Oyunda Dil Seçeneği

Oyunda Dil Seçeneği

Oyunda dil seçeceği bu serveri toparlamak için en büyük çözümlerinden biri bence. Kullanıcıya bırakılan birkaç opsiyonlu dil seçeneği, ingilizce-almanca-flemenkçe-fransızca bu servera çok fazla yabancı kullanıcıyı çekebilir kredi fiyatlarından ötürü. Yani ortada şöyle bir durum var, Amsterdam'da yaşayan biri SkyLounge'da bir kola içse, Türkiye serverinde alacağı 500 krediye eş değer. Bu kadar ucuz onlar için, ve aşırı dikkat çekici bir durum bu. Yani Türkiye serverini bu şekilde kullanmak aslında Alman adminlerin takip edip çok kazançlı çıkacağı bir politika gibi, herkesin 2.takımının olduğu bir server yaratmak gibi bir durum. Moderatör arkadaş bu konuyu kendilerine iletse güzel olurdu, her ne kadar çok fazla buradan gelecek görüşleri önemsemediklerini bilsemde, denemeye değer :)

aykutselcuk schrieb:

Oyunda dil seçeceği bu serveri toparlamak için en büyük çözümlerinden biri bence. Kullanıcıya bırakılan birkaç opsiyonlu dil seçeneği, ingilizce-almanca-flemenkçe-fransızca bu servera çok fazla yabancı kullanıcıyı çekebilir kredi fiyatlarından ötürü. Yani ortada şöyle bir durum var, Amsterdam'da yaşayan biri SkyLounge'da bir kola içse, Türkiye serverinde alacağı 500 krediye eş değer. Bu kadar ucuz onlar için, ve aşırı dikkat çekici bir durum bu. Yani Türkiye serverini bu şekilde kullanmak aslında Alman adminlerin takip edip çok kazançlı çıkacağı bir politika gibi, herkesin 2.takımının olduğu bir server yaratmak gibi bir durum. Moderatör arkadaş bu konuyu kendilerine iletse güzel olurdu, her ne kadar çok fazla buradan gelecek görüşleri önemsemediklerini bilsemde, denemeye değer :)

​adamlar bizim servera adam toplayacaklarına kendi serverlarinda indirim yaparlar daha iyi :D Bizde server ayakta kalsın kimse kredi almıyor diye indirim yaptılar ayrıca daha fazlaydı dolar yükselince kimse alamıyordu 170 liradan 120 liraya kendim indirttim buna rağmen kimse almıyor bizde.

Good Things Take Time :!:

Dilovası schrieb:

aykutselcuk schrieb:

adamlar bizim servera adam toplayacaklarına kendi serverlarinda indirim yaparlar daha iyi :D Bizde server ayakta kalsın kimse kredi almıyor diye indirim yaptılar ayrıca daha fazlaydı dolar yükselince kimse alamıyordu 170 liradan 120 liraya kendim indirttim buna rağmen kimse almıyor bizde.

yinede kredi alan kişiler vardır :) almanya da oynuyor olsam buraya gelırım yıne kredı alırım
      Kimse kredi almıyor diye genel bir mazeret yöntemi oluştu nedense server sahiplerinin politikası olarak.Sevgili moderatör arkadaşlar,sanırım hesaplara girme yetkisi verilmiş size.Chatte yazılanlardan anladığım kadarı ile.O zaman bir girip bakınız hesabıma.Oyun açıldığından beri 20.000'e yakın kredi kullandığımı göreceksiniz.Ben bu oyunun müdavimlerinden birisiyim.Benim gibi müdavim olan eski oyuncularda kredi kullanmaya devam ediyorlar.Eskidende durum bundan ibaretti.Bu oyunda kredi kullanımı sanırım -30 cıvarında olmuştur her zaman.Buda server sahiplerinin kazanması için yeterlidir.Şimdi niye yetmiyor?Niye kimse kredi kullanmıyor?deniyor.Çünkü bu oyuna yeni katılım yapılması için hiç bir şey yapmıyor kimse.Kimse elini taşın altına sokmuyor.Sonra server sahipleri mazeret olarak <<kimse kredi kullanmıyor>>diyor.Bizim yöneticilerimizde haklı olarakne yapalım adamlar böyle düşünüyor diyor.Bu kısır döngü oyun açıldığından beri hiç değişmiyor.Biz eski oyuncular olarak forum ve oyun canlansın diye yüksek ödüllü turnuvalar kurduk.oyuna yeni girenlere elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalıştık.Benim bu oyunun müdavimi olarak,oyunun gelişmesi adına harcadığım paralar bir takımı Amatör Lig'den Süper Lig'e taşımaya yeterdi.Bunu ben bunu yaptım diye yazmıyorum.Bunu yapan benim gibi bir sürü eski kaliteli oyuncular var serverde.Lütfen yönetim kademesinde bulunan herkez şapkasını önüne koyup bir düşünsün.Biz kredi kullanıyoruz.Kimsenin karşılığını alamayacağını bildiği halde bunu yapmayacağı kadar hemde.Ama bu oyuna yeni oyuncuları katamadığınız sürece bizden gerkli olmadıkçada kredi kullanmamızı kimse beklemesin.Herkez üzerine düşeni yapsa server eski günlerine çoktan dönmüş olurdu diye düşünüyorum.

Saygılarımla..

Dieser Beitrag wurde bereits 4 mal editiert, zuletzt von „Kızıltan“ ()

Kızıltan schrieb:

Kimse kredi almıyor diye genel bir mazeret yöntemi oluştu nedense server sahiplerinin politikası olarak.Sevgili moderatör arkadaşlar,sanırım hesaplara girme yetkisi verilmiş size.Chatte yazılanlardan anladığım kadarı ile.O zaman bir girip bakınız hesabıma.Oyun açıldığından beri 20.000'e yakın kredi kullandığımı göreceksiniz.Ben bu oyunun müdavimlerinden birisiyim.Benim gibi müdavim olan eski oyuncularda kredi kullanmaya devam ediyorlar.Eskidende durum bundan ibaretti.Bu oyunda kredi kullanımı sanırım -30 cıvarında olmuştur her zaman.Buda server sahiplerinin kazanması için yeterlidir.Şimdi niye yetmiyor?Niye kimse kredi kullanmıyor?deniyor.Çünkü bu oyuna yeni katılım yapılması için hiç bir şey yapmıyor kimse.Kimse elini taşın altına sokmuyor.Sonra server sahipleri mazeret olarak <<kimse kredi kullanmıyor>>diyor.Bizim yöneticilerimizde haklı olarakne yapalım adamlar böyle düşünüyor diyor.Bu kısır döngü oyun açıldığından beri hiç değişmiyor.Biz eski oyuncular olarak forum ve oyun canlansın diye yüksek ödüllü turnuvalar kurduk.oyuna yeni girenlere elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalıştık.Benim bu oyunun müdavimi olarak,oyunun gelişmesi adına harcadığım paralar bir takımı Amatör Lig'den Süper Lig'e taşımaya yeterdi.Bunu ben bunu yaptım diye yazmıyorum.Bunu yapan benim gibi bir sürü eski kaliteli oyuncular var serverde.Lütfen yönetim kademesinde bulunan herkez şapkasını önüne koyup bir düşünsün.Biz kredi kullanıyoruz.Kimsenin karşılığını alamayacağını bildiği halde bunu yapmayacağı kadar hemde.Ama bu oyuna yeni oyuncuları katamadığınız sürece bizden gerkli olmadıkçada kredi kullanmamızı kimse beklemesin.Herkez üzerine düşeni yapsa server eski günlerine çoktan dönmüş olurdu diye düşünüyorum.

Saygılarımla..

baştan sona katılıyorum
      İlk olarak Dilovası dostum, senin dediğin gibi olmaz, şu yüzden olmaz. Almanya serverinde kredi alıcısı belli, almayanı belli, kredi fiyatıyla o serverda oynamak tüm gelirleri alt üst eder.Birazcık fiyat azaltsalar alıcı yine aynı alıcı olduğu için daha az kar ederler, fiyat arttırsalar bu sefer alıcı kaybederler.
      Türkiye serveri için en uygun fiyat belirlenmiş, ve bu fiyat yukarıda belirttiğim üzere Avrupada yaşamını sürdüren pek çok insan için para bile değil.Bu fiyatı diğer serverlarda uygulasalar gelirleri %50/60 arası azalır. Burada mecburlar ama, yoksa kimse kredi almaz. Ayrıca benim önerim oyuna dil seçeneği eklenmesiydi. Oyunun global bir server haline gelmesi ve yabancıların bu servera gelebilecek olması buna bağlı bir sonuç olarak yazmıstım :)
      Kızıltan üstad haklı, şöyle bir durum var. "Türkiyede kimse kredi almıyor" ile "Türkiyede alınan kredinin getirisi yok" iki farklı argüman. İlkini diyorsanız, haksızsınız, alan pek çok kullanıcı var, almayada devam ediyorlar. Eğer ikincisini demek istiyorsanız bu sefer haklısınız, TL'yi €'ya çevirdiğimizde para etmiyor. Ama şunu söyleyebilirim ki bu serverdan maksimum gelecek gelir bu, daha fazlası olmaz.Kullanıcı sayısı belli, kredi sayısı alanlar belli. Siz moderatörlere bu söylendiği zaman, "Siz bu oyunu oynayan kullanıcı sayısını arttırmak için ne yaptınızki, daha fazla kredi satılmasını bekliyorsunuz?" derseniz alman adminlere, bazı soruları çözmek için güzel bir adım atmış olursunuz. İyi veya kötü, oyun açıldığından beri XXXXX getirisi olmuştur illaki Türkiye serverinin. Bu XXXXX'in ne kadarı ile Türkiye serverini gelistirmislerki, getirisi yok deniyor? Hiçbir sey yapamıyorsan reklam verirsin, bu kadar basit.
      Bu sözlerimde elbetteki siz moderatör arkadaslara degil Alman adminlere, ve bu sikayetleri onlara iletirseniz müteşekkir olurum.İyi günler ve oyunlar dilerim.
      Arkadaşlar kullanmış olduğunuz tüm ifadelere tek tek katılıyorum fakat bunlar benim kişisel görüşlerim değil. Ben ne zaman karşılarına dikilsem Türkiye'de gelir düşük vergiler yüksek denildi ben sizden aldığım feedbackleri olduğu gibi onlara aktardım onlardan aldıklarımı da sizlere. ben de bu server in sıradan bir oyuncusuyum tek ayrıcalığım bazı haklara sahip olmak o da Türkiye ile Almanya'nın iletişimini sağlamak için gerekli olan ayrıcalıklar. Kredi alan arkadaşlara teşekkür ederim ellerinden geleni yapıyorlar fakat yine de yetersiz. ama siz kullanıcı artırmak için ne yaptınız sorusunu sormak konusunda da haklısınız. Biz bu soruları ayda bir mutlaka en az 1-2 defa soruyoruz. Ama karşı tarafta yaprak kımıldamayınca yük bize biniyor.

Good Things Take Time :!: