Faule, Kartki

      Faule, Kartki

      Cześć wam

      Coraz więcej ostatnio słychać w grze o wyłapywaniu czerwonych kartek w meczach ligowych, turniejowych czy to też towarzyskich
      Mimo grania taktyką "fair" zaobserwowałem właśnie, że dość często pojawiają się właśnie czerwienie, a co za tym idzie kontuzje u rywala

      Chciałbym zaprosić wszystkich podzielenia się swoją opinią na ten temat, czy to tylko u mnie tak wygląda?

      Pozdrawiam


      =

      Uszanowanko,

      no niestety nie tylko u Ciebie. Temat ogólnie mniej lub bardziej przewija się chyba od miesięcy, a daleko nie szukać dziś w lidze bezpośrednia czerwona w 26 minucie. Tylko różnica siły sprawiła, że wynik meczu nie został wypaczony widzimisię silnika. A prawdopodobnie w tym sezonie każdy punkcik będzie decydował o mistrzostwie, więc takie coś nie może mieć miejsca.
      Nie może tak być, żeby na fair wpadały czerwone kartki, nieistotne czy bezpośrednio czy po 2 żółtych, od ostrej (nie mówiąc o ryzykownej) już jak najbardziej ma to sens w granicach rozsądku.
      U mnie niestety podobnie, dwukrotnie w przeciągu 10 meczy ligowych (wliczając przerwę miedzy sezonami) otrzymałem bezpośrednie czerwone kartki mimo gry FAIR.

      Przez niedopatrzenie, a i niezbyt częste sprawdzanie ustawienia, dwa razy po tych dniach grałem w 10 wszystkie spotkanie co kosztowało mnie sporo punktów w ELO.

      Temat podałem wyżej, ale według mnie bez większej liczby graczy, którzy będą mieli podobne doświadczenia możemy nic nie wskórać, więc kto miał identyczne sytuacje śmiało pisać :)
      Tak sobie czytałem dziś ten temat i sobie myślę, że dawno nie dostałem czerwonej. Nadszedł czas na dzisiejszy mecz w LM... I co? :D




      Tak czy siak ja mam podobne zdanie co John. W każdym meczu, zawsze może być jakaś czerwona kartka. Nawet gdy piłkarze nie graja ostro, to jakiś błąd może zostać popełniony.
      Dla mnie też nie ma problemu z tym, że dostanę czerwoną kartkę grając fair raz na jakiś czas, ale dwie czerwone bezpośrednie w krótkim odstępie czasowym to lekka przesada. Teraz pewnie znowu będzie ileś tygodni przerwy i pewnie z powrotem będzie to samo. Jak dla mnie powinien być algorytm, żeby można było określić prawdopodobieństwo otrzymania czerwonej kartki, by było wiadomo, że np. w 34 meczach sezonu mogę otrzymać daną liczbę czerwonych kartek grając taką, a taką taktyką.
      U mnie tez czesto pojawai sie schemat że potrafię 3 miesiące nie wyłapać żadnego czerwa, a potem 3 czerwa w ciągu tygodnia, ale jak się policzy ile meczy gramy dziennie bo często po 3 czasem po 4 to wychodzi że statystycznie mamy ok 60-70 meczy miesięcznie, przekładając to na prawdziwe mecze to w klubie zdarzają się na taką ilość gier czerwone kartki i to często po 2-3 i wiecej wydaje mi się że ilość kartek w miare ok, choć moim zdaniem powinno być więcej żółtych, w tym żółta dla bramkarza i kontuzje bramkarza, żeby było choć trochę bardziej realistycznie i żeby któryś zawodnik załapał się raz na jakiś czas na pauzę za żółte kartki. Denerwuje też to że jak zagrasz ostrą czy ryzykowną potrafisz cały mecz nie sfaulowac ani razu, ani czerwa wyłapać, a na fair po 3 kopniaki i 3 kartki nie raz
      Moi Drodzy,

      coś niecoś wiem więcej. Poniżej to co przekazała mi góra:

      Poniższe dane są każdorazowo przeliczane przez silnik i to on decyduje co i jak.

      Mamy dwa typy fauli - normalne i brzydkie (ciężkie).

      W MT prawdopodobieństwo ciężkich fauli NIEZALEŻNIE od taktyki wynosi 0%.

      W pozostałych spotkaniach (13 / 18 / 20) prawdopodobieństwo ciężkich fauli wynosi w zależności od taktyki:

      FAIR: 5%

      RYZYKO 50%

      AGRESYWNA: 70%

      W przypadku normalnych fauli prawdopodobieństwo otrzymania kartek to:

      żółta 20%

      czerwona 10%

      W przypadku ciężkich fauli prawdopodobieństwo otrzymania kartek to 80% dla jednej i drugiej kartki, więc można kogoś mocno skopać i nie otrzymać kartki.

      Dzisiaj koleżanka Jola miała skopanych grajków mocno, a rywal nie otrzymał żadnej czerwonej kartki, z kolei ostatnie moje przypadki grając FAIR otrzymałem 3 czerwienie.

      Napisałem do góry, żeby opisali ile zdrowia ubywa za każdy faul, do tego będę z nimi rozmawiał o zmianie tego. Jak dla mnie nie może być tak, że grając fair mam redy, a ktoś kto regularnie kosi innym grajków nie ma z tego powodu jakichkolwiek problemów w postaci pauz graczy za czerwone kartki.

      Powyższe zostało też dopisane w FAQ gry
      Cześć i czołem!

      Super pomysł z tym dopisaniem ilości utraty zdrowia przy faulu. Popieram
      Nie ma nic złego w tym, że to wygląda jak jedna wielka loteria, bo piłka taką jest. Jednak to jest nasz kochany "SILNIG" i to co mu się tam przestawia we łbie (znaczy przeliczeniach) czasami przechodzi ludzkie pojęcie.
      Temat do poprawy, ale nie do rewolucji. Chociaż może...
      Zawodnicy w grze maja do trenowania umiejętność "agresywność" - może w tej materii coś by pogrzebał ? Od razu dodam, ze nic w stylu "trenuj tę umiejętność bo inaczej zawodnik będzie często faulować" - bez sensu tracimy wtedy na sile całkowitej zawodnika. Może by agresywność wyjąć i dać ją jako szósta zależna obok doświadczenia/dyscypliny/przeglądu/charyzmy/niezawodności? Czym zawodnik ma więcej agresywności tym większe prawdopodobieństwo, że w trakcie meczu mu palma strzeli do łba i zrobi coś głupiego. Przy tym oczywiście zmiana proporcji przedstawionych wyżej przez wooojtaaaasa. Duża zmiana, ale nie do zera.

      No nie wiem, takie przemyślenie na szybko i rzucam tym żeby zobaczyć czy ktoś podłapie :D

      Pozdrawiam