Oddawanie meczy - Otwarta dyskusja

No to i ja dorzucę swoje dwa grosze.

Wiadomą rzeczą jest to iż skoro są stowarzyszenia to kolega koledze będzie pomagał na rózne sposoby ( mój przypadek to pomoc sponsoringu od chłopaków przy Typerku G-8 ) jak widać w tym przypadku pomoc była w zdobyciu mistrzostwa.

Daleko idących wniosków nie trzeba w tym rozumowaniu wysnuwać wystarczy spojrzec na to iż wystawienie 7 grajków przeciwko 11 nie oznacza porażki 9-0 bo wystarczyła by jedna czerwona kartka i cały plan by wziął w łeb. Nie jest matematykiem wiec nie bede wyliczał jaka szansa procentowa jest na to iz taki wynik padnie bo pewnie jest ona bliska zeru ale jak widac tym razem sie udało a nastepnym się już może nie udać, A jeżeli regulamin jest skonstruowany tak a nie inaczej to wydaje mi się że nie ma co na chłopaku wieszać psów, ponieważ on tylko chciał pomóc koledze nie łamiąc regulaminu, a nie jego wina jest że wynik padł taki a nie inny.

Wydaje mi sie ze bardziej powinniście się skupić w tej sytuacji na osobach odpowiedzialnych za regulamin a nie za chłopakiem, który tylko chciał coś zrobić dla kolegi i swojego stowarzyszenia.

Dodatkowo wystarczy się postawić w jego sytuacji i odpowiedzieć na pytanie jak ja bym postąpił??

Oczywiście publicznie wiekszość z was powie że NIE bo my jesteśmy czyści itp a prawda jest taka że 75% z nas wszystkich postąpiło by tak jak kolega z którym zwiazana jest ta sprawa.

Dodatkowo:

Gratki Mateo pokazałeś że masz jaja.

Post was edited 1 time, last by “GL7” ().

Moi Drodzy chciałbym kilka słów dodać do tej dyskusji, ponieważ zauważyłem, że wielu z Was narzeka na niejasny regulamin.

Najważniejsze punkty w regulaminie podkreśliłem na czerwono.

1. Oszukiwanie w grze.
      - Czy wystawienie 7 graczy aby ułatwić koledze wygranie meczu który mógłby decydować o mistrzostwie nie było oszustwem?
      OTÓŻ BYŁO! Wygrana 9-0 i brakowało aż/tylko 2 goli i można powiedzieć, ze szansa była znikoma WYGRAĆ WIĘKSZĄ RÓŻNICĄ BRAMEK. Otóż nie prawda, ponieważ nikt nie gwarantował wygranej menadżerowi kmita. Wystarczył tam remis bądź lepsza niespodzianka meczowa i tych 7 grajków załatwiłoby sprawę aby zdobyć cenne 3 punkty. Tak więc było to OSZUSTWO bez dwóch zdań!

2. Radykalna preferencja jedno z kont.
      - Czy nie doszło do preferencji jednego z kont?
      OTÓŻ DOSZŁO! Klub A walczący o mistrzostwo, dzięki wystawieniu 7 zawodników otrzymał na 99.99% darmowe 3 punkty od klubu B. Dlaczego radykalna preferencja? Ponieważ stawką meczu było mistrzostwo, o które czasami drużyny walczą latami.

3. Wykorzystanie jednego konta na korzyść drugiego.
      - Czy było wykorzystanie klubu B na korzyść klubu A?
      OTÓŻ BYŁO! Jeden klub traci punkty, a drugi otrzymuje co mogło mu pomóc w zdobyciu mistrzostwa.
      Pisanie, że korzyści nie było bo mistrzostwo nie zostało zdobyte (i bardzo dobrze) jest niedorzeczne.
      To tak jakby złapać złodzieja na gorącym uczynku i stwierdzić, że jest niewinny bo nic nie udało mu się ukraść.

Tak więc tu nie regulamin szwankuje tylko NIEUCZCIWOŚĆ graczy.
      Czytałem też, że takie działanie nie łamało regulaminu...
      Otóż łamało i to ewidentnie bo było to OSZUSTWO w grze!
      Członkowie stowarzyszenia czy koledzy w grze zawsze mogą sobie pomagać ale w sposób uczciwy.
      Podkreślę NIE REGULAMIN jest tu winny i ludzie którzy blokują konta lecz czynnik ludzki o nazwie NIEUCZCIWOŚĆ!

Reasumując blokady jak najbardziej SŁUSZNE.
      Wystarczy grać UCZCIWIE i problemów nie będzie - to takie proste aż dla niektórych za trudne.

Jako moderator popieram wypowiedź @mm2 aby sprawę przedstawić na wyższym szczeblu i tak też się stanie.

Pozdrawiam Team FutbolCup
      Witam. Po przeanalizowaniu całej sprawy doszedłem do wniosku, że najlepiej będzie usunąć moje konto. Napisałem już w tej sprawie do supportu. Tak jak @sunshaine napisał te zagranie z mojej strony nie było uczciwe, nie mogę się bronić tylko tym, że nie zrozumiałem regulaminu.
      Nie pomyślałem o tym, żeby dopytać się kogoś "z góry" o daną sytuację przed faktem dokonanym. Z banem również się zgadzam. Nie miałem na celu nikogo urazić.

Dziękuje za wspólną grę i każdemu z osobna życzę jak największych sukcesów jako menadżer.
      Mateo najgorsza rzecz jaką możesz zrobić w tej sytuacji to się poddać. Każdy może popełnić błąd (świadomie lub nie). W życiu też się uczymy na błędach. Wróć i walcz.

Ta dyskusja niech doprowadzi do rozmów na górze o doprecyzowaniu regulaminu gry, bo żadnych przepisów prawa, regulaminów itp. nie powinno się interpretować. Jeżeli do tego dochodzi to znaczy, że są źle skonstruowane.
      Jeżeli zabronione jest pomaganie kolegom ze stowarzyszenia to jest to dosyć dziwne. To raczej logiczne że jako paczka znajomych będziemy dążyć do tego by jak najwięcej pucharów było u nas. Rodo i tak by wygrał ten mecz więc Mateo go sobie odpuścił. Tym bardziej ban dla Rodo jest bez sensu bo chłopaki się nie ugadywali tylko to była decyzja Mateo.
      Poza tym dla jednych marzeniem jest patera mistrza a inni spełniają się jeżeli w ogóle awansują do ekstraklasy więc oddawanie męczy schodząc sobie do niższych lig to dla mnie to samo. Nie każdy ma ambicje się bić o majstra. Sam wielokrotnie odpuszczalem mecze by nie awansować i ktoś dzięki mnie może spełnił swoje marzenie bo uzyskał awans, i co też i ja i on zaslugujemy na bana? Czy tylko osoby z tego samego stowarzyszenia nie mogą się podkladac?
      Mateo,

wyszło jak wyszło, czasu już nikt nie cofnie. Ilu będzie managerów tyle będzie opinii i ocen zaistniałej sytuacji. Każdy popełnia błędy jak napisał lokario, ważne, aby wyciągnąć wnioski na przyszłość i nie zrażać się do czegoś po jednym niepowodzeniu.

Liczę na to zostaniesz w Futbolcupowej społeczności.

Również podpisuję się pod tym, aby przedstawić sytuację na wyższym szczeblu i doprecyzować regulamin, aby nie budził on wątpliwości.
      W najbliższym czasie regulamin zostanie jeszcze dogłębniej doprecyzowany w celu uniknięcia w przyszłości podobnych sytuacji.
      Chociaż mam nadzieję, że ich nie będzie. ;)

Wszystkie zmiany zostaną udostępnione w osobnej wiadomości.
      Sun skoro już tak tutaj przytaczasz regulamin, to przytocz mi jeszcze jego jedną część.
      Co miałby zrobić Rodoxim w sytuacji kiedy wiedziałby co zamierza Mateo? Tego w regulaminie nie ma, na dobrą sprawę Rodo mogło cały dzień nie być w grze, a że Mateo wystawił 7 zawodników to tylko jego widzimisię

basto993 wrote:

Sun skoro już tak tutaj przytaczasz regulamin, to przytocz mi jeszcze jego jedną część.
      Co miałby zrobić Rodoxim w sytuacji kiedy wiedziałby co zamierza Mateo? Tego w regulaminie nie ma, na dobrą sprawę Rodo mogło cały dzień nie być w grze, a że Mateo wystawił 7 zawodników to tylko jego widzimisię

@basto993 wszystko co chciałem napisać na temat regulaminu uczyniłem to w poprzednim poście.
      Nie mam w tym temacie nic więcej do powiedzenia, ponieważ dla mnie sprawa jest oczywista.
      Jeżeli masz jakieś zapytania, które spędzają Ci sen z oczu możesz skierować się bezpośrednio do ludzi odpowiadających za regulaminy i blokady w tej grze - playzo.deskpro.com/pl
      Wiem jedno i to dotyczy każdej dziedziny nie tylko gry - kto jest uczciwy nie ma problemów.
      Ponadto cała sprawa wraz z sugestiami zawartymi w powyższych postach została przekazana na wyższy szczebel.
      Tak więc w najbliższym czasie wszyscy będziemy mogli zapoznać się ze stanowiskiem osób odpowiedzialnych za FutbolCup.
      To byłoby na tyle w tym temacie.

Pozdrawiam Team FutbolCup