Yeni Başlayanlar

Yeni Başlayanlar

Oyundaki oyuncu azlığından şikayetçi herkes fakat yeni kayıt olan kişileri de tutmakta sıkıntı yaşıyoruz sanırım. Lobi kısmında özellikle son 1 ayda " Bu oyun nasıl oynanıyor" " Nasıl maç yapacağım" "Bu oyunda futbol mu oynuyoruz" ve türevleri şeyler yazanlarla dolu. Bu kısımda şunu sormalıyım. Oyun öğreticisi mi yetersiz? Yoksa insanımız böyle bir oyunu anlamakta güçlük mü çekiyor? Ya da bu sorunu yaratan şey nedir ?

Ben elimden geldiğince lobide yardımcı olmaya çalışıyorum ama adam sabah yazmış ben veya başka yardım edebilecek birisi akşam görüyor bu da o kişinin belki de bir daha girmemesi demek.

Reklamların yapılmamasından şikayetçiyiz evet ama şans eseri veya sağdan soldan bir şekilde gelen insanları tutamazsak yüzlerce reklam yapmamızın da anlamı yok demektir.

Bu konu hakkında sizlerin de düşüncesini merak ediyorum.
      Kesinlikle haklısın. Yaklaşık 10 yıl sonra oyuna bugün tekrar kayıt oldum. Çok fazla değişiklik olmamış ana mantık vb. şeyler hep aynı. Bir kısmını hatırlıyorum, hatırlamadıklarımıda forumdan araştırarak buldum. Oyun açılışındaki "eğitici" yetersiz. Biraz daha detaylı bilgi verebilir. Mesela kaç günde bir maç oynanır, para nasıl kazanılır, nasıl transfer yapılır, oyunun genel mantığı nedir gibi. Yıllar içerisinde web bazlı online oyunlara talep azalması sonucunda oyuncu sayısının azalması bence normal. Ayrıca oyuna ilk üyelik esnasında oyunu tam anlamayan ve ne yapacağını bilmeyen kişi maksimum 5-10 dk dolanır ve ilgisini çekmediği için bir daha dönüp bakmaz. Kısaca eğiti alan geliştirilmeli.