Polskie futbolcup - schyłek upadłości?

Polskie futbolcup - schyłek upadłości?

Jak to to tak to... Coraz częściej słyszy się głosy o kończących się karierach, braku chęci bycia częścią społeczeństwa #TuJestTwójKlub, zawieszaniu działalności dot. rozwoju drużyny, coraz mniejszej ilości graczy - można byłoby wymieniać i wymieniać. Każdy z nas zna kilka osób które powiedziały dość. Ja chciałbym zapytać ile futbolcup jeszcze pociągnie? Jest potencjał na rozwój gry i ściągnięcie wielu graczy ale co krok to potknięcie. To jak iść do domu 200 metrów po pijaku i zamiast się przybliżać, oddalać się (jak w klasyku: idę? albo nie ide? *** nie w tę stronę!).

Pisma graczy na support na niewiele się zdały, dalej stoimy w miejscu a my jako gracze się niecierpliwimy bo ileż można? Wymienili serwery, więc jakiś potencjał na nabranie dobrego kierunku jest, że im się chce, ale co z samą grą? Dlaczego support nie wysłuchuje graczy? Chciałbym znać stanowisko PLAYZO dot. projektu rozwoju futbolcup bo z samego pisania i tych minimalnych poprawek zbędnych do życia będzie NIC!

Zapraszam do dyskusji!

Post was edited 1 time, last by “sunshaine” ().

Nawet organizacja ligi haxballa lepiej widze wychodzi niż rozwój gry. Tak naprawdę ta grę trzymają starzy wyjadacze którzy prężnie się angażują w tą grę bo zostawili tutaj masę czasu, pieniędzy i wyrzeczeń(ja się do takich nie zaliczam). Tworzą różne ligi konkursy wykazują się kreatywnością.
      Przeglądając forum i czat gry okazjonalnie widać kto się angażuje. Te same "mordy" (za przeproszeniem państwa). Gram w tą grę również dość długo grałem na starym serwerze gram i tu teraz na nowym 11 bitych sezonów na śmiesznym telefonie( nie mam PC okazjonalnie u kogoś wbijam czat przejrzeć)

Kiedyś to były czasy teraz to nie ma czasów
      Gram w FC od samego początku (mam tu na myśli to stare FC sprzed 10? może i więcej lat).

Jak zaczynałem przygodę z Futbolcup to byłem w gimnazjum, dopiero powoli wchodziły na rynek dotykowe telefony, większość ludzi miała stacjonarny komputer, a dostęp do internetu poza domem był prawie niemożliwy. Każdy dłuższy wyjazd oznaczał niezaglądanie do gry.

Teraz jestem po studiach, mam laptopa, telefon z dostępem do internetu na poziomie komputera, bez problemu i żadnych dodatkowych kosztów mogę wejść do gry będąc w dowolnym miejscu Unii Europejskiej, a w każdym innym kraju wystarczy darmowe wifi w hotelu/jakieś knajpie.

Przez ten cały czas wszystko poszło naprawdę do przodu, kiedyś trzeba było wygospodarować na grę kilkanaście minut dziennie, teraz jadąc 2 przystanki autobusem można ustalić trening czy zmienić skład. Jedno tylko przez ten cały czas się nie zmieniło - Futbolcup. Przez ten cały czas po za graficznymi zmianami (które nie są konieczne) nie zmieniło się nic. Chyba jedyna jakaś konkretniejsza zmiana, która przychodzi mi na myśl to dwa dodatkowe poziomy rozbudowy restauracji i sklepu kibica, no i może jeszcze jakieś nowe obozy treningowe. Do czego zmierzam? Coś co kiedyś wymagało chwili czasu - teraz robi się w wolnej chwili w ciągu dnia "w międzyczasie".

Do tego dodam, że nie uatrakcyjnia gry trudność rozgrywki. Mój powrót do nowego FC był naprawdę prosty - nauczony starymi błędami zacząłem grę "idealnie", do tego perfekcyjny trening i góra pieniędzy z samouczka. Bez żadnego transferu do klubu dotarłem aż do ekstraklasy, może i nie walczę o najwyższe cele, ale nie jest to też rozpaczliwa walka o utrzymanie. Typowy ligowy średniak. Stadion mam już spory, budynki klubowe pobudowane. Rozbudowa pojedynczego sektora stadionu zajmuje ponad dwa tygodnie. Do składu zaglądam tylko przed ważnymi meczami, jednak zazwyczaj nie ma po co - masażysta na wysokim poziomie dba o skład. Skład oparty mam tylko i wyłącznie o wychowanków, juniorów dobieram typowo pod skład. Biuro prasowe ustalam tak żeby mieć 100% tylko na mecze domowe z przeciwnikami o podobnej sile co ja, trening ustalam zazwyczaj raz na dwa dni. O kończących się umowach informuje mnie gra. Podsumowując ten akapit - gra nie wymaga ode mnie prawie żadnego czasu w niej spędzonego.

W grze się nic nie dzieje, mam wrażenie, że większość graczy to takie stare pryki jak ja - gramy z sentymentu, po prostu gra z dzieciństwa, młodości czy dawnych lat. Gra była ciekawa przez klika pierwszych tygodni - szybki rozwój klubu wymagał uwagi. Teraz gra jest po prostu nudna, stanęła w miejscu i zatrzymała się na dobre. Budynki klubowe? Nudy, od XXX lat ciągle te same. Rozbudowa stadionu? Nudy, trwa tygodniami dodając tylko pojedyncze miejsca (500/250 miejsc raz na kilka tygodni?). Manipulacje składem? Prehistoryczne. Gdzie pozycje piłkarzy z nowoczesnego futbolu? Ofensywny skrzydłowy/skrzydłowy napastnik, środkowy pomocnik (taki typowy mózg zespołu), wahadłowy skrzydłowy (taki ani obrońca, ani pomocnik), fałszywy napastnik (cofnięty napastnik) - taki bardziej ofensywny OP z gry. Jak do tego dodać parametry, które od XXX lat nie mają wpływu na grę, a w niej są - doświadczenie czy lepsza noga. Do tego mało istotne dyscyplina, przegląd, charyzma i niezawodność - myślę, że zdecydowana większość graczy patrzy na siłę zawodnika, a nie na te parametry. Sztywny wiek emerytury piłkarzy i brak emerytury pracowników to kolejne elementy zabijające grę. Czekam aż piłkarz będzie miał 31 lat, podpisuje kontrakt na 6 lat i dokładnie tyle u mnie gra - ani to ciekawe, ani realistyczne.

Gra wcale się nie rozwija, postęp technologiczny jest kompletnie niewykorzystany i wręcz dobija tą grę. Po kilku tygodniach, miesiącach gra jest po prostu nudna, a aktualizacje są wręcz śmieszne i kompromitujące.

Futbolcup to gra z poprzedniej epoki, która wcale się nie rozwija - myślę, że większość ludzi zagląda tu z sentymentu/ciekawości i po osiągnięciu pewnego etapu gry, w którym drużyna sama sobą się zajmuje - po prostu gra się nudzi i taki menedżer od niej odchodzi.
      Gra ma olbrzymi potencjał lecz gdy nie ma nikogo od nas za sterami to jesteśmy uziemieni i gramy pod dyktando niemców, którzy rządzą tą grą. Brakuje w polskim społeczeństwie futbolcup takiego lidera - Kuby, który wiedział co z czym się je ( Kuba - ważna postać na starym serwerze )
      pan kokos idealnie podsumował cały temat od a do z, gra będzie traciła użytkowników prędzej czy później - jeżeli nie zostanie uruchomiona żadna reklama to ciężko by było by nowi gracze przybywali. Reklama jest bardzo ważna, wiadomo że kosztowna ale nie w każdym przypadku.
      Wystarczy czas, chęci oraz zaangażowanie
      Pozdrawiam
      We’ve conquered all of Europe
      We’re never gonna stop
      From Paris down to Turkey
      We’ve won the fucking lot
      Bob Paisley and Bill Shankly
      The Fields of Anfield Road
      We are loyal supporters
      And we come from Liverpool
      Allez Allez Allez!
      Niestety przedmówcy mają rację. Nic nie idzie do przodu. Rynek transferowy to też jakaś żenada. Jestem w ekstraklasie średniakiem i jak chce kogoś sprzedać to nie ma komu albo za grosze A jak chce wzmocnić skład to w sumie nie ma kogo bo graczy koło 600 siły brak A nawet gdyby byli to przepraszam ale mnie nie stać. Nie mam po 50 mln co najmniej bo tyle by trzeba mieć. Szperacz to też pomyłka jesteś w ekstraklasie i wynajduje grajkow siła Max 200, dla mnie niepotrzebni A nikt tego nie kupi więc po co trzymać szperacza itd.
      Pomijając już fakt nowinek technicznych, które z pewnością sprawiłby, iż gra dla wielu nowych jak i starych graczy nabrałaby kolorytu, chciałbym podkreślić, że support olewa wszystkie sugestie graczy, nie promuje gry absolutnie nigdzie a to skutkuje coraz mniejszym zainteresowaniem nowych ludzi grą. Patrząc na aktywność a niższych ligach nie wiem czy się śmiać czy płakać. Kokos dał kilka na prawdę trafnych uwag, choćby to zagłębienie się w pozycje poszczególnych graczy na boisku, kombinowanie składem, tworzenie własnej wizji drużyny( teraz jedyne co się liczy to Q i nic poza tym, w 99% masz wiecęj Q w 11 masz pewną wygraną). Reasumując my jako gracze nie możemy nic zrobić w tej kwestii, nic nie zależy od nas. Nawet w sytuacji kiedy drużyny straciły zawodników, niejednokrotnie dodany został rok do wieku zawodników podpisanych po aktualizacji właściciele serwera ośmieszyli się drakońską w cudzysłowie rekompensatą 100 CR.
      Mam nadzieję, że dyskusja się rozwinie. Co więc my - jako gracze fc możemy zdziałać? Jeśli zbierze się nas większa kupa i administracja zobaczy że dyskusja obejmuje na prawdę sporą ilość graczy na forum, coś się zacznie dziać... Przypominam, że polska wersja jest drugą po niemieckiej wersji (czy się mylę?)... dzieje się coś na niemieckim forum?
      Jedynie co możemy zrobić to pociągnąć PLAYZO na dół jeśli oni nie robili nic w kierunku tej gry to zapewne już nie będą tego robić. I po jakimś czasie odejdą gracze. Ja sobie poczekam do wakacji z decyzją

Post was edited 1 time, last by “CaniLuj” ().

Heterokrates wrote:

Przypominam, że polska wersja jest drugą po niemieckiej wersji (czy się mylę?)... dzieje się coś na niemieckim forum?

Na tureckim forum dzieje się więcej niż na niemieckim. Ale nasze forum to już przebija chyba oba na raz. Dzięki wszystkim projektom które są u nas tworzone częstotliwość dodawania postów jest bardzo widoczna.
      Witam,
      Zgadzam się w 100% z przedmówcami. Gra się kompletnie nie rozwija a najbardziej martwi zbyt mała liczba graczy...Dla mnie strzałem w kolano była aktualizacja silnika....totalna klapa, brak realnych wyników i utrata elementu zaskoczenia...szata graficzna mi nie przeszkadza, jest lepsza od nowej z aplikacji . W grze wróciłbym do starego silnika dodając większy wpływ na wynik dzięki wykorzystaniu taktyk....dodałoby to pewną niepewność co do końcowego rezultatu i dreszczyk emocji.
      Czapki z głów dla Panów prowadzących projekty: Ligi pucharowe, turnieje stowarzyszeniowe, Ligi towarzyskie itp. - jedynie tam są jakieś emocje związane z grą.
      Pozdrawiam wszystkich trwających w społeczności FC PL !!! w oczekiwaniu na lepsze jutro
      Gra sama w sobie ma szanse na popularność, tylko właśnie jak ich przekonać do tego, by w końcu porozumieli się z graczami, głównie z doświadczonymi? Kiedyś zaproponowałem aby "spamować" wiadomościami support odnośnie silnika i było tylko może 10 chętnych. Musimy się zewrzeć w większym gronie i tyle, inaczej nie będzie nowych graczy a Ci dłużej grający się zniechęcą... Ja też mało czasu jej poświęcam, mam dużo więcej spraw na głowie a fc gra która trzyma mnie sentymentalnie - sam piłką się nie interesuje :D Trzeba rozruszać temat i tyle, inaczej będzie jak będzie a administracja będzie myślała że jest dobrze bo tylko gnędzimy pod nosami...
      Wedlug mnie ostatnia aktulizacja silnika meczowego to totalna porazka, rozumiem przegrac 0-1, 0-2 z silniejszym ale przegrac 2-7 albo 1-8? Przeciez to nie hokej a padaja wlasnie takie hokejowe wyniki, w dodatku mecze sa bardzo przewidywalne, podobno tak mialo byc ale jak widac zepsulo to gre.
      może tylko tylu jest niezadowolonych?? :P

generalnie ta gra jest taka jaka jest, wiele wiele osób gra w nią nie dlatego, że oczekuje jakiegoś wow, ale z przyzwyczajenia (przynajmniej ci starzy gracze co mieli styczność ze starym serwerem)

i tak gra jak i teraz jak i kiedyś, ma i będzie miała wiele błędów i niedociągnięć, można by coś zrobić lepiej, coś tam rozwinąć, ale może to zbyt wiele jak na ten silnik, na możliwości serwerów i programistów

były pewne zmiany i odbiły się na niektórych czkawką, różnymi bugami, były pretensje, jakieś śmieszne zadośćuczynienia, jak zaczną dalej grzebać to będą kolejni pokrzywdzeni, trzeba by gra zamknąć na parę miesięcy, tylko czy ktoś potem wróci??? co z tymi którzy już grają, kasę wyłożyli, mają nam powiedzieć sorry będą bugi bo zmieniamy system, czy raczej opcja zamykamy, zerujemy i kiedyś tam otworzymy?? jak sobie to wyobrażacie??

ale nie oczekujmy, że z gry przeglądarkowej zrobi się nagle football manager na pc, na płycie cd (poniekąd tam też grę wypuszczą, a potem kilka łatek trzeba wgrać, żeby gra miała sens)

inny budżet, inne możliwości

co do samego silnik po zmianach, to ma tam jakieś mankamenty, ale czasem jak czytam komentarze to śmiech ogarnia

że teraz silnik jest przewidywalny?? właśnie nie jest, teraz jest mega nie przewidywalny, bo znaczenie ma taktyka, bonus domowy, kiedyś te rzeczy można było często w pupkę wsadzić

ale większość graczy (podejrzewam ze 80 %) nie ma zielonego pojęcia jak wpływają ustawienia taktyczne na siłe 11-ki, a wystarczy poszukać na forum, którego niby nikt nie odwiedza, ba wielu nawet do faq nie zajrzało

przy 100-150 różnicy netto siły, mając na uwadze bon domowy, plus bony od taktyki można coś tam osiągnąć, i trzeba się nakombinować, bo przy równych siłach 11-ek, to już mega ważna jest taktyka

to jest kilka zmiennych, które dla większości są kompletnie nie istotne, bo im się nie chce szukać, myśleć

i właśnie ci najwięcej narzekają, bo woleli stary silnik gdzie, mając dużo słabszą 11-ke, mogli liczyć na częstego fuksa, i wynik się trafiał kompletnie nie realny

teraz są wyniki bardziej realne, jak gram z kimś kto jest z 1000 słabszy to czemu mam nie wygrać 10-0'?? jak ktoś grał w piłę to wie, będąc w lo (mówię o życiu nie o grze) przyjechał na sparing zespół z 3 ligi i nam włożył 15, przed zmianą silnika będąc w ekstraklasie (tu już mówię o grze), potrafiłem notorycznie przegrywać z kimś z 3 ligi, to niby było fajne i realne??

że wyniki hokejowe?? no ok czasem hokejowe, ale są tego dwie przyczyny, pierwsza to różnica sił (jak jesteś dużo słabszy to jesteś i nie licz na cuda)

druga to już czysta mechanika, musiał zostać zwiększony zakres goli, ten kto wie co to taktyka i jak wpływa na mecz to wie, że nie szło inaczej w takim kodzie gry zwiększyć możliwości wpływu taktyki na wynik, po prostu musieli zwiększyć balans goli, żeby zmieścić w tym bony od taktyki

ktoś coś tam pisze, że gra się nie rozwija, nie reklamuje, widocznie właściciel jest zadowolony z ilości graczy, a po drugie to ta gra się chyba nigdy jakoś mega nie reklamowała, a graczy zawsze było sporo

czego oczekujecie, że jak nas napisze 500 osób do playzo to oni nagle zmienią grę pod nas??? nie nie zmienią, bo mają serwer de, z którego są zadowoleni i nie będą dla nas tworzyć osobnej wersji

że forum nie żyje?? bo nie żyje przez chat, kiedyś forum było jedynym miejsce, gdzie się szukało informacji o grze, o MT, o transferach, a teraz typ sobie wjedzie na chat, poprosi o link do tego czego szuka, ktoś mu tam odpisze i temat załatwiony, napisze, że szuka kogoś na mt albo ma wolny termin i też znajdzie

konkursy na forum?? są i były i znikają, weźmy GL7, robił typerka, ale zawsze ktoś był niezadowolony, zawsze ktoś miał pretensje, zawsze ktoś coś, to dziwić się, że się mało pojawia tematów?? sam prowadziłem jedną edycje i zamiast ktoś coś pochwalić, to tylko na pw pretensje, kiedy będzie wypłata, albo kiedy będą nowe typy

ale żeby nie było, że tylko bronię, to jest kilka mankamentów, o których nikt tu nie mówi

po pierwsze - dalej się tak dzieje (ja miałem w turku wielkanocnym), kolega miał wczoraj, że czasem człowiek sobie ogląda mecz, jest jakiś wynik, a potem się okazuje, że po meczu wynik jest całkiem odmienny od tego co widział na własnie oczy, np przegrywam 0-2, wchodzę po meczy wygrałem 1-0

po drugie - silnik często głupieje jak się straci bon zdrowia, tracę bon zdrowia i nagle strzelam gole, zmieniam grajka, bon wraca i tracę gole (mówię o sytuacjach przy dość zbliżonych siłach 11-ek)

podsumowując, ta gra jest stara i wielu graczy jest starych (np ja :)), jak się stary serwer kończył to było żal, jak się pojawił nowy była radość

i gra w wielu aspektach była i będzie taka sama, jak się komuś nudzi, to się nie dziwię, mnie się często nudzi, jedyną szansą na to, że człowiek nie powie pass, jest znalezienie sobie w tej grze osób, z którymi można pogadać, coś tam razem zorganizować

ja mogę powiedzieć tylko na swoim przykładzie, gdyby nie G-8, to już bym nie grał pewnie, a tak to nawet nie myślę, żeby skończyć :)

więc idźcie i grupujcie się :) a może gra będzie Wam lekka

Post was edited 1 time, last by “martinomartinez” ().

@martinomartinez Napisałeś to bardzo fajnie, mega szanuje za wypowiedź i super, że włączyłeś się do dyskusji :thumbsup: ale nie zmienia to faktu, że coraz więcej graczy odchodzi i się zniechęca bo gra stoi w miejscu, nie możemy patrzeć na to, że zostaną starzy wyjadacze bo i z tej grupy niektórzy tracą cierpliwość... Z mojego okręgu znajomych już trochę odpadło...Ja osobiście nie narzekam głównie na silnik ale ubolewam nad tym, że gra mimo super potencjału nie robi nic w tym kierunku, aby sprowadzić nowe twarze, rozwinąć się. Ja również zaczynałem swoją przygodę jeszcze na tym najstarszym designe (jako totalny wypierdek, byłem nastolatkiem), potem miałem chwilową przerwę i grałem gdy wchodziła nowa wersja ale czy to jest powód, żeby zamknąć się na kompletnie i zatrzymać czas? Też teoretycznie jestem starym wyjadaczem, co prawda bez specjalnych osiągnięć.
      Po części chat jest powodem tego, że na forum drastycznie zmalała aktywność, ale kiedyś było również IRC, gdzie wchodziło parę osób. Teraz na chatcie pisze kilka-kilkanaście graczy więc nie uważam, żeby to drastycznie wpływało na aktywność użytkowników na forum.
      Były już akcje promocyjne jak reklama na youtubie (Trwało to kilka dni i temat się urwał, przybyło nowych ale co z tego jak zaraz zakończyli przygodę), nawet ja zrobiłem głupi amatorski filmik w celu jakiegokolwiek ruchu do przodu, są inicjatywy. Jeśli będziemy patrzeć przez pryzmat przyzwyczajenia, to na fc niedługo będziemy niedługo zdziesiątkowani, zmniejszą się wpływy i firma znów będzie się zastanawiała nad wspieraniem Polskiej wersji a tego chyba nie chcemy?

Post was edited 1 time, last by “Heterokrates” ().