.
    Martini ;)
    Logicznie zdobywasz puchar w B klasie bo jesteś najlepszy w B klasie. Zdobywasz w 2 lidze bo jesteś najlepszy w 2 lidze.

Właśnie przytoczyłeś idee pucharu mistrzów.

Wasze argumenty sa zrozumiale, ale zrozumcie tez tych nizej, oni tez chca cieszyc sie z wygranych.

Byc moze wielu z nich nie wygra nawet Ekstraklasy.

Ja też być może nie wygram ekstraklasy, więc myślicie że wymagam jakieś nagrody pocieszenia czy szansę na trofeum, które można wygrać 1 DO ROKU? Mi konkretnie chodzi o rywalizację czyli obok zabawy jeden z ważniejszych aspektów tej gry, a teraz większość meczy zagram z "Graczem systemowym" który wcale oporów nie stawia. Turniej na 256 drużyn, my będziemy mieli ich max. 12 , więc już wtedy dla mnie ten turniej to żaden prestiż. Teraz usłyszę kontrargument, że "To jaka to rywalizacja jak drużyna z B klasy zagra z 2 ligowcem?" - To też rywalizacja jakby nie patrzeć bo grasz ten mecz... Największym paradoksem jest i tak to, że w A klasie jest np. taki Dullux i jego Zryw Dabrowka (pozdrawiam oczywiście, nie wypominam nic) czy suna.pl i jego Dwa odbicia serca. Takich przekładów jest multum, ale sednem jest to, że inne teamy i tak nie mają przy nich szans więc co. Zabronimy im grać na tym samym szczeblu? :/

michallisk i GL7 - nie zrozumcie mnie źle. Fajnie dyskutować o takich sprawach tylko szkoda że tak mało osób ma coś do napisania... Szanuje wasze zdanie, tylko szkoda że to nie działa też w drugą stronę... Wy macie swoje zdanie, ja je uargumentowuje (o to chodzi w dyskusji ponoć). Ja mam swoje zdanie, a wy robicie ze mnie wroga. Spróbujmy na spokojnie, jeśli się nie da - trudno.

Heterokrates wrote:

Ja też być może nie wygram ekstraklasy, więc myślicie że wymagam jakieś nagrody pocieszenia czy szansę na trofeum, które można wygrać 1 DO ROKU? Mi konkretnie chodzi o rywalizację czyli obok zabawy jeden z ważniejszych aspektów tej gry, a teraz większość meczy zagram z "Graczem systemowym" który wcale oporów nie stawia. Turniej na 256 drużyn, my będziemy mieli ich max. 12 , więc już wtedy dla mnie ten turniej to żaden prestiż. Teraz usłyszę kontrargument, że "To jaka to rywalizacja jak drużyna z B klasy zagra z 2 ligowcem?"

1. To nie jest nagroda pocieszenia tylko puchar za turniej specjalny, ktora cieszy po prostu, stad tez idea rotacji.
    2. Mozna go zdobyc wiecej niz raz w roku.
    3. Granie z systemem skonczy sie w momencie gdy bedzie wiecej lig, wiecej graczy.
    4. Prestiz to wygranie ekstraklasy(zwlaszcza tej pierwszej), a nstepnie kolejnych i innych trofeow zwiazana z rywalizacja z najlepszymi.
    5. Tak uslyszysz, ze to zadna rywalizacja granie z B Klasa, jezeli ktos ma sile 7xwieksza.
    6. Granie meczu z zespolem duuuuuuzo slabszym malo ma wspolnego z rywalizacja, chyba ze chodzi tylko o odbyty pojedynek.
    7. To prawda, ze zimowanie dobrych zespolow w nizszych ligach troche psuje ta rywalizacje, ale maja do tego prawo.
    Te 7 punktow to moje prywatne zdanie(oprocz pkt. 2).
    Jednakze pragne podkreslic na sam koniec, ze co drugi turniej bedzie bez podzialu na ligi, wiec Ci "ZA" i Ci "PRZECIW" beda mieli cos dla siebie.

Po 10 godzinach od ostatniego postu brak dalszej dyskusji.
    W sumie wszystko zostało już powiedziane: część "ZA", część "PRZECIW".
    Temat zamykam.

Post was edited 2 times, last by “sunshaine” ().