Liga Towarzyska - dyskuje

      woooojtaaaas schrieb:

      ZemstaBrez schrieb:

      Od kilku sezonów obserwuję jak wygląda walka o awans i utrzymanie w ligach. O ile o awans walczy zazwyczaj wiele mocnych zespołów to spadek przypada w udziale tym co dopiero wchodzą i od razu łapią emerytury. Stad moj pomysł żeby przynajmniej w najwyższych ligach awansowalo- spadało 4 albo nawet 5 druzyn co powinno skutkować realnie zwiększeniem rywalizacji w 1 lidze a z drugiej dać szanse zespołom na awans o 1 sezon wcześniej i pograć walcząc o coś a nie tylko być skazanym na spadek. Zespoły z niższych lig w ten sposób też będą mieć większe szanse okresowych awansów o ligę czy nawet 2 wyżej.
      Wojtek, dzięki za super projekt i cierpliwość!!!!


      Dla mnie nie ma problemu, tylko, żeby więcej osób wyraziło się na ten temat :)

      Ewentualnie można dla urozmaicenia wprowadzić mecze barażowe o utrzymanie / awans - skoro przy LM/LE/UEFA klepane są MT w kilka dni to tu też nie powinno być chyba problemu ;p


      to jest to! - baraże!
      myślę, że to mógłby być fajny układ, "sztywne" awanse i spadki jak dotychczas, czyli po 3 lub 2 drużyny z ligi + baraże np. 4 ekip z "pogranicza lig", dwóch pretendentów do awansu i dwóch zagrożonych spadkiem
      Zmiany zwiększa na pewno przemiał w 1 lidze
      2 liga również ma również wysoki poziom i czy baraze czy od razu spadki na jedno wyjdzie bo drużyna z ligi z końca tabeli jest w większości słabsza od tej z Czuba 2 ligi
      Zazwyczaj jest tak że zespoły mają emerytury i tylko liczą jak się utrzymać i liczą każdy punkcik
      Sam obecnie jestem w takiej sytuacji że jestem skazany na spadek ale jednak po cichu liczę że gdzieś w trakcie jeszcze się coś odwróci.

      Uważam że zmiana może wyjść na dobre pod względem rywalizacji.
      Na ten moment każdy chce się utrzymać w 1 lidze bo wie dobrze jak ciężko jest do niej wrócić.
      Zdecydowanie jestem za tym, żeby możliwość awansu miała większa liczba drużyn. Podniesie to poziom rywalizacji w wyższych ligach, a przecież o to chodzi, żeby mocniejsi grali wyżej.
      Co do baraży, to uważam że jest to bardzo sprawiedliwe rozwiązanie: okażesz się lepszy - grasz wyżej bo zasłużyłeś. Wydaje mi się tylko trochę problematyczne przeprowadzenie ich w formie meczy towarzyskich po sezonie z uwagi na konieczność trzymania przez drużyny, które mogłyby finalnie w nich uczestniczyć wolnego terminu, albo konieczność odwoływania wcześniej umówionego meczu na krótko przed jego rozegraniem. Dlatego myślę, że o ile baraże zostałyby wprowadzone, to dobrze byłoby rozgrywać je w formie symulacji.
      Wstępnie widziałbym to tak:

      I liga - 14-15 baraż, 16-18 spadek

      II liga - 1-3 awans, 4-5 baraż, 14-15 baraż, 16-18 spadek

      III liga - 1-3 awans, 4-5 baraż, 13-14 baraż, 15-18 spadek

      IV ligi - 1-2 awans, 3 zespoły baraże, 14-15 baraż, 16-18 spadek

      V ligi - 1-3 awans, 4-5 baraż

      Do dogadania tylko czy baraże jak zasugerował Dodosio w formie symulacji (np. do 3 dni po zakończeniu ligi maksymalnie) , czy MT zaraz po zakończeniu lig - załóżmy na podstawie tego sezonu - ligi kończą się 18/12/2022 to baraże odbyłyby się 24 i 25 grudnia czy kolejny sezon kończy się 16/02/2023 baraże byłyby 20 i 21 lutego.

      Oczywiście uprzedzając wszelkie pytania - zmiany weszłyby z początkiem kolejnego, XXIX sezonu, obecny dograny byłby według starych zasad :)
      Według mojego skromnego zdania ligi powinny być rozszerzone do takiej liczby aby meczy w danej lidze było na 2 miesiace (minus środy i piątki) Czyli licząc 60 dni minus 16 wychodzi 44 dni meczowe. Czyli aby mieć trochę zapasu ligi powinny liczyć 22 zespoły(42 kolejki) . Awans 1 i 2 drużyna ligi a 3 i 4 baraż z 19 i 20 z wyższej Ligi. Powinno czasu starczyć. Ale lepiej bez baraży (Awans/Spadek4 druzyny)bo to wprowadzi chaos(Druzyny zagrożone barażami muszą trzymać terminy, a później mogą być bez meczy towarzyskich. I może warto rozważyć likwidację 2 lig 4 i 5. 5 lig po 22 zespoły daje 110 drużyn, a obecnie 7 lig po 18 daje 126 zespolow(tylko 5 liga 5 wakatow) Pozdrawiam.

      Dieser Beitrag wurde bereits 2 mal editiert, zuletzt von „Robin Lipski“ ()

      Biorąc pod uwagę różne głosy najlepszym rozwiązaniem będzie stworzenie ankiety.

      Kwestia czy ma być jedno czy wielokrotnego wyboru.

      Opcje, które zamierzam dodać są poniżej - jeśli macie jakieś inne rozwiązania dajcie znać to się wtedy rozszerzy ankietę.

      1. Baraże - w formie MT

      I liga - 14-15 baraż, 16-18 spadek

      II liga - 1-3 awans, 4-5 baraż, 14-15 baraż, 16-18 spadek

      III liga - 1-3 awans, 4-5 baraż, 13-14 baraż, 15-18 spadek

      IV ligi - 1-2 awans, 3 zespoły baraże, 14-15 baraż, 16-18 spadek

      V ligi - 1-3 awans, 4-5 baraż

      2. Baraże - w formie symulacji

      I liga - 14-15 baraż, 16-18 spadek

      II liga - 1-3 awans, 4-5 baraż, 14-15 baraż, 16-18 spadek

      III liga - 1-3 awans, 4-5 baraż, 13-14 baraż, 15-18 spadek

      IV ligi - 1-2 awans, 3 zespoły baraże, 14-15 baraż, 16-18 spadek

      V ligi - 1-3 awans, 4-5 baraż

      3. Awans bezpośredni

      I liga - 14-18 spadek

      II liga - 1-5 awans, 14-18 spadek

      III liga - 1-5 awans, 13-18 spadek

      IV ligi - 1-3 awans, 14-18 spadek

      V ligi - 1-5 awans

      4. Baraże - w formie MT

      I liga - 15 baraż, 16-18 spadek

      II liga - 1-3 awans, 4 baraż, 15 baraż, 16-18 spadek

      III liga - 1-3 awans, 4 baraż, 13-18 spadek

      IV ligi - 1-3 awans, 15-18 spadek

      V ligi - 1-4 awans

      5. Zostawiamy bez zmian
      Ja mam napięty grafik i dla mnie baraże nie bardzo. Wolę 4 awans 4 spadek. Pamiętam że nie mogłem wydostać się z IVB. Tam jest najgorzej bo tylko dwie wychodzą. Więc z 3 ligi muszą spadać 13-18 a z czwartych lig awansować po trzy zespoły.
      Ogólnie popieram pomysł. Fajnie że ktoś oprócz mnie też to zauważył. Nie widzę ankiety w telefonie, więc dla ja jestem za spadkiem 15-18 z 1 i 2 ligi. 13-18 z trzeciej. I 15- 18 z czwartej.
      Nie widać było ankiet, gdyż ich wtenczas jeszcze nie było ;p

      Ankiety dodane - w dziale każdej ligi, głosy można oddawać - każdy ma 1 głos.

      Jakby ktoś widział jeszcze jakąś opcję - pisać w dyskusjach w tematach głosowań.

      Zmiany, które wynikną z głosowań wejdą w życie od XXIX edycji, głosowanie trwają do 30/11/2022 do 23:59:59.

      A tu uzasadnienie moich głosów:

      Tworząc LT chciałem, żeby jak najbardziej odzwierciedlała ligi w rzeczywistości - jedna najwyższa liga itd., dlatego sam widziałbym to tak:

      I i II liga - bez zmian, ewentualnie 15 zespoły baraże w formie MT, pozostałe ligi poszerzenie spadków o 2 zespoły tj. 13 i 14 w III lidze oraz 14 i 15 w IV ligach.

      woooojtaaaas schrieb:

      Nie widać było ankiet, gdyż ich wtenczas jeszcze nie było ;p

      Ankiety dodane - w dziale każdej ligi, głosy można oddawać - każdy ma 1 głos.

      Jakby ktoś widział jeszcze jakąś opcję - pisać w dyskusjach w tematach głosowań.

      Zmiany, które wynikną z głosowań wejdą w życie od XXIX edycji, głosowanie trwają do 30/11/2022 do 23:59:59.

      A tu uzasadnienie moich głosów:

      Tworząc LT chciałem, żeby jak najbardziej odzwierciedlała ligi w rzeczywistości - jedna najwyższa liga itd., dlatego sam widziałbym to tak:

      I i II liga - bez zmian, ewentualnie 15 zespoły baraże w formie MT, pozostałe ligi poszerzenie spadków o 2 zespoły tj. 13 i 14 w III lidze oraz 14 i 15 w IV ligach.
      ja bym właśnie zrobił tak jak zaproponowałeś I i II liga bez zmian, a niższe ligi poszerzone, sam pamiętam jak się 4 sezony męczyłem żeby wyjść z IV ligi bo tam jest największą i najcięższa rywalizacja, a może zrobić jedna IV lige i 3xV liga???
      Moi Drodzy,

      do głowy przyszedł mi jeszcze jeden pomysł dotyczący łatwiejszej drogi awansu / spadku - mała reorganizacja LT i utworzenie drugiej III ligi.

      Jak miałoby to wyglądać?

      W przyszłym sezonie spadałyby np. tylko dwie ostatnie z III ligi, a więcej drużyn awansowałoby z IV lig i V lig, co pozwoliłoby utworzyć nam ligi IIIa i IIIb i uzupełnić braki w IV ligach, a między ligami I, a II awansowałoby / spadało po na przykład 4 drużyny.

      Następnie rozgrywki od XXX sezonu mogłyby wyglądać tak:

      I liga: spadek 15-18 (4 zespoły)

      II liga: awans 1-4 (4 zespoły), spadek 13-18 (6 zespołów)

      IIIA i IIIB: awans 1-3 (6 zespołów), spadek 14-18 (10 zespołów)

      IVA i IVB: awans 1-5 (10 zespołów), spadek - w zależności od ilości V lig

      V ligi: awans w zależności od ilości lig.

      Oczywiście głosowanie niech idzie swoją drogą, powyższa idea to osobny temat.

      Proszę o Wasze opinie na ten temat :)

      Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von „woooojtaaaas“ ()