FUT TIME NEWS #PAŹDZIERNIK 2020

      FUT TIME NEWS #PAŹDZIERNIK 2020


      Kolejny miesiąc czas zacząć, ubierajcie się ciepło i nie dajcie się nudzić w te coraz dłuższe i chłodne wieczory.

      "Na jesieni świat się mieni."
      "Październik, bo paździerze baba z lnu cierlicą bierze"
      "Październik chodzi po kraju i ptactwo wypędza z gaju."


      W dniach 12.10 - 18.10 odbył się finał kolejnej, III edycji Bitwy Klanów. Edycja ta została przeprowadzana pod patronatem grupy ZUPF.

      Zasady turnieju:
      Etap I:
      - Po 4 ekipy z 6 stowarzyszeń wzięło udział w eliminacjach do turnieju głównego.
      - Losowanie do turnieju odbyło się według podziału na koszyki według rankingu ELO z dnia 15.09.2020.
      - Turnieje zostały zorganizowane w formule Mieszany.
      Etap II:
      - W finale udział wzięły dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz 2 najlepsze drużyny z drugiego miejsca.
      - Turniej został zorganizowany w formule Round Robin.


      Omówienie Etapu I:
      - Grupa A.
      Od razu po wylosowaniu na faworytów do finału brałem pod uwagę tylko Pomorzanin Cychry oraz PGG ROW RYBNIK, tak też się stało. Obie ekipy z kompletem punktów awansowały do finału, w który po dogrywce lepszy okazał się zespół prowadzony przez MartinoMartinez.


      - Grupa B:
      Tu los był już mniej łaskawy ponieważ do jednej grupy trafił zespół iBuyPower, Tuciak United Team, Kolonia City oraz soints. Zespoły te dysponują na pewno siłą ustawienia pozwalającą na włączenie się do walki o mistrzostwo w każdej z ekstraklas.
      O ile w grupie B faworyt był znany od początku to w grupie A nie potrafiłbym wskazać zwycięzcy grupy. Okazał się nim iBuyPower prowadzony przez Soon, który w bezpośrednim spotkaniu o awans do finału ograł Kolonia City 4-1.
      W finale po dogrywce lepszy okazał się Tuta96.



      -Grupa C:
      Według mnie najbardziej wyrównany turniej. Obaj faworyci do końcowego zwycięstwa trafili do jednej grupy, mowa oczywiście o Legii prowadzonej przez sunshaine oraz zespołu z Gliwic prowadzonego przez Aztecky. To między nimi według mnie miał stoczyć się pojedynek o wygraną w grupę. Ku mojemu zaskoczeniu już w I kolejce sunhaine stracił punkty przegrywając z Huta Jazz 4-2. Jednakże w bezpośrednim spotkaniu z Azteckym ograł go 1-0 zapewniając sobie awans do finału turnieju. W drugiej grupie bezkonkurencyjny okazał się SpecialOne, który bez straty punktu awansował do finału.



      Omówienie etapu II:
      W finale udział wzięły:
      Pomorzanin Cychry, PGG ROW Rybnik, iBuyPower, Tuciak United Team, Legia (L) Warszawa, The Gunners, Legia - 1916 oraz FC Masters Gliwice.
      Jak każdy widzi w finale wzięły udział mocne ekipy, których nazwy na pewno zna każdy menadżer. Ciężko było wskazać faworyta. Sam liczyłem na dobry występ kolegów z stowarzyszenia - mmysla oraz Aztecky.

      Po dwóch kolejkach na pewno można było spodziewać się emocji do samego końca, nie było nikogo kto zdobyły komplet punktów, zapowiadało to walkę o 1 miejsce do ostatniej kolejki.



      Tabela po kolejkach 3-4.
      Na prowadzenie wysunął się IBuyPower. W 4 kolejce doszło do spotkania pomiędzy mmysla a MartinoMartinez, był to mały rewanż za finał z I etapu. Tym razem lepszy okazał się mmysla wygrywając 1-4.




      Tabela po kolejkach 5-6.
      Zostało tylko 3 faworytów do końcowego zwycięstwa. Ostatnia kolejka zwiastowała emocje do samego końca w walce o wygraną, zwłaszcza, że miało w niej dojść do bezpośredniego pojedynku między Soon a mmysla!


      Końcowa tabela:
      Koniec, mmysla po zaciętym boju ogrywa Soon 3-2 zapewniając sobie wygraną w turnieju, gratulacje!




      Wszystkie wyniki turnieju finałowego dostępne są w temacie:
      Bitwa Klanów III
      Zapraszam.

      Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von „dmix1996“ ()


      Redaktor: Witamy w kolejnym wydaniu wywiadu gazetki FutbolCup. Mamy październik, mimo swoich codziennych obowiązków Lokario znalazł dla mnie chwile czasu i odpowiedział na parę pytań związanych z grą i serwerem. Witaj ! :)

      Lokario: Witam serdecznie

      Redaktor: Zaspokój moją ciekawość i powiedz mi jak zaczęła się Twoja przygoda z FutbolCup ?

      Lokario: Do gry w najlepszego menagera piłkarskiego nie namawiał mnie chyba nikt. Grałem bardzo dużo
      w Traviana (strategiczna gra wojenna), a ponieważ jest to strasznie czasochłonna gra postanowiłem pewnego dnia coś zmienić i tak trafiłem na fc.

      Redaktor: Skąd się wziął pomysł na twój nick – lokario, jaka jest jego historia?

      Lokario: Nie pamiętam jak powstał nick (to było dobrych kilka lat temu). Tworząc nick zapewne skupiłem się na tym, by był on oryginalny. Czy się udało oceńcie sami.

      Redaktor: Myślę, że pasuje do Ciebie ten nick. Z perspektywy zwykłego gracza co chciałbyś zmienić w grze?

      Lokario: Zdecydowanie silnik gry na taki, który byłby bardziej wrażliwy na zmiany taktyki i zmiany ustawienia w trakcie meczu. Trafisz z taktyką, ustawieniem- zyskujesz, skopiesz taktykę, ustawienie - tracisz. Tak bym to widział . Myślę, że taki silnik dałby dużo więcej frajdy z gry i przyciągnął 100 tysięcy nowych graczy.

      Redaktor: Masz rację silnik jest do poprawy, mnie też parę razy zawiódł ale musimy sobie jakoś z tym radzić :) Robisz i bierzesz udział w różnych projektach, jaki Twoim zdaniem jest najlepszy projekt na FC ?

      Lokario: Wybór między Pucharami Suna, a Ligą Towarzyską Wojtasa jest naprawdę trudny.

      Redaktor: Też biorę udziały w różnych turniejach ale Liga Towarzyska Wojtasa zasługuje na pochwałę z mojej strony, oby tak dalej. Oczywiście nie umniejszając innym projektom.
      Należymy wspólnie do stowarzyszenia BTF. Jak przekonał byś nowego gracza do tego ze stowarzyszenia mają sens i czy warto do nich dołączyć ?

      Lokario: To Ty jesteś w BTF????????? :P
      A tak na poważnie to uważam, że samotna gra jest nudna. Natomiast w grupie można po pierwsze zdziałać więcej, bo sobie pomagamy, a po drugie każde Stowarzyszenie ma ciekawe projekty (przeważnie tylko dla członków), w których dodatkowa rywalizacja urozmaica grę. No i oczywiście można pogadać na różne ciekawe tematy.

      Redaktor: Dobry humor dopisuje Haha! Ciesze się dla tego mam kolejne pytanie. Co odróżnia FC od innych tego typu gier online ?

      Lokario: Nie wiem, bo nie grałem w żadnego innego menagera.

      Redaktor: Czy uważasz, że FC zmierza w dobrym kierunku ?

      Lokario: Na szczęście promki dla kloniarzy zostały w porę zatrzymane i rynek transferowy powstaje z kolan. Tak więc światełko w tunelu jest widoczne. Silnik poprawią i będzie dobrze.

      Redaktor: Tego się trzymajmy! Czy oprócz menagera online miałeś styczność z futbolem w życiu realnym ?

      Lokario: Oczywiście, chyba każdy chłopak amatorsko z kolegami kopał piłkę :). To są piękne wspomnienia na stare lata.

      Redaktor: Kiedyś przychodzi czas i trzeba zawiesić buty na kołku :D Z zawodnika biegającego po murawie zająłeś się menagerką klubu Unia Niećkowo, wszystko zmierza w dobrym kierunku! :D Jakie są twoje cele na najbliższe sezony związane z klubem Unia niećkowo?

      Lokario: Celem na rok 2020 było i nadal jest zdobycie pierwszej patery w historii klubu na futbolcup oraz zagoszczenie na dłużej w TOP 20 ELO. Cały czas wierzę, że się to uda.

      Redaktor: Grałeś również na poprzednim serwerze FC, czy stary serwer wspominasz lepiej od obecnego ?

      Lokario: Stary serwer wspominam bardzo dobrze. Sandra zaciągnęła mnie do Stowarzyszenia BTF, w którym prowadziłem (lepiej lub gorzej) Ligę Towarzyską i jestem w nim do dziś. Natomiast obecny serwer daje mi możliwość powalczenia o trofea, których nie udało mi się osiągnąć na starym serwerze. I to na pewno jest na plus.

      Redaktor: Dziękuję ze znalazłeś chwilę by odpowiedzieć na moje pytania, życzę sukcesów w kolejnych sezonach, by Unia Niećkowo dalej rozwijała się tak jak się rozwija do tej pory.

      Lokario: Dzięki za zaproszenie do wywiadu, to była sama przyjemność :)

      Dziękuje za pomoc HARY KEJN przy opracowaniu wywiadu.
      :)
      TOP 20 z dnia 31 Października 2020



      Ranking Stowarzyszeniowy



      Nazwa stowarzyszenia: Battle Team Futbolcup
      Liczba członków w TOP50: 7
      Najlepszy w stowarzyszeniu: 2 ELO Tuciak United Team (Tuta96)






      Nazwa stowarzyszenia: Wild Dragons Futbolcup
      Liczba członków w TOP50: 4
      Najlepszy w stowarzyszeniu: 5 ELO iBuyPower (SooN)





      Nazwa stowarzyszenia: G-8
      Liczba członków w TOP50: 7
      Najlepszy w stowarzyszeniu: 1 PGG ROW RYBNIK (MartinoMartinez)





      Nazwa stowarzyszenia: Z Uśmiechem Przez Futbol
      Liczba członków w TOP50: 5
      Najlepszy w stowarzyszeniu: 8 ELO Pomorzanin Cychry (mmysla92)





      Nazwa stowarzyszenia: Team Menagers Futbolcup
      Liczba członków w TOP50: 6
      Najlepszy w stowarzyszeniu: 12 ELO Legia...(L)...Warszawa (sunshaine)





      Nazwa stowarzyszenia: United Team Futbolcup
      Liczba członków w TOP50: 4
      Najlepszy w stowarzyszeniu: 7 ELO Tottenham Hotspur 1882 FC (fiziol74)