FUT TIME NEWS #KWIECIEŃ 2020

      FUT TIME NEWS #KWIECIEŃ 2020




      Od kwietnia Fut Time News nabiera nowej formy! Dzięki temu czytelnicy będą na bieżąco informowani o tym, co dzieje się w świecie polskiego futbolcup. Prosimy o nie dodawanie postów w tym temacie - do tego służy Gazetka Fut Time News - dyskusje (kliknij).

      Grafika kwietniowego wydania nawiązuje oczywiście do świąt Wielkiej nocy :rolleyes: Jak ma to miejsce od stycznia 2019 roku, artykuły pisać dla was będą menadżerowie w stałym składzie - Olo96, woooojtaaaas oraz Heterokrates!

      Dołożymy wszelkich starań, aby obecna formuła była przedstawiana dla was jeszcze bardziej atrakcyjnie i w sposób przyjemny dla oka :rolleyes:

      BITWA KLANÓW 2020

      Z dniem 10 kwietnia zakończyliśmy pierwszą fazę bitwy klanów, organizowanej przez stowarzyszenie Battle Team Futbolcup! W rywalizacji wzięło pięć z sześciu ugrupowań: BTF, WDFC, G-8, ZUPF oraz TMF. Drużyny jak wiemy zostały podzielone na 4 grupy ośmioosobowe z których do półfinału przechodziły po 4 najlepsze.

      --------------------------------------------------------------------------------------------------

      W Grupie pierwszej niestety humory popsuła drużyna Kremówki Papieskie, która nie wiadomo z jakich przyczyn złamała hasło i zapisała się na turniej w miejsce Tornado. Menadżer Twister musiał w ramach tego rozegrać mecze symulacyjne ze wszystkimi teamami, a same mecze z "intruzem" nie były brane pod uwagę. Najlepszą drużyną okazała się być Legia...(L)...Warszawa którego zatrzymać zdołała jedynie drużyna FC Janke remisując 0-0. Awans do półfinałów otrzymali menadżerowie: sunshaine, SooN, Sławol oraz berni94pl.



      Grupę drugą zdominowały drużyny stowarzyszenia G-8. Internazionale Wodzisław Śląski raz poniósł porażkę a Kolonia City zremisował. W turnieju, którym gospodarzem był Chelsea KnO FC znalazła się jedyna drużyna 1 fazy, która niestety nie zdołała zdobyć nawet jednego punktu dla swojego stowarzyszenia. Awans do półfinałów otrzymali menadżerowie: woooojtaaaas, kmita, mmysla92 oraz Twister.




      W grupie trzeciej było wiele znaków zapytania, zdecydowanym faworytem był zespół Black Devils, jednak Ci ostatecznie zajęli trzecie miejsce. Na pozycji lidera zmagania zakończył soints który tylko dwukrotnie został zatrzymany przez rywali remisując dwukrotnie 2:2. Awans do półfinałów otrzymali menadżerowie: kriss, Heterokrates, Oldboy, Maciejewski.




      Grupa czwarta sądząc po tabeli była jedną z najbardziej wyrównanych. Choć wydawało się, że Tuta96 zdeklasuje swoich rywali, ten zajął 3 miejsce. Najlepszym rezultatem mogły się pochwalić Łęg Łowce, która zdobyła 16 punktów. Awans do półfinałów otrzymali menadżerowie: Niemczyc, Deividos, Tuta96 oraz Mkkosa



      --------------------------------------------------------------------------------------------------

      Poznaliśmy więc wszystkich półfinalistów drugiej edycji Bitwy Klanów. Stowarzyszenie G8 będzie reprezentowało 5 drużyn, Battle Team Futbolcup 4 drużyny, Wild Dragons Futbolcup 3 drużyny i po dwie Z Uśmiechem Przez Futbol oraz Team Menagers Futbolcup. Losowanie na żywo odbędzie sie 13 kwietnia o godzinie 21:00 na kanale discord a same mecze półfinałowe rozpoczną się już 18 kwietnia! Powodzenia!

      Dieser Beitrag wurde bereits 2 mal editiert, zuletzt von „Heterokrates“ ()

      FUTBOLCUP - AKTUALNOŚCI

      Od dnia 15 kwietnia na polskim futbolcup mamy do czynienia z licznymi bugami. Akcje, które możemy wykonywać na stronie są mocno ograniczone - automatyczne wylogowywanie lub brak możliwości wejścia na jakąkolwiek zakładkę mocno irytuje menadżerów. Dziś problem jest identyczny! Na szczęście administracja uspokaja nas słowami:

      ""


      No właśnie. Cisza. Ostatnie kilka miesięcy utrzymuje nas w przekonaniu, że futbolcup nie idzie w takim kierunku, na który liczą menadżerowie. ZERO akcji okazjonalnych z okazji świąt (nie licząc turniejów), liczne błędy i bugi, interfejs i systemy rozgrywek które już dawno powinny przejść rewolucję. Czas w naszym ulubionym menadżerze po prostu się zatrzymał. Konsekwencjami tego wszystkiego jest kończenie karier przez zniechęconych graczy, brak jakiejkolwiek "zanęty" aby utrzymać tych nowych oraz oczywiście brak motywacji starych bywalców.

      Futbolcup.pl #TuJestTwójKlub! zreaktywował się 14 września 2018 roku. Za nami pełne nadziei aktualizacje, aplikacja na telefon która okazała się totalnym klapą oraz brak zdecydowanych ruchów administracji. Póki co należy podziękować moderatorom sunshaine, mmysla92, woooojtaaaas oraz dzelen, że starają się robić cokolwiek, by chociaż w ich imieniu za wszystko się tłumaczyć. Wielkie ukłony również dla graczy, którzy poświęcają swój cenny czas prowadząc projekty.

      PLAYZO! Chyba pora się ogarnąć?
      W mijającym tygodniu dobiegła do końca rywalizacja w 12 sezonie Ligi Towarzyskiej. Po prawie półtoramiesięcznej grze ponad setki drużyn karty zostały rozdane – poznaliśmy całe podium towarzyskiej Ekstraklasy oraz zespoły, które awansowały o ligę wyżej i niestety te, które musiały pożegnać się ze zmaganiami na dotychczasowym poziomie rozgrywkowym.



      W tym sezonie zespół iBuyPower jako druga drużyna w historii rozgrywek zdołała obronić zdobyty w poprzednim sezonie tytuł mistrzowski. Kmita ma czego żałować, ponieważ do 27 kolejki nic nie zapowiadało braku mistrzostwa jego drużyny - spokojna przewaga, seria zwycięstw, aż nastała nieszczęsna 27 kolejka, od której wszystko się zaczęło. W ostatnich 8 meczach jego zespół wygrał zaledwie dwa. Drużyna SooN'a wyprzedziła ostatecznie o 4 punkty Internazionale Wodzisław Śląski oraz Tuciak United Team, które to skończyły ligę z identyczną liczbą punktów, a o ich pozycjach zadecydował lepszy bilans bramkowy, który był na korzyść pierwszego z zespołów. Rywalizacja w przyszłym sezonie zapowiada się równie emocjonująco, ponieważ obecny mistrz ma szansę powtórzyć wyczyn PGG ROW Rybnika, który zdobywał trzykrotnie z rzędu mistrzostwo LT, a może poprawi w najbliższych sezonach ten wynik? Z ligą pożegnały się zespoły Victorii Pomorzowice, The Gunners oraz soints, który przegrał walkę o utrzymanie z Celtic Glasgow gorszym bilansem bramkowym.



      Na
      zapleczu Ekstraklasy od początku ligę zdominowały dwa zespoły – beniaminek Twister, który bez większych problemów wygrał ligę oraz spadkowicz Chojniczanka Chojnice, która zdecydowanie gorzej radziła sobie w rundzie rewanżowej, ale ostatecznie obroniła drugą pozycję. Trzecią lokatę i tym samym awans do najwyżej ligi uzyskał kolejny z beniaminków – Jaga 1, która dzięki serii zwycięstw na początku rundy rewanżowej zbudowała spokojną przewagę, której nie oddała do końca. Z ligą pożegnały się dwa najsłabsze zespoły – MKS Orneta oraz Real Madrid, Huragan Humniska, który zajął również miejsce spadkowe uniknął degradacji ze względu na wykluczenie Victorii Pomorzowice za mecze oddane walkowerami.



      Trzecia liga została zdominowana przez drużynę FC Bartex, który pewnie wygrał ligę i trzeci sezon z rzędu mógł cieszyć się awansem, podobnie jak zespół The Red Moose, który skończył rozgrywki na drugim miejscu 14 punktów za triumfatorem. Punkt za wiceliderem znalazła się unia niećkowo, której po dwóch niepowodzeniach tym razem w końcu udało się wywalczyć upragniony awans do drugiej ligi. Z ligą podobnie jak w wyższej klasie rozgrywkowej spadł o jeden zespół mniej niż powinien – skorzystał na tym FC PZGW. Z ligą pożegnały się beniaminek Ajax ZwD oraz BuenosAmarenoS oraz FC Köybaši, dla których była to druga degradacja z rzędu.



      Na czwartym szczeblu rozgrywek nie spadł żaden zespół – 5 z nich zostało wykluczonych za liczbę walkowerów, a szósty jak w ligach wyżej skorzystał na wykluczeniu Victorii Pomorzowice. Obydwie ligi zostały zdominowane przez trzy, cztery drużyny, które między sobą rozstrzygały kwestie awansu. Jak to mawia klasyk – zadecydowały detale, czyli wpadki z teoretycznie słabszymi zespołami, ale także ważne mecze bezpośrednie między sobą. Ostatecznie o poziom wyżej zagrają kaliszfornia i Chelsea KnO FC z ligi IVA oraz menele mahonka i FC Equ z ligi IVB.



      W lidze VB nie było zbyt wielu emocji – trzy zespoły, które w pewnym momencie odjechały reszcie spokojnie zapewniły sobie awans – Cazador, Fopa I Nietakt oraz ciut za nimi Zryw Dabrowka. Druga z lig była bardziej ciekawa, ponieważ prawie do samego końca ważyły się losy awansu. Ligę zdecydowanie wygrała FC.Jamajka, za nią uplasował się zespół Krainy Tysiąca Jezior, a drużyną która uzupełniła stawkę był McKraków korzystający z 35 ujemnych punktów przyznanych LKS Czarni Lwów za walkowery w poprzednim sezonie.

      Najbliższy sezon rusza w majówkę, dokładnie 2 maja. Sezon historyczny, ponieważ weźmie w nim udział największa liczba uczestników – aż 139. Managerom biorącym udział życzymy realizacji postawionych sobie celów, a czytelnikom obserwacji rozgrywek poszczególnych lig – może spotkamy się już niedługo w lidze? Zapisy na następny sezon ruszyły!




      Dnia 20 kwietnia poznaliśmy tegorocznych tryumfatorów dwóch turniejów wielkanocnych 2020! Nagrodami za zwycięstwo były: 120 CR, 6 mln euro oraz puchar do gablotki z osiągnięciami! Dwa pokoje zebrały łącznie jedyne 450 graczy na 512 możliwych miejsc - w poprzedniej edycji przy jednakowych wymaganiach udział wzięło dwukrotnie więcej menadżerów (934).

      Wielkanocny turniej 2020 (1)

      Turniej pierwszy to istna aleja gwiazd - Livebird FC, Legia...(L)...Warszawa, Tuciak United Team, FC Buhaje, inkwizytor, PGG RÓW RYBNIK, Internazionale Wodzisław Śląski, thorrgall, FC Masters Gliwice czy soints ale zasada jest nieugięta - zwycięzca jest tylko jeden. Każdy z faworytów bez problemu przebrnął przez fazę grupową, w 1/32 miał miejsce hit, w którym to sunshaine pokonał 1:3 dzelena dając sobie dalsze nadzieje na tytuł. W półfinałach spotkali się Tuta96, ian, Aztecky oraz Deividos.



      W finale doszło do starcia pomiędzy przedstawicielem stowarzyszenia WDFC a czterokrotnym mistrzem ekstraklasy. Drużyna inkwizytor dała lekcję C.F Wyspa! Nikt nie spodziewał się Hiszpańskiej Inkwizycji na Wyspie w finale? Tak, ale na pewno każdy spodziewał się inkwizycji iana!




      Wielkanocny turniej 2020 (2)

      W pokoju drugim mieliśmy paru faworytów do wygranej - Pomorzanin Cychry, Black Devils czy Celtic Glasgow który jak się później okazało zrobił niespodziankę już w pierwszej fazie turnieju nie wychodząc ze swojej grupy. Również w dalszej części rozgrywek, dokładnie w 1/32 finału wyższość swojego rywala musiał uznać również Oldboy przegrywając 1:3 z STUDZIANKA. W półfinałach znaleźli się mmysla92, szuwar, dzordz_b i horno.



      W finale dość niespodziewanie nie pojawił się jeden z wymienionych na początku faworytów Pomorzanin Cychry - w decydującej fazie spotkali się Wodnik Callander i LKS Czarni Lwów. Tu swoją wyższość pokazał jednokrotny mistrz ekstraklasy dzordz_b!



      Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von „Heterokrates“ ()

      FTN - Wywiad


      Redaktor: Witamy w kolejnym wydaniu wywiadu gazetki FutbolCup. Mamy kwiecień, na całym świecie jest trudna sytuacja epidemiczna a mimo to czas dla nas znalazł Kameleon. Witaj

      Kameleon: Witam wszystkich serdecznie

      Redaktor: Koronawirus – to główny temat w mediach. Powiedz nam jak Ty do tego podchodzisz? Co sądzisz o wirusie? Kiedy on zniknie i wrócimy do normalnego funkcjonowania

      Kameleon: Moje zdanie na tem temat jest takie, że wirus z nami już pozostanie, nic nam nie pozostało jak czekać na szczepionke. Podchodzę do tego naturalnie, trzeba nosić maskę? Noszę i tak dalej..

      Redaktor: Jak oceniasz działania rządu w walce z wirusem?

      Kameleon: Za mało testów na dobę. Reszta bez komentarza

      Redaktor: W ostatnim czasie obostrzenia zostały zniesione. Pytanie czy to dzięki temu że dajemy sobie rade czy niestety to celowe działania aby doprowadzić do wyborów?

      Kameleon: Na to wychodzi, że nasze piękne państwo robi wszystko by odbyły się wybory, nie życie tylko jakiś papierek z zaznaczonym krzyżykiem. Na pewno te obostrzenia trzeba stopniowo znosić bo niestety gospodarka pójdzie na dno. Racja jest taka, że nigdy się nie dowiemy prawdy.

      Redaktor: Proszę opisz siebie lub swoją przygodę w grze tworząc słowa z pierwszych liter Twojego imienia.

      Kameleon: Systematyczny, sympatyczny, skromny

      Redaktor: Proszę powiedz nam kilka słów o sobie?

      Kameleon: Jestem młodym gówniarzem, który tak naprawdę poznaje świat – mam za sobą już 21 wiosen, jednakże wyjazd za granicę dużo mnie nauczył jak na młodego chłopaka, gdzie w Polsce na pewno bym tego nie doświadczył. Obecnie pracuje, mimo wirusa firma się nie zatrzymała lecz tylko zminimalizowała współpracę z partnerami do minimum. Bardzo się cieszę z tego powodu bo jak u niektórych słyszę, że albo pensje zmniejszyli albo w ogóle pozwalniali to nie za ciekawie to wszystko wygląda na tym cudownym świecie:) Mieszkam już w Polsce, nie jak za granicą jak co niektórzy mogą myśleć.

      Redaktor: Mieszkasz i pracujesz za granicą, przybliżysz nam jak do tego doszło?

      Kameleon: Mieszkałem w Glasgow równy rok czasu, bałem się tego wyjazdu bo z moją barierą językową było dość słabo, namówiła mnie do tego moja ex dziewczyna, robiliśmy wszystko co w naszej mocy by zarobić jak najwięcej pieniędzy na wyjazd bo wiadomo było to, że start w Wielkiej Brytanii nie będzie łatwy. Ostatecznie wyleciałem z naszej szarej rzeczywistości do wielkiego świata jakbym była Wielka Brytania, a dokładnie Szkocja, gdzie wynajmowałem skromne mieszkanie na jednym z osiedli Glasgow. Kariera zawodowa stała pod wielkim znakiem zapytania, ostatecznie wlkełem się po kilkunastu firmach, agencjach, aż w końcu wylądowałem w restauracji gdzie otrzymałem stanowisko pomocy w przygotowaniu tzw. prepów czyli przystawek i różnych innych szefa kuchni wymysłów. Pracowałem tam pół roku, dużo się nauczyłem nawet polubiłem picie herbaty z mlekiem, jak nie próbowaliście to posmakujcie, tam to się pije dzień w dzień, załapałem trochę szkocki język i jakoś to szło.. Jak doszło do mojego powrotu? Powinniście się już domyśleć i gdyby komuś przyszło do głowy wybierać życie między Anglią a Szkocją – wybierajcie bez zastanowienia Szkocję, polecicie to sami się o tym przekonacie, że to najlepszy wybór. Kolega wodnik na pewno potwierdzi moje słowa Pozdrawiam Cię i szkoda, że nie udało nam się zobaczyć

      Redaktor: Czego najbardziej obawiasz się w życiu?

      Kameleon: Najbardziej się obawiam, że Liverpool nie zdobędzie mistrza przez jakiegoś wirusa, a tak na poważnie to, nie wiem.. Co ma być to będzie, co nas spotka jutro? Nikt tego nie wie.

      Redaktor: Czy pamiętasz jak rozpoczęła się Twoja przygoda z FutbolCup?

      Kameleon: Mniej więcej.. zaczęła się ona w 2011 roku, miałem wtedy aż 10/11 lat.. Więc za fenomenalna ta przygoda nie byłą, ale gra na tyle mnie wciągnęła że grałem aż do zlikwidowania serwera. Dziwne uczucie jak pewnego dnia wpisywałem w wyszukiwarkę futbolcup.pl, a tam nic..

      Redaktor: Stary serwer, jak sobie na nim radziłeś?

      Kameleon: Moje największe osiągniecie to chyba byt w ekstraklasie, nigdy nie zdobyłem mistrzostwa na starym serwerze, byłem dzieckiem, który miał jeszcze swój świat w głowie, jeszcze nie orientowałem co i jak, prowadziłem w erze starego serwera chyba z 4 kluby po tym jak dostawałem bana, robiłem kolejny , różne dziwne akcje o których moderatorzy chyba nie chcą słyszeć :P ostatecznie po trzech banach grałem czwartym klubem aż do końca, kilka sezonów w ekstraklasie i nic więcej.

      Redaktor: Twój nick – Kameleon, jaka jest jego historia?

      Kameleon: To jest śmieszna historia.. Ja nigdy nie potrafiłem przywyknąć do jednego i stałego nicku, ja zawsze muszę jakiś wymyślić, taki już dziwny dym mam w głowie, gdybym wybrał nick za starych czasów to może co niektórzy by mnie skojarzyli... nick Kameleon wziął się od miejscówki w której przed moim wylotem do Szkocji spotykaliśmy się ze znajomymi i tylko w wolnym czasie i chwili przesiadywaliśmy na tak zwanym Kameleonie, gdzie były ławeczki oraz wielki kamień na którym był kameleon, tzw Plener. Co tam się działo, można się domyśleć :P pożegnania dzień w dzień. Tydzień po przylocie informacja o reaktywacji serwera:)

      Redaktor: Jesteś kibicem Celticu?

      Kameleon: Jestem kibicem Liverpoolu od kilku ładnych lat, to Liverpool jest w moim sercu, a nawet na mojej skórze. Celtic to wspaniały klub, przed wylotem powiedziałem sobie, że odwiedzę kilka razy Celtic Park i poczuje atmosferę brytyjskiego futbolu, to jest nie do opisania jak ludzie żyją tam futbolem i to przeżywają.. przeludnione bary, zabawa na mieście, zerowanie piwa na czas, walki między kibicami Rangersow, a kibicami Celticu, tańce, śpiewy.. Jak sobie obiecałem tak zrobiłem, moja noga kilka razy na stadionie postała, szczególnie zależało aby na żywo usłyszeć You'll never walk alone to na tym mi najbardziej zależało, wiadomo to nie to samo co Anfield i mecz Liverpoolu, ale ostatecznie na meczu ligi europy z AIK Sztokholm z dumą odśpiewałem YNWA, żeby to zrozumieć trzeba tego po prostu doświadczyć. Niesamowici są brytyjscy kibice. Dwa, że kiedyś lub do teraz Liverpool miał bardzo dobre kontakty z Celticem, dlatego był Celtic, nie Rangers.

      Redaktor: Z perspektywy zwykłego gracza co chciałbyś zmienić w grze?

      Kameleon: Chciałbym powrót starego silnika. Nic więcej. Wiadomo, że to tego nie dojdzie ale to tylko jedna rzecz która co dzień daje owe znaki o sobie

      Redaktor: Mimo solidnej ekipy zdołałeś zdobyć dopiero jeden tytuł mistrzowski, jak oceniasz swoją postawę do tej pory?

      Kameleon: To co nie udało się zdobyć na starym serwerze, udało się mi na nowym. To jest dla mnie najważniejsze. Uważam, że stać mnie jeszcze na pokazanie więcej ale to małymi kroczkami do przodu. Na tyle ile mogę to chce jeszcze namieszać, czy się coś uda to wyjdzie z czasem

      Redaktor: Czy miałeś w życiu styczność z piłka?, czy raczej przyciąga Cię inna dyscyplina?

      Kameleon: Piłka nożna zawsze była w moim życiu, grywałem za młodego nawet w miejscowym klubie ale długo moja przygoda nie potrwała, zawsze raczej z perspektywy telewizora, czy trybun. Poza piłką lubię też bardzo żużel i nawet mogę powiedzieć, że moja rodzina w Toruniu chciała mnie wkręcić w wieku 13-14 lat na jazdę na motorze w Apatorze Toruń, ostatecznie do tego nie doszło.

      Redaktor: Jakie jest Twoje największe marzenie?

      Kameleon: być obecnym podczas meczu Liverpoolu na Anfield

      Redaktor: Jaką rolę pełnisz w swoim stowarzyszeniu?

      Kameleon: w BTF pełnię rolę zwykłego członka, przez jakiś czas byłem redaktorem ale ze względu na powrót do kraju miałem długi przestój w swojej obecności na discordzie, a nawet w grze. Z tego miejsca chciałbym pozdrowić ekipę oraz zaprosić graczy to zapoznania się z naszym stowarzyszeniem i do dołączenia do nas:)

      Redaktor: Wywiad dobiegł końca. Serdecznie dziękuje za znalezienia czasu. Życzę zdrowia i tytułów mistrzowskich!

      Kameleon: Dziękuje, pozdrawiam wszystkich
      TOP 15 Z DNIA 30 KWIETNIA 2020



      RANKING STOWARZYSZENIOWY



      Nazwa stowarzyszenia: Battle Team Futbolcup
      Liczba członków w TOP50:
      8

      Najlepszy w stowarzyszeniu: 1 ELO Tuciak United Team (Tuta96)






      Nazwa stowarzyszenia: Wild Dragons Futbolcup

      Liczba członków w TOP50: 7
      Najlepszy w stowarzyszeniu: 2 ELO iBuyPower (SooN)






      Nazwa stowarzyszenia:
      G-8

      Liczba członków w TOP50:
      6

      Najlepszy w stowarzyszeniu:
      6 ELO Black Devils (Oldboy)






      Nazwa stowarzyszenia: Z Uśmiechem Przez Futbol

      Liczba członków w TOP50:
      5

      Najlepszy w stowarzyszeniu:
      5 ELO Pomorzanin Cychry (mmysla92)






      Nazwa stowarzyszenia: Team Menagers Futbolcup

      Liczba członków w TOP50:
      4

      Najlepszy w stowarzyszeniu:
      10 ELO Legia...(L)...Warszawa (sunshaine)





      Nazwa stowarzyszenia:
      United Team Futbolcup

      Liczba członków w TOP50:
      4

      Najlepszy w stowarzyszeniu:
      4 ELO Tottenham Hotspur 1882 FC (fiziol74)

      Dieser Beitrag wurde bereits 2 mal editiert, zuletzt von „Heterokrates“ ()