Kasa za klonowanie zawodnika. [ZGŁOSZONE]

    Kasa za klonowanie zawodnika. [ZGŁOSZONE]

    Witam.
    Mam propozycję dotyczącą klonowania zawodników .
    Przy klonowaniu zawodnika jest pobierana opłata w Euro i w Credits .
    Moja propozycje jest taka aby kasa w Euro trafiała do gracza wystawiającego zawodnika , lub chociażby jakaś znaczna część gotówki jako opłata transferowa .
    Czy to będzie 50 % czy inna stawka to może wyjść w dyskusji .
    Nadmieniam , że gracz wystawiający zawodnika na RT ponosi jednorazowy koszt wystawienia.
    Opłata transferowa miałaby być rekompensatą za utratę wartości zawodnika , ponieważ sklonowani gracze również trafiają na RT i są konkurencją dla naszego zawodnika .
    W myśl liberalnego prawa podaży i popytu im większa podaż , tym cena niższa , prze co nasz zawodnik traci na wartości .
    Może się nawet zdarzyć , że nasz grajek wystawiony na RT nie znajdzie nabywcy , ale za to jest intensywnie klonowany .
    Inna opcją może być zgoda macierzystego klubu na klonowanie i pobieranie z tego tytułu opłat .
    Czekam na ostrą dyskusję i kontrpropozycje .

    Pozdro
    Wow. Odnośnie podaży i popytu, czy jeśli ktoś wystawi sklonowanego zawodnika na rynek transferowy to jego cena maleje/rośnie? =O Nie chyba a na pewno tak nie jest. Wartość oby dwóch jest taka sama, a to za ile pójdzie zależy od oferentów - jeden kupi N Ø80 18 lat za 900 tyś. a drugi tego samego za 600 tyś :) Może ekonomii w to nie mieszajmy :D Chociażby ktoś sklonował tego samego zawodnika 15 razy i każdego z nich wystawił na rynek, to ich wartości są takie same - ceny kształtują gracze ;) Co do tego klonowania. Dla mnie to w ogólnie troszkę mieszanina wybuchowa i temat do szerokiej dyskusji, ale płacąc realną gotówkę za gracza i prowizje w wirtualnej walucie ( tzn. z budżetu klubowego w Euro) - z jakiej paki sprzedawca ma jeszcze otrzymywać pieniądze? :P Płacimy w złotówkach i to my chcemy na tym zyskać a nie jeszcze powodować, że ktoś się na tym oprócz nas bogaci (zajeżdża cebulą ale tak jest).

    Pozdrawiam i ciekawy temat do dyskusji :)
    W zasadzie płacisz credits za możliwość klonowania - czyli opcję jaką daję Ci gra. Nie widzę sensu dawać hajs wystawiajacemu zawodnika, kasę po kilku miesiącach gry będziesz liczył w setkach milionów a więc po co to przyspieszać? I tak za jakiś czas wpadnie wydarzenie Świąteczne za które pewnie dostaniesz credits za free.
    FC DANLIGHT

    cpt-nemo schrieb:

    Wchodząc na RT i próbując sklonować zawodnika masz 2 kwoty . Jedna w Euro , druga w CR .Może czegoś nie wiem , ale czy gracz wystawiający zawodnika na RT , który jest klonowany otrzymuje jakąś kasę podczas tej operacji ? Jeśli otrzymuje jakąś kasę to ok , a jeśli nie to dlaczego ?



    Dlatego, że ten zawodnik u niego zostaje i może go sprzedać za gotówke w grze. Dodatkowo dodam że to jest jedna kwota Cr + gotówka.

    Pomysł bez sensu.