Angepinnt Ankieta 2

    Witam,

    Skoro można się wypowiedzieć to to zrobię ;) Fajnie ze strony administracji, że tak ruszyli z rozbudową gry, ale wydaje mi się że ankieta jest nie do końca dobrze zbudowana, bo jak mamy rozumieć "słabszy" albo " silniejszy", słabszy o 200Q czy o 2000Q? Kolejna sprawa jest taka, że głosować może każdy, a więc zdania będą podzielone tak bardzo, że ankieta będzie bez sensu. Bo gracze z B klasy statystycznie będą głosować żeby słabsi wygrywali, z kolei Ci którzy wydali na CR nie małe pieniądze i już osiągnęli co nieco, będą głosować na opcję aby silniejszy zawsze wygrywał, i z aktualnych wyników tak też jest że nie ma jednoznacznej odpowiedzi w ankiecie. Ale konkretnie.. moim zdaniem na wynik meczu powinna wpływać siła 11. Do gry trzeba cierpliwości, i Ci którzy ją mają i grają dłużej, mają lepsze zaplecze wiedzy o grze, rozbudują drużynę w taki sposób aby znalazła się w gronie najlepszych, a wiadomo że nie każdy się do niej zaliczy będzie miał największe szanse na sukces. Nie mówię żeby zawsze wygrywał menager, z największą 11 i który wydał najwięcej kasy na grę bo to się mija z celem. Myślałem bardziej o rozłożeniu sił.
    Na przykład gracz X z siłą 11 5000 vs gracz Y z 11 4000, wiadomo że wygra gracz X ale dajmy mu np 80% szans na wygraną, co skutkuje że gracz Y ma 20% szans również na wygraną, wiadomo remis umieścić gdzieś w przedziale pomiędzy. Tak samo gracze z przybliżoną siłą 11, teraz jest tak że wygrywa nawet ten kto ma 100Q więcej, a co to jest 100Q, 3-4 dni treningu przy dobrych wiatrach, w takim przypadku zwiększyłbym prawdopodobieństwo remisów. Wiadomo gracz X z 11 8000 vs gracz Y z 11 2000, nie można dac tu 20% szans na wygraną dla gracza Y. Wraz z różnicą sił 11 powinna zmieniać się różnica szans na wygraną słabszego. Wyższa 11=większe prawdopodobieństwo wygrania, ale zawsze z małymi % szans na wygraną przeciwnika. ( Te przykłady z 80% szans itp to tylko przykłady, nie wiem jak się to rozkłada w grze i jak to wyglądam, dałem dla przykładu takie wartości. )
    Nie wiem czy mogę tu odpowiadać, najwyżej usuniecie wpis, przeniesiecie, lub zrobicie cokolwiek innego :P To moje zdanie więc nie każdy musi się zgadzać.
    No chyba że obecny silnik wygląda tak jak to opisałem, w takim przypadku straciłem 5 min ale co tam :)
    Pozdrawiam,
    Czarny

    Temat został przeniesiony.
    sunshaine
    Pozdrawiam Team FutbolCup

    Dieser Beitrag wurde bereits 4 mal editiert, zuletzt von „czarny_agent2“ ()

    Ja również bardzo cieszę się że administracja wprowadza zmiany i jest otwarta na poszukiwanie usprawnień dla coraz lepszego odbioru gry. Co do idei zgadzam się z Czarnym. Ustalenie algorytmu zwycięzcy tylko w oparciu o przewagę w sile byłoby nierealistyczne i zniechęcające. Wprowadzenie większego prawdopodobieństwa remisów dla drużyn o podobnej sile 11 - też dobry krok - gra stanie się bardziej realistyczna. Uważam jednak że najistotniejsze jest właściwe ustalenie proporcji. Patrząc realistycznie - w silnych ligach prawdopodobieństwo zwycięzcy czołowego zespołu z outsiderem jest niewielkie, tym bardziej zwycięstwo zespołu np. z 1 Bundesligi z zespołem z 2. Bundesligi. Kluczem dla ustalenia prawdopodobieństwa zwycięstwa w grze mogłoby być odniesienie do prawdopodobieństwa ustalanego przez firmy bukmacherskie w czołowych ligach europejskich. Za niedługo powstaną Ekstraklasy. Jeżeli dobrze pamiętam czołowe 2-3 zespoły w Ekstraklasach miały bez bonusów siłę powyżej 7000 a najsłabsze 2-3 poniżej 5500 (grający na serwerze DE będą mieć aktualne i precyzyjniejsze dane). Przykładowo zakłady bukmacherskie Fortuna płacą 17:1 za zwycięstwo West Ham z Manchester City a 9:1 za remis, czy Barcelona z Vallecano - odpowiednio 15,5 i 7,7. Też nie wiem czy przypadkiem obecny silnik nie działa właśnie tak.

    Pozdrawiam,
    kmita
    W sumie zapomniałem dodać, bo przewinął się również fajny temat, który chyba poruszył lokario. Mianowicie chodzi o to żeby silnik brał pod uwagę naszą obecność podczas meczu, zmiany zawodników, taktykę, zamianę pozycji. Wydaje mi się to super pomysłem bo jakby nie patrzeć w piłce właśnie o to chodzi aby mądrze zarządzać drużyną, zmianami, ustawieniem. Nie wiem kompletnie jak teraz działa obecny silnik bo wiedzą to tylko programiści, nie wiem czy zmiany pozycji zawodników, same zamiany zawodników, zmiany taktyki czy to w ogóle coś daje czy tylko tak myślimy. Osobiści zauważyłem że mieszanie podczas meczu bardziej szkodzi niż pomaga, a chyba powinno być na odwrót. Tak czy siak wiadomo, że stworzenie tak silnika żeby działał perfekcyjnie nie jest możliwe i nie da się tego zrobić natychmiast ale fajnie by było własnie gdyby nasze zarządzanie drużyną podczas meczu miało istotny wpływ na rozgrywkę a nie tylko siła 11. Jak wiadomo i w normalnej piłce dzięki dobrej taktyce słabsza drużyna może osiągnąć nie mały sukces w starciu z dużo lepszą. Zapraszam do dyskusji w sumie bo może macie podobne zdanie albo inne, może administratorzy wezmą nasze uwagi na poważnie :)
    + do tego co napisał kmita, zgadzam się jak najbardziej jeżeli chodzi o ustalenie proporcji między drużynami, o czym w sumie pisałem wyżej.

    Pozdrawiam,
    Czarny