FUT TIME NEWS #STYCZEŃ 2021




      Witam, zapraszam do przeczytania wywiadu z Ptysio-Tut, założycielem najnowszego stowarzyszenia na naszej scenie - TEC.

      Witaj. Na potrzeby gazetki chciałbym przeprowadzić z tobą mały wywiad. Na początek powiedz nam coś o sobie, kto kryje się pod nickiem Ptysio-Tut.
      Witaj. Nazywam się Tomasz, i mam 39 lat. Jestem szczęśliwym Ojcem 11 letniego sportowca. Na co dzień pracuję w domu, i zajmuję się koordynacją kursów na zdarzenia sportowe dla jednej z największych sieci Zakładów Bukmacherskich w Polsce.

      Ciekawe zajęcie, nieprawdaż? Zawsze zastanawiałem się w jaki sposób to się odbywa. Możesz uchylić rąbka tajemnicy na ten temat czy chroni Cię tajemnica zawodowa?
      Ogólnie mogę napisać to co nie jest tajemnicą i większość osób która w tym siedzi o tym wie. Kursy na poszczególne zdarzenia są ustalane przez analityków, czasami są to analitycy z wewnątrz , a czasem są to analizy które przychodzą z zewnętrznych firm. Ale jak wiadomo i każdy zawodowy gracz o tym wie, zdarzają się błędnie oszacowane kursy, na co liczy wielu wytrawnych graczy. Ja takie błędnie oszacowane kursy wyłapuje, i wnioskuję o ich zmianę, potwierdzając to swoją wiedzą i analizą. Czasem po prostu wiem więcej niż wiedzieli analitycy którzy ustalili dany kurs na zdarzenie, lub ewentualnie zaszły jakieś okoliczności na które należy zwrócić uwagę, i nie dopuścić by taki kurs wisiał długo na rynku. Ja go zmieniam.

      Brzmi to jak osoba, która ogląda cały czas spotkania chociażby piłkarskie, przegląda cały czas twittera w poszukiwaniu informacji o ewentualnych kontuzjach czy COVID. Dużo czasu dziennie poświęcasz na to? Często oglądasz spotkania?
      Wiesz, dla mnie to przyjemność, nie czuję się tak że jestem znudzony pracą, ona mnie nie przytłacza, a dodatkowo jak się wie gdzie szukać informacji to nie jest to trudnością. Co do czasu? to owszem, jestem online od 5-6 rano do 21-22, co nie oznaczy że tyle czasu spędzam przy komputerach i tym się zajmuję. W wolnych chwilach gram też w tenisa ziemnego z synem, i w piłkę nożną, biegam.

      Właśnie, piłka nożna. Grasz amatorsko czy może kopiesz w jakimś klubie?
      Jako młody chłopak grałem w Jagielloni w juniorach młodszych i starszych, ale jakoś to się wszystko rozeszło, młody człowiek był a zew wolności wzywał z każdej strony :) , zresztą to wtedy były inne czasy, teraz gdzie nie spojrzysz akademie dla dzieciaków, jest gdzie się rozwijać. Teraz gram jedynie z synem, który gra w Orlikach również w tym samym klubie, i oczywiście w tenisa ziemnego, wszystko w formie amatorskiej.

      Skoro jesteśmy przy polskiej piłce nożnej, co sądzisz o poziomie naszej ekstraklasy? Jesteśmy przecież brutalnie weryfikowani w europie.
      Nie angażuję się zbytnio w Nasze rozgrywki, ale jak już o to pytasz, to uważam że zbyt szybko Nasze polskie kluby pozbywają się dobrych perspektywicznych zawodników, wyrobiła się taka opinia że jak się rozwijać i zarabiać to jedynie za granicą, i to już tak jest. Z wieloma młodymi zawodnikami mam okazję rozmawiać, głownie z takimi którzy mają perspektywy już w wieku 16-17 lat by wyjechać np. do Włoch, by tam zbierać swoje szlify, niestety oni często już do Nas nie wracają.

      Właśnie myślałem, że wracają po nieudanym epizodzie za granicą - chociażby jak Kapustka, który przez dłuższy czas błąkał się po wypożyczeniach aby wrócić do ojczyzny. Jest wiele podobnych przypadków.
      Myślisz, że więcej czasu w ojczyźnie - ekstraklasa/ 1 liga by coś zmieniło? A może to wina naszego szkolenia przez co zawodnik który wyjedzie z naszego kraju ma ogromne zaległości względem rówieśników z innych krajów.

      Wielu jest takich o których nawet nie słyszałeś. Co do szkolenia, to wypowiem się jedynie o tym szkoleniu które dotyczy okresu juniorskiego w klubach. Uważam że w tej dziedzinie jest duży progres, nie będę wskazywał dokładnych miejsc na mapie, ale wierz mi dużo się w tym obszarze dzieje. Na wszystko trzeba czasu, Ja osobiście jestem dobrej myśli, jest o wiele lepiej niż było np. w czasach kiedy Ja grałem :)

      A co myślisz o zbliżającym się euro? Mamy szansę? Lewy pociągnie naszą reprezentację?
      Patrząc na sytuację Milika czy Piątka zaczynamy sobie powoli komplikować sytuację według mnie.

      Poproszę o kolejne pytanie... ;)

      Jest aż tak źle? :D
      Tego nie napisałem :)

      Przejdźmy teraz do Futbolcup, jak tu trafiłeś? Grałeś na poprzednim, starym serwerze? Czy swoją przygodę zacząłeś wraz z reaktywacją serwera?
      Nie nie grałem na starym serwerze, śmiesznie to zabrzmi ale założyłem drużynę dla syna, lubi w coś pograć w wolnych chwilach, a FutbolCup pojawił się gdzieś na google, więc założył klub. Niestety, podchodził zbyt emocjonalnie do rozgrywek więc musiałem to przerwać :) i coś tam klikam, w lipcu będą już dwa lata...

      Emocjonalnie... Myślę, że wielu menadżerów do tego tak podchodzi gdy silnik płata figle.
      Dwa lata to dosyć długo, póki co nie odniosłeś żadnych sukcesów w grze, aktualnie jesteś dopiero w drugiej lidze. Dlaczego?

      Byłem i w ekstraklasie :) sezon po sezonie się wspinałem jak dobrze pamiętam, bez grama credits :). W najwyższej klasie rozgrywek jakość drużyny nie była dla mnie satysfakcjonująca więc postanowiłem zejść niżej by zbudować drużynę od podstaw. Właśnie skończyłem, i teraz cierpliwie czekam.

      Co skłoniło Cię do założenia własnego stowarzyszenia? Jest ich już kilka na polskiej scenie FC, nie chciałeś do żadnego się przyłączyć? A może lubisz szefować dlatego założyłeś własne?
      Miałem kilka fajnych pomysłów, które być może w innych stowarzyszeniach nie miały by poparcia i nigdy nie weszły by w życie. Co do szefowania, to u Nas w Stowarzyszeniu tego nie ma, wszystko omawiamy wspólnie, i ewentualnie poddajemy pod głosowanie. Stworzyłem Klan TEC od podstaw, nie żałuję tej decyzji, bo otacza mnie masa fajnych ludzi, aktywnych graczy. Często jedynie dla nich wchodzę na FC, by pogadać, pośmiać się, coś ustalić, zapytać...

      Jakie to były pomysły? Oczywiście poza nowym turniejem do którego zaraz przejdziemy.
      A było ich kilka, na tą chwilę nie są ważne by o nich wspominać. W życie wchodzą nowe a w niedalekiej przyszłości będą kolejne.

      Dobrze, przejdźmy teraz do turnieju. Cztery stowarzyszenia wystawiły swoich reprezentantów. Jesteś z tego zadowolony, a może jednak szkoda, że chociażby TMF nie zagra w turnieju?

      Szkoda braku w Lidze PLK2021 zarówno stowarzyszenia TMF jak i WDFC. Jest to turniej rozgrywany w formie symulacji, co może być dla niektórych kłopotem, bo trzeba wysłać/odebrać zaproszenie, czyli być online w tym czasie. Jednak ze względu na Ligi Towarzyskie, większość terminów była by zwyczajnie zajęta. Padło więc na rodzaj rozgrywek w formie symulacji. Najważniejsze że Projekt wkrótce rusza a Ja otrzymałem bardzo duże poparcie wielu menadżerów, oraz ,,zielone światło,, od Supportu w jej realizacji. Szczerze to się nawet tego nie spodziewałem, że ludzie tak ciepło odbiorą ten projekt.

      Myślisz, że Twój turniej ma szansę na stałe zagościć na polskiej scenie FC, czy nie planujesz kolejnych edycji?
      Chciałbym by 4 sezony PLK rozgrywane były corocznie na serwerze polskim. Czy się to uda? czas pokaże.






      Witam, Fajnie że znalazłeś chwilę czasu żeby odpowiedzieć na kilka pytań
      Witam też się cieszę że dostałem szansę na to aby wziąć udział w twoim wywiadzie.

      Zaczynamy! Powiedz mi kto się kryję pod tym nickiem Marcin Płuska(znany jako Rod_zyn), czym się zajmujesz zawodowo?
      Pod Nickiem Marcin Płuska (Rod_zyn) kryje się 21 mężczyzna, któremu 6 miesięcy temu urodził się synek. Zawodowo jestem monterem wyrobów z drewna w firmie produkującej meble. Mam na imię Kacper synek natomiast Borysek

      Gratulacje dla Ciebie! Jak najmniej nieprzespanych nocy. Już wiem kto będzie wypełniał twój wolny czas po pracy:)

      Masz na imię Kacper skąd wiec pomysł na nazwę Marcin Płuska ?
      Marcin Płuska jest to trener który w momencie zakładania przeze mnie zespołu na Futbolcup był trenerem mojego klubu KS Hetman Zamość

      Niedawno przywitaliśmy nowy rok, masz jakieś postanowienia noworoczne ?
      Szczerze mówiąc wyszedłem już z postanawiania sobie czegoś na przyszły rok bo nie wychodziło mi to. Jedynie czego chciałbym to być dobrym ojcem,niedługo też i mężem i odnosić sukcesy w pracy i cieszyć się nią.

      I tego Ci życzę, opowiedz trochę o swoich zainteresowaniach ?
      Pomimo tego że pracuje w firmie produkującej meble, moje zainteresowania są troszkę inne. Od urodzenia pasją jest piłka nożna i piłka ręczna, ale oprócz tego uwielbiam każdą dyscyplinę sportu. Odbiegając od sportu uwielbiam jeść i gotować

      Skoro lubisz spędzać czas w kuchni pochwal się co wychodzi ci w niej najlepiej ?:P
      Jeśli chodzi o popisowe danie ciężko wskazać, robię smaczne naleśniki, pierogi ruskie, razem z narzeczoną lubimy jak zrobię ryż z warzywami na parze i kurczakiem w sosie śmietanowo-ziołowym

      Twoje ulubione danie to ?
      Rosół i potrawka z kurczaka

      Podstawa to dobrze zjeść, również lubię rosół szczególnie po imprezie stawia na nogi!(Polecam Haha)

      Jakim klubom kibicujesz piłka nożna /piłka ręczna ?
      Pomimo dużej wiedzy na temat sportu i zespołów, w piłce nożnej KS Hetman Zamość któremu kibicuje od dziecka jeśli miałbym wybrać zagraniczny zespół byłby Bayern Monachium A w piłce ręcznej Łomża Vive Kielce

      Czy twoim zdaniem Bayern Monachium jest w stanie w obronić tytuł Ligi Mistrzów ?
      Myślę że tak są w stanie poprawić wynik sprzed roku

      Miałeś styczność zawodowo z tymi dyscyplinami sportu czy jedynie angażujesz się jako kibic ?
      Tak miałem styczność. W piłkę ręczną grałem w szkole podstawowej i gimnazjum następnie grałem w kadrze seniorskiej obecnie 1 ligowego MKS Padwa Zamość na pozycji skrzydłowego. Kiedy dopadła mnie kontuzja niestety wypadłem z rytmu i dobrowolnie zrezygnowałem z dalszej gry i zacząłem przygodę z piłką nożną. W obecnej chwili gram dla aktywności fizycznej w tzw. 8 lidze mistrzów ( Klasa B ) na pozycji bramkarza.

      Po wznowieniu rozgrywek jak najmniej wyciągania piłki z siatki!
      Dzięki Na pewno się przyda!

      Jesteś kibicem kanapowym czy wolisz przeżywać emocje na żywo ?
      Zdecydowanie jestem osobą która przeżywa emocje na żywo, kiedyś byłem kanapowym ale jak zacząłem brać czynny udział w dopingowaniu, zajmowaniu miejsca w sektorze gdzie na każdym meczu były śpiewy a nawet oprawy to wtedy bardziej zacząłem przeżywać mecze.

      Skąd pomysł na nick Rod_zyn ?
      Skąd pomysł ? W technikum byłem jedynym chłopakiem w klasie i dziewczyny mówiły że jestem rodzynek i potem zmieniły to na rodzyn

      To miałeś wesoło w szkole, trochę taki Hugh Hefner haha
      Dokładnie tak można to określić

      Przejdźmy do Futbolcup. Jak się zaczęła twoja przygoda z grą ?
      Moja przygoda zaczęła się jeszcze na starym serwerze jak się nie mylę w 2015 roku. Szukałem jakiegoś managera do pogrania, z początku wydawała się nudna ale mnie wciągnęła,spodobała się i jestem w niej do dzisiaj

      Z perspektywy czasu który serwer twoim zdaniem jest lepszy ?
      stary czy obecny

      Moje zdanie jest podzielone. Stary serwer kojarzy mi się z tworzenia fejk kont i przelewania kasy, nowy natomiast był okey dopóki silnik się nie popsuł tak że ciężko odpowiedzieć

      Należysz do stowarzyszenia BTF. Jaką rolę pełnisz w klanie ?
      Można powiedzieć że BTF sprawiło mi niespodziankę na nowy rok i zostałem Redaktorem BTF.

      Jak sobie wyobrażasz rolę redaktora w stowarzyszeniu?
      Jeśli chodzi o rolę redaktora to jestem świadomy że ta funkcja nie jest łatwa i wymaga trochę pomyślności, czasu i zaangażowania. Każdy ma swoje wizje ja też je mam, będąc redaktorem mam zamiar przeprowadzać wywiady oraz prowadzić raporty z turniejów w których BTF uczestniczy, oprócz tego na pewno parę pomysłów wpadnie mi do głowy i je zrealizuje

      Czy prowadzisz już jakieś projekty, a może masz już pomysł na coś nowego ?
      Projekty liga towarzyska na serwerach NL i FR prowadzę i w BTF liga typera symulacyjna i teraz nowy puchar

      Nowy puchar? Powiedz coś więcej o tym pomyśle.
      Pomysł tak naprawdę zrodził się jak przeglądałem forum Futbolcup zauważyłem pustą zakładkę Puchar Polski. W BTF ciągle coś mi przychodzi do głowy nowego tym razem wpadłem na pomysł zorganizować taki mini puchar Polski na szczeblu stowarzyszenia BTF. 1 faza turnieju jest rozgrywana w formie turnieju KO zwycięzcy przechodzą do rozgrywek 1/16 finału którymi są mecze symulacyjne do 3 wygranych ( do obu tych faz prowadzę losowanie ), finał odbędzie się w formie mieszanej i wyłoni nam pierwszego mistrza Polski BTF.

      Fajny pomysł z pucharem, oby wszystko wyszło tak jak zaplanowałeś.

      Jest 32 uczestników także odbędzie się mam nadzieję że silnik nie zwariuje i nie będzie kontuzji i będę mógł zorganizować kolejną edycję pucharu

      Dlaczego wybrałeś BTF a nie inne stowarzyszenie ?
      Grając na starym serwerze byłem w PUT później dołączyłem do BTF. Jeśli mam odpowiedzieć dlaczego odpowiedź jest prosta: panuje super atmosfera ,każdy stara się pomóc nie tylko w grze Ale także jeśli mamy jakieś problemy z życia codziennego. Za żadne skarby nie zmieniłbym BTF na inne stowarzyszenie
      W świecie Futbolcup jedynie co mi przychodzi do głowy to zmiana silnika

      Jak to się stało że wciągnął Kruszynkę do świata Futbolcup? Mało dziewczyn interesuje się futbolem, czy Kryszynka jest jedną z nielicznych która wie co to spalony ?
      Kruszynka zauważyła że Futbolcup dla mnie to coś więcej z początku przyglądała się później pewnego wieczoru powiedziała do mnie ,, załóż mi klub ,,. Wtedy pokazałem jej wszystko co było niezbędne dla jej wiedzy. Po jej dołączeniu do BTF trafiła do akademii tam lokario wtajemniczył ją w kolejną dawkę wiedzy i pomógł ułożyć klub. Spalony? Tak zalicza się do tego grona dziewczyn wie co to spalony, pułapka ofsajdowa wszystko przez chodzenie ze mną na mecze i interesowaniem się piłką.

      Jakie masz najbliższe cele związane z klubem ?
      Aktualnie sprzedaje swój skład i składam nowy zespół z 19-latków. Pomimo nowego składu skupiam się na infrastrukturze aby stadion był dostosowany do gry w przyszłości w pucharach


      Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von „SpecialOne“ ()

      TOP 20 z dnia 31 Styczeń 2021



      Ranking Stowarzyszeniowy



      Nazwa stowarzyszenia: Battle Team Futbolcup
      Liczba członków w TOP50:
      12
      Najlepszy w stowarzyszeniu:
      2 ELO Tuciak United Team (Tuta96)




      Nazwa stowarzyszenia: Wild Dragons Futbolcup
      Liczba członków w TOP50:
      4
      Najlepszy w stowarzyszeniu:
      5 ELO FC Blanco (bartmr)




      Nazwa stowarzyszenia: G-8
      Liczba członków w TOP50:
      4
      Najlepszy w stowarzyszeniu:
      16 ELO Twister (Tornado)




      Nazwa stowarzyszenia: Z Uśmiechem Przez Futbol
      Liczba członków w TOP50:
      5
      Najlepszy w stowarzyszeniu:
      3 ELO STUDZIANKA (horno)




      Nazwa stowarzyszenia: Team Menagers Futbolcup
      Liczba członków w TOP50: 5
      Najlepszy w stowarzyszeniu:
      7 ELO Legia...(L)...Warszawa (sunshaine)




      Nazwa stowarzyszenia: United Team Futbolcup
      Liczba członków w TOP50:
      3
      Najlepszy w stowarzyszeniu: 9 ELO Jaga1 (Piotr12)




      Nazwa stowarzyszenia: The Criminals
      Liczba członków w TOP50: 1
      Najlepszy w stowarzyszeniu: 4 ELO Chojniczanka Chojnice (Patrynho)