Update 2019 - dyskusja

Update 2019 - dyskusja

Otwieram dyskusje nt. niedawnej aktualizacji na naszym polskim futbolcup 8) Co o niej sądzicie?

To ja zacznę. Wszystko ma swoje wady i zalety. Do dobrych stron na pewno zaliczyłbym odświeżone grafiki pracowników, dodaną historię klubu i... chyba tyle? Nic innego nas nie zaskoczyło tak na prawdę a reszta została po staremu. Żadnego efektu "WOW". Skupmy się jednak na tym, co jest tematem numer 1 na chacie w grze czyli silniku. Wyniki typu: rozgrywałem dwa sparingi na nowych zasadach, wygrałem 14:0 i 10:0. W meczach symulacyjnych spotkałem sie z wynikami pokroju 16:4, 15:0, 13:6, 9:0, 12:1 i to nawet z drużynami, których po zapytaniu o siłę 11'stki okazało się, że byłem lepszy o 1 tyś. a wygrałem... 10:0. To samo jest chyba w meczach ligowych. Osobiście mam nadzieję, że szybko wróci to do normalności bo jeśli nie to daje sobie rękę uciąć, że starych graczy to zniechęci a nowych nie przyciągnie bo wyniki są z kosmosu i za nic nie oddaje to gry. Sam daje sobie czas do końca roku i jeśli nie ulegnie to zmianie, to wolę pooddawać mecze i wpaść w tryb zamrożenia, bo niestety mimo tego że dla mnie i mojej 11'stki powinien być to dobry system to ta gra przestaje mnie cieszyć :/

Zapraszam do dyskusji :)
      Czekałem z niecierpliwością na aktualizację. Zawsze to jakieś odświeżenie gry. Zastanawiałem się tylko czy silnik będzie taki jak na serwerze DE czy coś nowego. Jaki jest wszyscy wiedzą...

Ja rozumiem, że mogę przegrać przy mojej obecnej 11 z drużyną wyraźnie silniejszą 0:5, 0:6 czy nawet 0:7 z potęgami. Jednak nie uważam, że jest ona na tyle słaba żeby dostawać oklepy po 0:11. W drugą stronę też to działa bo notowałem wyniki po 10:0+ z drużynmi, które nie powinny ze mna tyle przegrywać. Druga sprawa to wyniki rodem z piłki ręcznej. W meczach symulowanych przegrałem 4:10 i 5:9 więc coś tu jest nie halo. W lidze widziałem, że ktoś wygrał 10:5. Na temat swojej się nie wypowiem bo dopiero 15 grudnia gram mecz. Ktoś na chacie nawet pisał, że wygrał 22:5(o ile nie wkręcał).

Podsumowując silnik:
      Wg. mnie jest to nieporozumienie, że zostało wprowadzone coś co nie zdało egzaminu na innym serwerze. Jeżeli było to wymagane do dalszych aktualizacji, wolałbym żeby zostało wprowadzone w przyszłości(podobno na DE ma być inny silnik w styczniu).

Z zalet, grafiki na plus(chociaż to tylko efekt wizualny), historia(sam mam dokładniejszą w opisie, więc raczej nie skorzystam) no i nowe komentarze(na które nie zwracam i tak uwagi :D)

Cała aktualizacja wg. mnie to totalna klapa. Nie tego się spodziewałem. Mogę wyjść na płaczka i gościa co tylko narzeka. Trudno. Takie jest moje zdanie na ten temat.
      A mnie natomiast interesuję na jakiej zasadzie teraz działa ten silnik? Bo wyniki jakie są to każdy widzi, ale mam pytanie bardziej do moderatorów/adminów bo to oni mają większą wiedzę na temat silnika. Na jakiej zasadzie teraz silnik ocenia wygrane, przegrane, remisy? jakie są parametry silnika co do różnicy siły zespołów, czy 100-500 to dla silnika żadna różnica? a 1000? 2000?, jakie są proporcję tej oceny? Stary silnik owszem także płatał figle, chociażby z drużynami słabszymi dochodziło do ledwie wymęczonego 1:0 (różnica w silę ponad 1000-3000). Chciałbym wiedzieć jakie są parametry obecnego silnika, bo chyba jak widzę po rozegranych symulacjach, taktyka ani ustawienie ofens/defens nie ma żadnego znaczenia. Co do zniechęcenia się graczy, to i owszem popieram zdanie Heterokratesa, być może czas aby to przeczekać, a z całą pewnością nowych graczy to nie przyciągnie. Grafika i zmiany kosmetyczne, na plus.

Pozdr
      Bardzo dobrze Panowie, ze prowadzicie ta dyskusje.
      Na koniec zbierzemy Wasze opinie i przedstwimy ludziom odpowiedzialnym za wszelkie zmiany.
      Obecnie silnik jest taki jak na DE.
      Ma tylko troche bardziej faworyzowac lepsze 11, ale nie oznacza to ze nie bedzie spodzianek i "bogowie futbolu" zapomna o przybyciu na stadion.
      W turniejach pucharowych typu PM, LE, LM silnik ma znacznie faworyzowac silniejsza druzyne.
      Jak bedzie to sie okaze juz wkrotce bo wielu gra w takich turniejach i na pewno beda odpowiednie komentarze.
      Pytanie co to oznacza silniejsza druzyna?
      Z tego co mi wiadomo roznica w sile 100-300 wcale nie gwarantuje wygranej, a ewentualna porazka nie jest zaliczana do tzw. wtop.
      W sumie to obecny silnik reaguje podobnie jak stary, z wyjatkiem tej ILOSCI bramek.
      Jako Team FutbolCup bedziemy obserwowac Wasze wypowiedzi, zbierac i przekazywac dalej bo przeciez jak kibice tworza klub tak samo gracze tworza gre.
      Jezeli chodzi o moje osobiste odczucia po tej aktualizacji to wszystko mi sie podoba (szczegolnie poszerzona historia i widoczne zdrowie) oprocz tych hokejowych wynikow.
      Nie mowie tu o wygranej ze slabszym o 1000-1500 10-0 tylko mam na mysli wyniki czysto hokejowe typu 6-4, 7-3, co wczesniej byloby 3-2 czy 4-1.

Post was edited 1 time, last by “sunshaine” ().

Jedynymi plusami tej aktualizacji jest widok zdrowia oraz historia klubu i to w zasadzie tyle. Nowy silnik gry jest jak dla mnie totalnym nieporozumieniem, z graczami od 50 do 200Q silniejszymi ode mnie od nowego silnika zawsze przegrywam 2-3 bramkami, a ze słabszymi o tyle Q co wcześniej napisałem taką różnicą bramek znowu wygrywam. Z drużynami już o wiele słabszymi padają już hokejowe wyniki od 7 do nawet 20 do 0. Podsumowując taką opinie jak ja ma wielu graczy i jeśli się to nie zmieni do końca stycznia to niestety również będę musiał zawiesić konto, bo obecnie gra przestała mnie bawić, z góry wiem kiedy przegram, a kiedy wygram no chyba ze w jednym na 100 meczy wpadną bogowie.

pozdrawiam
      zagrałem wczoraj sporo symulacji wiele z nich przegrałem ze słabszymi drużynami więc nie koniecznie silnik sprzyja lepszym, co do zdania że taktyka tu nie działa to ja mam wręcz przeciwnie zdanie wczoraj z martino ( mamy zbliżone 11 )zagraliśmy kilka symek znając swoje taktyki i wyniki były mocno zależne od tego na czyją korzyść działał bonus do taktyki tylko ta ilość bramek to przesada do poprawy.
      Plusy aktualizacji:
      silnik - przy grze z rywalem o podobnej 11 trzeba się trochę nagłowić przy taktyce bo ona pozwala na wynik 2-3 różnicy bramek
      historia klubu
      nowe obozy- tylko jeszcze nie sprawdzałem co dają

minus

Ilość goli w meczu (masakra)

i nie wiem czy nie przybyło fauli po aktualizacji bo co mecz ktoś skopany czy to umnie czy u przeciwnika

Post was edited 1 time, last by “tornado1” ().

Moim zdaniem aktualizacja zrobiona po to żeby była - właściwie nic takiego nie wnosi.

Co do nowych wyników - sam nie wiem czy się cieszyć czy płakać :D bo z jednej strony wyniki 12:0 czy 16:1 cieszą oko, z drugiej strony jak jeden ze stałych sparingpartnerów, który przegrywał 3,4,5 czasem 6 do zera, przegrywa teraz liczbą 12 bramek, grając tylko jedną klasę niżej (1 liga vs 2 liga) to chyba gra traci swoją "piłkarską" magię. Już teraz wchodząc w turnieje można zobaczyć ilu graczy jest chętnych na Turniej Bożonarodzeniowy - żaden się jeszcze nie zapełnił, takie wyniki jeszcze bardziej zniechęcą graczy z niższych lig do tego typu imprez i będzie to kolejny z turniejów, gdzie przez pierwsze kilka meczy gra się z "graczem systemowym", a to żadna frajda. Co do wyników dodam tylko, że na towarzyskie wpuszczam na atak juniora, który jeszcze progu 100 Q nie osiągnął, aż się boję pomyśleć co by to było jakby najlepszego napastnika wystawić :D

Odświeżona grafika czy poprawione nazwy zakładek (choćby szperacz awansowany na skauta) są oczywiście na plus, statystyka zdrowia też. Co do obozów - jak już są nowe to mogły ceny być nieco realniejsze bo wyjazd na Majorkę wychodzi taniej niż do Łodzi, a Abu Zabi nie jest dużo droższe od Karpacza (chyba, że tylko u mnie takie ceny?)

Na minus emerytura pracowników - zabrało mi fizjoterapeutę i na następny dzień została zniesiona :D jednak moim zdaniem emerytura powinna zostać wprowadzona - dałaby trochę urozmaicenia, więcej by się w grze działo jakby co kilka sezonów trzeba było zatrudniać nowy sztab szkoleniowy (w polskiej Ekstraklasie czasem i 3 razy na sezon zmieniają, a biedacy z Futbolcup dożywotnio muszą pracować)

Podsumowując - liczyłem na coś więcej niż tylko ładne obrazki, będę z niecierpliwością czekał na jakieś inne aktualizacje
      Aktualizacja???
      Jaka aktualizacja???gdzie jest jakieś info co zostało wprowadzone?? Bo ja jakoś nie potrafię takich informacji znaleźć...
      Taka aktualizacja po cichu zrobiona czy jak??
      Dyskutujemy ale tam naprawdę nie wiemy co konkretnie wprowadzono...
      Konkrety Panowie Moderatorzy/admini...konkrety...wtedy można wyciągać wnioski...

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
      Grafika - dzelen :thumbup:
      Skoro już wiemy co zostało zaktualizowane ...

To czy będzie jeszcze jakaś aktualizacja w tym roku???

​W związku z tym bardzo serdeczniePRZEPRASZAMY i prosimy o jeszcze trochę cierpliwości, bo jak mawia przysłowie „Co się odwlecze, to nie uciecze”.
      Prace nad World of Crime dobiegły końca i cała energia playzo GmbH skupiać się będzie nad jedną dużą aktualizacją (2.4.0), która będzie wprowadzona na wszystkie serweryFutbolCup jeszcze w tym roku.

Uchylając rąbka tajemnicy możemy Wam podać kilka nowych rzeczy, które są w planach w trakcie najbliższej aktualizacji:

1. Nowy silnik meczowy.
      (Mniej niespodzianek meczowych przy znacznej różnicy siły między zespołami)

2. Zmiana czynnika nagrody "Menadżera dnia".
      (Zostanie całkowicie zmieniony system nagradzania, który w tym momencie jest sprawą losową)

3. Emerytury pracowników.
      (Wszyscy pracownicy w określonym wieku będą odchodzić na emeryturę - coś na wzór zawodników)

4. Zostaną dodani nowi pracownicy.
      (Ze względu na dodanie wieku emerytalnego pracowników będziemy mogli z pewnym wyprzedzeniem zatrudnić ich następców aby osiągnęli odpowiedni poziom przed rozpoczęciem pracy w klubie)

5. Drużyna juniorów / zespół młodzieżowy.
      (Więcej informacji tuż przed sama aktualizacją)

6. Zmniejszenie ilości wiadomości na temat dostaw towarów do sklepu kibica i restauracji.
      (Po jednej zbiorczej wiadomość dla sklepu kibica i restauracji)

7. Dodana historia klubu wraz z zdobytymi osiągnięciami.
      (Możliwość sprawdzenia co klub osiągnął w danym sezonie: miejsce w lidze, awans/spadek, punkty, zdobyte puchary)

8. Poprawiony komentarz meczowy i tekst w samej grze.
      (Zostaną poprawione błędy komentarzy z relacji meczów oraz błędne teksty w grze)

9. Zmieniona grafika.
      (Zmienione zostaną wizerunki pracowników, inne zmiany zostaną podane tuż przed aktualizacją)

Tak jak wspomnieliśmy wyżej "uchylamy tylko rąbka tajemnicy" tak więc na więcej informacji będzie trzeba poczekać do momentu aktualizacji FutbolCup.
      Na pewno postaramy się abyście byli zadowolenie i z dotychczasowym zapałem uczestniczyli w życiu FutbolCup.
      Jeszcze raz PRZEPRASZAMY za długi czas oczekiwania i mamy nadzieję, że wciąż będziecie z nami.

Pozdrawiamy Team FutbolCup

Kilka rzeczy tu brakuje...dodam jeszcze że miał być dostosowany czas rozgrywania spotkań do naszej strefy czasowej z innymi serwerami przy najbliższej aktualizacji.

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
      Grafika - dzelen :thumbup:

Oldboy wrote:

Kilka rzeczy tu brakuje...dodam jeszcze że miał być dostosowany czas rozgrywania spotkań do naszej strefy czasowej z innymi serwerami przy najbliższej aktualizacji.

Tak brakuje,gdyż niestety nie była to duża aktualizacja wprowadzająca wiele nowości, a tylko uzupełniająca aby dostosować nasz FutbolCup do poziomu serwera wiodącego czyli DE.
      Naturalnie to co było wcześniej podawane wciąż jest aktualne.
      Kolejna aktualizacja czeka nas w następnym roku.
      Kiedy? Pierwsze półrocze 2020 i wówczas zostanie wprowadzonych wiele kolejnych zmian.
      Co do godzin meczowych zostały zmienione jednakże wystąpiły problemy techniczne.
      Trwają prace nad naprawą tego problemu.
      W nowo przydzielonych ligach np. Klasa B w opisie godzin meczy ligowych już widnieje godzina 18:00.
      Będzie to naprawione tak szybko jak to możliwe.

Pozdrawiam Team FutbolCup
      Witam
      Wg mnie stary silnik był lepszy, znacznie bardziej odzwierciedlał realia piłki nożnej...przeważnie wygrywał mocniejszy, a wyniki 1:0 dla słabszego zdarzały się ale nie na tyle często żeby to zmieniać. W turniejach realnych zdarzają się objawienia sezonu i tu też tak było. Moja opinia na teraz - jest gorzej. Ale to tylko moje odczucia ;)
      Pozdrawiam
      Jak dla mnie aktualizacja słaba :thumbdown: . Niestety, coraz mnie realistyczny staje się ten menager piłki kopanej ;( . Na wynik końcowy zdecydowanie większy wpływ powinna mieć taktyka i ustawienie, a nie siła "11". Taki silnik gry spowodowałby konieczność myślenia
      i kombinowania przed meczem i w jego trakcie, a to zachęcałoby do gry i dawało zdecydowanie więcej frajdy.
      Przecież nie ma nic lepszego niż wygrana w turnieju specjalnym z kimś z "Top 10 " ELO w przypadku gracza z 1,2 ligi.
      Hokejowe wyniki, które padają to prawdziwy dramat ... Przykład rewanżowy mecz o Superpuchar i wynik 8:1 między zwycięzcą Ligi Mistrzów ,a zwycięzcą Ligi Europejskiej... <X

Na plus : pokazywanie stanu zdrowia i historia klubu... ,

ale czy do gry ma przyciągać silnik, czy takie bajery to odpowiedzcie sobie sami.

P.s. oddajcie Kokosowi i innym pracowników, którzy przez błędy aktualizacji odeszli!
      To jeszcze ja coś od siebie... fajnie że aktualizacja jest... grafiki... teksty... nowe zakłądki w czacie... nowe obozy treningowe... fajnie że zostąło odświeżone. Co do silnika - najistotniejsza zmiana - minusem są na pewno nierealistyczne wyniki. Ale wydaje mi sie że dzięki temu więcej można zdziałać śledząc mecz na żywo, tego w poprzednim silniku brakowało (może się mylę ale taki mój wniosek po pierwszych testach). Z drugiej strony zmniejszyło się prawdopodobienstwo zwycięstwa przez dużo słąbszą drużynę... też uważam za plus... w poprzednim silniku niestety bardzo często zdarzały się wyniki z kosmosu i "szaleństwo bogów futbolu" przy tym bez szans na jakiekolwiek zareagowanie na takie wpadki. Każdy manager stara sie budować jak najsilniejszą drużyne i te długoterminowe strategie budowy driużyny powinny być nagradzane, akurat ta zmiana była w duchu oczekiwań większości co zresztą potwierdzały dyskusje i chyba nawet ankieta przeprowadzona w swoim czasie. Więc pozytywy też są;)
      Według moich gier , a gram tego ostatnio dużo, silnik w symulacjach i lidze znacznie pomaga drużynie słabszej, słabsza 11nastka ma według mnie większe szanse na wygraną, dotyczy to także gier na DE, czyli na tym samym silniku. Znacząca wygrana na starym silniku z tym samym rywalem, po zmianie silnika, już przegrane lub remisy, nawet po wzmocnieniu się podstawowej 11nastki, rywal bez wzmocnienia.

Co nie zmienia faktu że jest to jedynie gra i forma zabawy. Tak więc przyjdzie przywyknąć jak to mówili :P
      Dzisiaj sprawdziłem sobie kilka symualcji i ten silnik jest totalnie skopany. Wygrywałem 18:2 w 80' minucie( z zespołem o ogólnej sile zespołu 530). Stwierdziłem że skopie ustawienie trochę. Przestawiłem defensywnych pomocników na nie swoje pozycje. Momentalnie w 10 minut dostałem 6 bramek xd także nie zmieniajcie ustawienia w czasie meczu. To już jest parodia. Ten silnik nic nie liczy. Ktoś coś skopał w skrypcie.
      FC DANLIGHT
      Ogólnie silnik i system rozgrywania meczy jest przedziwny i nijak się ma do wielu naszych opisów zdarzeń. Teraz z kolei mam styczność z czymś takim. Rozgrywam ostatnio często mecz symulacyjny z drużyną Wisła Polanski bo mnie zaprasza - siła kadry 560 gdzie mój jedyny najsłabszy zawodnik w 11'stce ma 505. Kilka meczy wyniki ostatnich 3 spotkań - 2:13, 1:12, 3:9. Zobaczcie - menadżer ma ledwo ledwo lepszą kadrę od mojego jednego zawodnika a w trzech spotkaniach potrafił mi wpakować 6 bramek :o Z kolei wygrana 10:0, 14:1, 8:0 czy 9:0 z drużynami, których 11'stka netto mieści się (prawdopodobnie) w przedziale 4,5-5,5 tyś. to standard...

Co do wiadomości wyżej, nie zauważyłem takiej tendencji, chyba że są to bardzo rzadkie przypadki i chodzi o zdobycie ewentualnie 1 czy dwóch bramek :D No nie no, nie podoba mi się to kompletnie... Sezon zakończę z bilansem bramkowym którego nie osiągnąłem w ciągu dwóch sezonów...

Heterokrates wrote:

Co do wiadomości wyżej, nie zauważyłem takiej tendencji, chyba że są to bardzo rzadkie przypadki i chodzi o zdobycie ewentualnie 1 czy dwóch bramek :D No nie no, nie podoba mi się to kompletnie... Sezon zakończę z bilansem bramkowym którego nie osiągnąłem w ciągu dwóch sezonów...

A bawiłeś się ustawieniem w czasie meczu? Ja zamieniłem pozycjami DP z LP/PP
      FC DANLIGHT
      Danligt, też to zauważyłem, że nie opłaca się zmieniać zawodników, nawet jak masz kontuzję.
      Sytuacja z wczoraj. Gram sobie multum symulacji. W jednej gram na ryzykownej. Mój skład ma 6,5k drużyna przeciwnika 800 cała kadra. Tracę dwóch zawodników, ale wygrywam 15:2. Nienormalne, ale jeszcze ujdzie. Druga sytuacja, mam 6,5k skład, przeciwnik 900 całą kadrę. W 60 min wygrywam 12:0, widzę że skopali mi zawodnika (kopnięty gra od 45 min a strzeliłem 2 bramki od tego momentu ) więc robię zmianę zawodnika o 50q słabszego i lekko ustawienia. Co się dzieje? Tracę 3 bramki. Pytam się jakim cudem to się dzieje, skoro teoretycznie wzmocniłem skład.

I druga uwaga. Przed aktualizacją miałem bilans w lidze 32:0 - 11 zwycięstw na 11 meczów.
      Po aktualizacji 20:12 - 4 zwycięstwa na 6 meczów.
      Zespoły w mojej lidze na pewno nie wzmocniły się tak, żebym notował gorsze wyniki. W pozostałych meczach nie ligowych nie zauważyłem żeby mi się gorzej powodziło.
      Miałem dopiero dwa mecze w lidze. Kolejno z zespołem top 2 wg. siły i z zespołem top 3. Ogolnie sytuacja wygląda tak, że od każdej z tych drużyn mam silniejsza 11 niż reszta całe kadry. Pierwszy mecz gładko wygrany 12:1, lecz uważam, że to jest przesada na moją korzyść. Drugi mecz, dzisiejszy, to jest prawdziwy hit. Jego przebieg wyglądał mniej więcej tak: szybkie 0-6 dla mnie w 30', rywal wtedy musiał włączyć ryzykowną grę, bo kopał moich niemiłosiernie. 48' - pierwsze czerwo u rywala, 0-7 w 66' i od tego momentu stało się coś czego nie rozumiem, dostałem dwie szybkie bramki, zrobiło się 2-7, w 79' drugie czerwo, myślę sobie, pewnie się skończy z 2-9, 2-10. I co się dzieje? 4-9 :P Dodam, że nic nie mieszałem ustawieniami ani taktyką. Jakie z tego wnioski? Przypadek, czy opłaca się grać ryzykownie?