Reprezentacja wersja Jerzy Brzęczek

      Reprezentacja wersja Jerzy Brzęczek

      Witam was serdecznie jak to w naszym kraju sie mówi, każdy Polak ma na każdy temat coś do powiedzenia a ja chciałbym się dowiedzieć co wy drodzy menegerowie macie do powiedzenia na temat naszej kadry piłkarskiej nie chodzi mi oczywiście tylko o gre ale o całokształt, który powstal wokół kadry po nieudanych MŚ. Czekam na wasze komentarze a ja sie wypowiem troche później. Czekam na wasze opinie.

      To może ja zacznę, bo widzę odważnych nie ma :D

      Nie ma co ukrywać mamy jedną z najlepszych generacji piłkarzy w całej historii, tylko wydaje mi się, że na MŚ zabrakło psychiki .. zresztą po raz kolejny byliśmy mentalnie daleko w tyle za innymi, a co za tym idzie nie gryźliśmy trawy, nie walczyliśmy o lwica o swoje młode na boisku. To było widać niestety .. (niektórzy twierdzą, że to moze być wina kontuzji Glika, która sparaliżowała poczynania defensywne repry - no Cionek nie podołał)

      Natomiast co do przyszłości - jeśli nam najlepsi nie odpadną to może być bardzo ciekawie - o ile Ligę Narodów sam traktuje z przymrużeniem oka obserwując poczynania grę kadry - tak no na ME jednak musimy się zakwalifikować, szczególnie, że dla niektórych naszych Orłów może to być ostatnia okazja do wywalczenia czegokolwiek z reprezentacją - Lewy, Glik, Kuba (jeśli zdrowie pozwoli), Fabiański. Do tego wschodzące młode wilki i może to być (i mam nadzieje, że będzie) mieszanka wybuchowa.

      Na chwile obecną Moja (subiektywna opinia) Pierwsza 11 to:

      Szczęsny
      Bereszyński - Glik - Bednarek - Rybus
      Zieliński - Klich - Krychowiak
      Milik - Piątek - Lewy

      trochę tak na Borka ;) 1 - 4 - 3 - 3
      Jeśli chodzi o MŚ to było duuużo czynników, które zaważyły na końcowym wyniku.

      Przede wszystkim powołania Nawałki czyli zamiast młodego Szymańskiego, Żurkowskiego byli panowie od hehe atmosfery czyli Jędrzejczyk i Peszko. Oprócz tego Rybus, Krychowiak, Błaszczykowski bez formy/gry w klubie - z jednej strony dwóch z nich to trzon kadry, ale bez formy tylko szkodzą reprezentacji.

      Sam Nawałka chyba się pogubił i nie miał pomysłu na grę, forsowanie 3-5-2 na chwilę przed mundialem było...nie wiem, głupie, nierozsądne? Nie wiem jak nazwać działania Nawałki. No i słynne słowa Rybusa który mówił, że trenowali 2 różne warianty i potem zawodnicy nie wiedzieli którym mają grać.

      Myślę, że w szatni był też jakiś podział, mówiło się że był konflikt między Lewym a Kubą oczywiście o opaskę i powstały dwie grupy, wspierająca Kube (On, Glik i Fabiański) i wspierająca Lewego (On, Szczęsny i Krychowiak). Było też wiele innych teorii których nie do końca pamiętam, ale już nie będę wywlekać brudów które nie są do końca potwierdzone (no chyba że ktoś jest bardzo ciekawy :P)

      Jeśli chodzi o obecną reprezentacje to na razie ciężko ją ocenić, bo Brzęczek dopiero zaczyna przebudowę. Sam jednak nie wystawia o sobie dobrej opinii powołując swojego bratanka, który jest w kiepskiej formie i jak na razie jest tyllo "progiem zwalniającym" naszej reprezentacji.
      To i parę słów od wujka Radzia. Dla mnie osobiście w historii reprezentacji było tylko dwóch trenerów wartych zapamiętania. Oczywiście ŚP Kazimierz Górski oraz właśnie Adam Nawałka. Skubaniec odwrócił Polską piłkę do góry nogami, chwycił za jajca i sprawił, że kibice zaczęli szanować tych kopaczy. Na pierwszy rzut oka miał ostry wyraz twarzy - taki co się wydrze, wygarnie co ma wygarnąć i nie ma, że boli. Może nie żeby zabić, bo znam tylko jedną osobę na którą jak patrze to widzę w oczach śmierć - Polski Ribery Michał Kucharczyk :o Dlatego moim zdaniem było błędem zwalnianie tego selekcjonera ale ja mogę tyle, co Grodzka na mammografii. Aktualny trener - nic o nim nie powiem bo dość długo w piłce nie siedzę, dla mnie piłka nożna skończyła się po wygraniu LM przez moje ukochane Chelsea (potem zakochałem się w koszykówce i piłka była na dalszym planie). Kadra? Lewy - nie znoszę typa i nie szanuję. Czy gra dobrze? Tak. Jakub Błaszczykowski - walka do końca, determinacja, wariat na boisku - ma włosy jak ja. Fabiański - dla mnie autorytetem zawsze był Borubar, ale Łukasz nie raz cztery litery ratował. Szczęsny - błędy na mundialu ale nie zmienia to faktu, że jest obecnie jednym z najlepszych na świecie. Środek? Krychowiak? Czasami myli piłkę z wybiegiem na salonach, często wymusza faule i symuluje. Nie toleruję oszukiwania w sporcie. Zieliński - będą z niego ludzie, petarda w nodze. Glik/Grosicki - twarde chłopy, lubie oglądać walkę na boisku a nie jakiś podrabiańców - WASILEWSKI WRÓĆ! Cudów się nie spodziewam - będą grać swoje, ale reprezentacją na miarę TOP10 rankingu FIFA nie są.
      Odświeżę temat i podam kilka informacji.

      Eliminacje Mistrzostw Europy 2020.

      Grupy:

      Grupa A: Anglia, Czechy, Bułgaria, Czarnogóra, Kosowo
      Grupa B: Portugalia, Ukraina, Serbia, Litwa, Luksemburg
      Grupa C: Holandia, Niemcy, Irlandia Północna, Estonia, Białoruś
      Grupa D: Szwajcaria, Dania, Irlandia, Gruzja, Gibraltar
      Grupa E: Chorwacja, Walia, Słowacja, Węgry, Azerbejdżan
      Grupa F: Hiszpania, Szwecja, Norwegia, Rumunia, Wyspy Owcze, Malta
      Grupa G: Polska, Austria, Izrael, Słowenia, Macedonia, Łotwa
      Grupa H: Francja, Islandia, Turcja, Albania, Mołdawia, Andora
      Grupa I: Belgia, Rosja, Szkocja, Cypr, Kazachstan, San Marino
      Grupa J: Włochy, Bośnia i Hercegowina, Finlandia, Grecja, Armenia, Liechtenstein

      Najważniejsza dla nas jest grupa G.

      Grupa G:
      Polska
      Austria
      Izrael
      Słowenia
      Macedonia
      Łotwa

      Kto ma największe szanse na awans??
      Wydaje się Polska...

      Obstawiam że nasz trener po wiośnie pożegna się z reprezentacją:-)




      :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
      Grafika - dzelen :thumbup: