Propozycyje

Propozycyje

Siemka, na forum za wiele się nie udzielam i być może przeoczyłem już taki temat, bądź takie propozycje, jednak chciałbym zaproponować trzy kwestie.

Po pierwsze jeśli chodzi o kapitana. Często zdarza się tak, że nasz kapitan w trakcie meczu dostaje kontuzji, a drużyna traci bonus zdrowia. Wówczas, gdy mamy na rezerwie innego zawodnika najczęściej go zmieniamy. Niestety nie mamy opcji przekazania funkcji kapitana innemu zawodnikowi, dlatego tracimy też i bonus 1% do siły zespołu ze względu właśnie na brak kapitana. Proponowałbym zwyczajnie umieścić taką funkcję pod taktyką zespołu. Tak samo jak to mamy podczas podglądu ustawienia w zakładce drużyna. Mogliby również znaleźć się tam wykonawcy stałych fragmentów, gdyż mając podobną sytuację i zdejmując takiego zawodnika z boiska, tracimy etatowego wykonawcę.

Drugą kwestią jest doświadczenie. Obecnie doświadczenie nie ma wpływu na losy gry. Jednak jak myślę każdy z nas wie, w realnej piłce nożnej i jakimkolwiek w zasadzie zawodzie, sporcie czy elemencie życia, doświadczenie ma niebagatelny wpływ na nasze możliwości i zachowania w danej chwili. Aktualnie mamy tak, że żeby zyskiwać doświadczenie, wystarczy posadzić zawodnika na ławce rezerwowych w meczu towarzyskim, turniejowym czy podczas spotkania ligowego, a podczas gdy on wchodzi na boisko, nawet z doświadczeniem >10 (pomijając jego siłę) nie ma to właściwie żadnego wpływu na losy zawodnika i meczu. Proponowałbym więc, aby taki zawodnik siedzący na ławie dostawał mniej punktów doświadczenia od tego co wchodzi na boisko i regularnie gra. Kolejne, to, to, aby punkty doświadczenia jednak nie rosły tak szybko jak teraz. Myślę, że dobrym system na to mogłyby być potencjalne kadry zespołów przeciwnika. Powiedzmy z tymi teoretycznie słabszymi drużynami, doświadczenie zawodnika rosło by mniej, za to z tymi lepszymi bardziej. Tak samo jeśli chodzi o stopień wagi meczu. W meczach towarzyskich doświadczenie powinno być mniej punktowane, niż w lidze czy Pucharze Mistrzów, Lidze Mistrzów itp. Ponadto proponuję by doświadczenie zaczęło odgrywać rolę w meczu. Powiedzmy zawodnik z doświadczeniem >20 traci na swojej sile 30%, >50 20%,, >80 10%. To są oczywiście takie przykłady, które potem szłoby bardziej dopracować. Chodzi tutaj raczej o samą myśl i fakt, żeby kolejny jakiś aspekt w grze był odzwierciedleniem rzeczywistości.

Ostatnim pomysłem, poniekąd nawiązując do ww. propozycji jest siła zawodnika. Obecnie możemy zwiększyć siłę zawodnika tylko poprzez trening czy obozy treningowe. Jednak nie oszukujmy się, każdy kto trenował jakikolwiek sport wie, że najlepszą nauką jest aktywne uczestnictwo w meczu. Proponuję, więc, aby kolejną możliwością zwiększenia siły danego zawodnika było rozegranie przez niego spotkania. Tak jak teraz mamy, co jakiś czas podczas treningu zwiększa nam się siła zawodnika, tak samo podczas meczu, co jakiś czas i tutaj byłaby taka możliwość. W przypadku juniora siła rosła by kilka razy więcej niż to mają seniorzy. Tym samym podejrzewam, że menadżerowie chętniej korzystaliby z ich usług, mimo siły niepozwalającej na zmieszczenie się w wyjściowej 11stce, a doświadczenie takiego juniora tym samym by rosło. Skutkowałoby to tym, że na rynku również mielibyśmy jeszcze więcej wartościowych juniorów, którzy wkraczają w wiek seniora, a także menadżerowie chętniej takiego juniora by zatrzymywali w drużynie, gdyż jego siła pozwalałaby na zmieszczenie się w kadrze zespołu. Tym samym być może mielibyśmy więcej wychowanków w danej drużynie, a nie jak obecnie, co okienko transferowe przetasowania. Jednego kupuję, drugiego sprzedaję i tak w kółko. Nikt z nas już nie pamięta jakich zawodników mieliśmy w B czy A klasie, a przecież to przy nich zaczynaliśmy swoje szlify w tej grze.

Zapraszam do dyskusji na temat podanych wyżej propozycji. Myślę, że futbolcup mimo swoich lat powinien jednak nadążać za biegiem czasu i powinien jednak coraz bardziej wzorować się na rzeczywistości. Myślę, że takie propozycje nie sprawią, że nagle nasz futbolcup straci swoją wartość i nikt z nas nie będzie już pamiętał o tej starej grze, a raczej zachęci to nowych ludzi do spróbowania sił w tej wirtualnej rozgrywce. Każdy z nas chciałby, by to wszystko co tutaj się dzieje, było chociażby w małym stopniu odzwierciedleniem rzeczywistości, a myślę, że takie małe kroczki mogą sprowadzić tą grę w dobrą stronę.
      Pozdrawiam ;)