PAZARA CAN GELSİN ARTIK

Ben bi tane hemen söyleyeyim. Transferlerde kazanç vergisi alınmasın. Çoğu kulüplerin zaten maddi sıkıntısı oluyo. Özellikle stadı çok büyük olamayanların. Adam 30 m lik bi adam satio. 1 gun sonra hesabından 2.5 m para kesilio. KAZANÇ VERGI si adı altında. Zat3n para sorunu yaşıyoruz. O 2.5 m yi nie cekiosunuz ki hesaptan. Zengin kulüpleri bu durum etkilemiyo. Ama stadı 30 bin 40 bin 50 bin olanları etkilio bence
      Gelir kaynağı yok. Mesela yaklaşık 1 aydır kasamda 3 m € var. Ne artar ne azalir. Genç oyuncuların yetişmesi 3 ay suruyor zaten. Sponsorlardan cücük kadar bi para geliyor. Maaşları ancak karşılıyor. Herkeste aynı döngüde. Takımlarda para olmayınca pazarda ölü oluyor haliyle.

isoavci schrieb:

Ben bi tane hemen söyleyeyim. Transferlerde kazanç vergisi alınmasın. Çoğu kulüplerin zaten maddi sıkıntısı oluyo. Özellikle stadı çok büyük olamayanların. Adam 30 m lik bi adam satio. 1 gun sonra hesabından 2.5 m para kesilio. KAZANÇ VERGI si adı altında. Zat3n para sorunu yaşıyoruz. O 2.5 m yi nie cekiosunuz ki hesaptan. Zengin kulüpleri bu durum etkilemiyo. Ama stadı 30 bin 40 bin 50 bin olanları etkilio bence

Bu sorun zengin fakir herkezi etkiliyor emin olun.Siz 30M.luk oyuncu alıp 2,5M.kaybediyorsanız.Zengin dediğiniz takımda 200M.luk oyuncu alıp 15M.üzeri bir para kesintisi ile karşılaşıyor.Full stadı olan bir takımın lig maçından maksimuım 1500.000 kazanacağını düşünürseniz bu kesintinin oldukça fazla olduğunu daha iyi anlayabilirsiniz.Bunu her fırsatta yazıyoruz zaten.En azından transferlerde vergi kesintisi kaldırılmalı yada mantıklı bir seviyeye çekilmelidir.
      Pazar canlanmaz sen canlansin diye uygun fiyata satarsin ama oyuncu alamazsin herkes senin gibi düşünmüyor bir kaç kişinin fedakarligiyla olacak birseyde değil o yüzden hiç uğraşmaya gerek yok ben lig başında kadroyu kurdum 2 sezon idare eder ama sonrasında oyuncu alamicam biliyorum gençlerde satılmayacak masrafı alınacak oyuncu bütçesinide ayaylayamayacağım için oyunda benim için bitmiş olur
      1 aydir pazarda saglam oyuncular var anlasilan kimsede para yok satilmiyor oyuncu dongusu yok ben 15 milyona aldigim oyuncuyu adam benden 2 milyona istiyor satsam zarardayim ayni sekil oyuncuyu geride alamicami biliyorum bu ne zamana kadar boyle gider bilmiyorum bende 500 € var oda gunluk maas odemesi hazirlik macindan gelen maasa gidiyor :)