Kosiarz FutbolCup - Przychodzi i zabiera chęci i czas na grę!

      Kosiarz FutbolCup - Przychodzi i zabiera chęci i czas na grę!

      Co słychać w świecie FutbolCup?

      Zbliża się 5 rocznica powrotu polskiego serwera FutbolCup.
      Niby wiele się dzieję, Team FutbolCup stara się uatrakcyjnić gierkę aby ciągle się coś działo, kolejne projekty, turnieje, konkursy. Niestety poza stałą grupą graczy nie przyciąga to nowych twarzy do gry na najwyższym poziomie. Wiele osób obawiało się, że po tym jak zabraknie w grze Legendy - sunshaina również gra zacznie wymierać.. i wygląda na to że tak też się dzieje..
      Wielu graczy skarży się na wypalenie.. Odchodzą..
      STUDZIANKA
      Tuciak Team United
      FC Bayern Sośnica-Brzeg
      Cazador
      Pomorzanin Cychry
      To tylko kilka przykładów, gdzie czołowi gracze podejmują decyzje o zakończeniu przygody bądź pozostaniu ale bez walki o najwyższe cele.

      Na kanale Discord słychać już kolejne głosy doświadczonych menadżerów o wypaleniu!
      Jak to wszystko zatrzymać?
      Jak przyciągać nowe twarzy do gry?
      Co według was może uatrakcyjnić grę?
      Jakie zmiany chcielibyście zobaczyć w grze?

      Zapraszamy do wypowiedzi w tym temacie!



      Jeśli chodzi o uatrakcyjnienie gry to dodał bym np. Ligę konferencji a przede wszystkim jeśli chodzi o LM, LE to też może jakieś kredyty fo wygrania za 1 i 2 miejsce bo gra wymaga sporo cr a LM czy LE nie jest łatwo wcale wygrać. Według mnie to by było dosyć spoko rozwiązanie
      Z doswiadczenia wiemy, że technicznie będzie ciężko coś nowego wprowadzić do gry, może mała edycja tego co jest np.
      Jak ktoś wykorzysta kupon i zapisze się do LM a tam zajmie 2 Miejsce to na pocieszenie dostaje kupon do LE i analogicznie gdyby powstała tzw Liga conferencji taki kupon otrzymalibyśmy za zajęcie 2 miejsca w LE.
      No a jak obecnie 6 czołowych drużyn w Ekstraklasie jest promowanych było by 7 czyli 3 do ligi conferencji, 2 LE i 2 LM, dzięki temu LE byłaby podobnie jak LM co 2 tygodnie, co dodałoby jej "prestiżu", a Liga conferencji co tydzień No chyba że zapotrzebowanie na turniej spadnie to także co 2 tyg.

      Prostrze do wprowadzenia i urozmaicenia naszego polskiego świata FC będzie szersze otworzenie się na rozmaite turnieje czy to stowarzyszeniowe czy organizowane przez niezrzeszonych.
      Mamy obecnie dużo terminów o 13:00 jak i w środy orqz piątki także pole do popisu mamy duże czy turnieje symulacyjne - kwestia dogadania
      ZAPRASZAM WSZYSTKICH DO UDZIAŁU W LIGACH TOWARZYSKICH NA SERWERACH >TURCJA< ORAZ >AUSTRIA<
      Do osób, które wymienił Olo dodałbym od siebie co najmniej SooN'a (iBuyPower) - mimo że odszedł ponad dwa lata temu, to wciąż jego 'strata' boli. Zwłaszcza nas w WDFC. Mnie osobiście przy grze trzyma społeczność WDFC (bo nie da się ukryć, że na ogólnym forum się raczej nie udzielam xD).
      Jak uatrakcyjnić? Podpisuje się pod propozycjami przedmówców. Więcej możliwości wygrania CR, dodanie LKE. Niestety "systemowo" gra nie jest w stanie zaoferować zbyt wiele, dobrze że są wśród naszej społeczności osoby, które potrafią wykorzystać zasoby by tworzyć oddolne projekty. Bez tego byłaby lipa straszna. Rewolucja nie jest potrzebna, ale ewolucja byłaby korzystna dla wszystkich stron. Nawet takie kosmetyczne zmiany, które proponowane są tu na forum w 'pomysły i propozycje' coś by wniosły. Cóż. Pozostaje nam czekać na rozwój sytuacji :)
      Jako był gracz, który zakończył grę tamtym roku staram się raz na miesiąc wchodzić na forum z nadzieją, że futbolcup wróci na właściwe tory. Póki co jak widać nic się nie dzieje i nic się na to nie zanosi... Gra miała na prawdę wielki potencjał jednak wiele prób promocji, nowych projektów, wdrożenie aplikacji czy wprowadzenie nowego silnika (przez który między innymi straciłem chęć do gry) na nie wiele się zdało... Grałem w FC w młodości jeszcze za najstarszego silnika z przerwami, zacząłem równo z reaktywacją we wrześniu 2018 więc jakieś zdanie mogłem sobie wyrobić jednak trzeba sobie zdać sprawę z tego, że gry przeglądarkowe odchodzą do lamusa :/ Za aktywności starałem się jak i wiele innych osób w każdy możliwy sposób zachęcać do aktywności na forum czy w grze innych graczy - film promocyjny, stowarzyszenie ZUPF, redagowanie gazetki, konkursy przez gazetkę FC itp itd... Tu trzeba byłoby czegoś więcej. Tak czy od kiedy skończyłem przygodę trzymam kciuki z głęboką nadzieją na jakiś przewrót. Być może coś się stanie i do gry powrócą "starzy wyjadacze" :) Może mnie ktoś pamięta - także serdecznie pozdrawiam wszystkich graczy, życzę samych sukcesów i powstania na nogi - moim skromnym zdaniem - jednej z lepszych gier na przeglądarkę :) Fajnie, że taki temat powstał i w jakiś sposób "zmusiło" mnie to do napisania postu po takim czasie...

      Powodzenia!