Podział pozycji bocznych obrońców, a także nagród

Podział pozycji bocznych obrońców, a także nagród

Podział pozycji
    Jakiś czas temu się nad tym zastanawiałem i chciałem się zapytać, dlaczego OZ (Obrońcy Zewnętrzni) nie zostali podzieleni na PO i LO (na prawych i lewych obrońców)? Skoro boczni pomocnicy, którzy notabene mogą być bardziej wszechstronni są już podzieleni na LP i PP, to dlaczego nie może dojść do modyfikacji właśnie na pozycjach bocznych obrońców.
    Lewonożni byliby LO, a prawo PO. Rozumiem, że niektórym to nie na rękę, bo w swoim składzie ma np. 3 OZ z prawą nogą i jednego z nich stawia sobie po lewej stronie obrony, ale myślę, że te pozycje są na tyle istotne, że wymagałyby zmiana, a i gra byłaby już bardziej realistyczna pod kątem chociażby ustawienia taktyki. Już nie mówię, że ma powstać szereg nowych pozycji, typu ŚP, LS, czy PS, ale LO i PO to praktycznie standard w każdej menedżerskiej grze. Bardzo bawi mnie ta archaiczna nazwa "obrońca zewnętrzny", już nawet lepiej brzmiałoby obrońca boczny.
    Nie chcę słyszeć odpowiedzi, że w piłkarskim realiach, prawi obrońcy grają po lewej stronie i vice versa, fakt grywają, ale tylko grywają jako opcje rezerwowe, a nie jako podstawowe.
    Rozumiem, że koszty za tych zawodników z tych pozycji (PO i LO) drastycznie by wzrosły, ale dlaczego by nie zmienić tego?
    Credits, bądź wirtualne pieniądze
    Nagrody za awans. Nie mówię, że mają to być jakieś wygórowane kwoty, ale chociaż drużyny, którym uda się awansować do wyższej ligi będą mogli otrzymać chociażby kilkanaście credits'ów. Np. za Mistrzostwo e-klapy 50cr., mistrzostwo każdej innej niższej ligi 30cr, a awans do wyższej ligi z pozyzji 2-3, 2-4 to np. 15cr.
    Myślę, że nie będą to jakieś bajońskie wydatki i straty dla administracji, a niektórym graczom z pewnością spodobałaby się ta zmiana i stałaby się pomocna w rozwoju, czy możliwości udziału w turniejach z creditsami, które notabene nagrody w tych turniejach są dużo większe.
    Reorganizacja lig
    Kiedy ligi zostaną rozszerzone? Liczba 8 czy 10 drużyn w lidze zwłaszcza na wyższych szczeblach wydaje się komiczna. Także wydaję mi się, że można to zmodyfikować, na chociażby już min. 14. Graczy na niższych szczeblach już jest nieco więcej.
    W B-Klasie fakt, może 8-10 drużyn to dobra liczba.
    W A-Klasie mogłaby to być już od 10-12.
    W okręgówce 12-14.
    W 4 lidze i wyżej to już minimum 14.
    Wartości rynkowe
    Dotychczas ceny za graczy ustalaliśmy sami, ale uważam, że to też można zmienić. Oferta za silniejszych graczy i w odpowiednim przedziale wiekowym mogłaby być stosownie ustalona i od minimum tej kwoty można by zacząć licytacje na rynku. Np. DP 355 21l. za min. 10 mln. (Oczywiście opłaty za wystawienie piłkarza na rynku nie zmieniłaby się jak jest do tej pory).

Post was edited 3 times, last by “qensheimer” ().