Oyun adaleti...

usta61 schrieb:

Umut-Melissa2012 schrieb:

usta61 schrieb:

Ben soğudum oyundan geçen sezon hata vardı . Yine hata ligde yenildim şampiyonlar ligi de aynı. Bi oyuncu yorgun olmadıkça sakatlıktan düzeliyordu. 9 level asistan 2 günde düzeliyor normal sakat olan 2 oyuncum da aynı.

edit.

Umut 2 oyuncu aynı anda sakatlanıp mı 1 gün bırak 2 günde düzelse iyi 700 lük oyuncular bide 300 bonus en az düşürdü. Böyle giderse oyun bırakcam. İyice bozuldu. Sert oynayıp sakatlayıp rakibi ekarte edilir

rakib sert oynuyorsa yapicak birsey yok, hazirlik maclarinda sert oynamayan rakib sec, ligde rakibe kalmis birsey.
      Umut hazırlık maçı değil ki ligde oldu formda oyuncu maç içinde sağlıklı olarak sakatlandı 1 gün geçti üzerinden hala formda değil. Böyle bi saçmalık yok. Yorgun olarak sakat olunca 2 gün vs sürüyordu ama bu güncelleme ise oyunda zevk bırakmıyor. Herkes sakatlık çeker

usta61 schrieb:

Umut hazırlık maçı değil ki ligde oldu formda oyuncu maç içinde sağlıklı olarak sakatlandı 1 gün geçti üzerinden hala formda değil. Böyle bi saçmalık yok. Yorgun olarak sakat olunca 2 gün vs sürüyordu ama bu güncelleme ise oyunda zevk bırakmıyor. Herkes sakatlık çeker

günceleme daha türkiye serverinde yokmus, arasdirdim..
      ama rakib sert oynamistir oyuncun sakatlanmisdir.

usta61 schrieb:

Umut hata var. 7mayısta lig maçında 2 tane formda oyuncu sağlıklı düzeye indi sakatlandı. Ertesi gün sakatlık geçmedi. Dünde yine sakatlık oldu formda olann sağlıklı düzeyine indi diğer başka oyuncum ama bu sabah hepsi düzeldi. İlk sakatlık 1 günde düzelmedi 2. Olsn sakatlık düzeldi. İkisi de aynı sakatlık tutarsız hata var. Bana zararı 1 şampiyonlar ligi ve ligde mağlubiyet sebep oldu. Bunlsr da oyundan soğutuyor. Zaten ilk oyun açıldı 3 hata ile takımım balı yandı

usta61 schrieb:

usta61 schrieb:

Umut hata var. 7mayısta lig maçında 2 tane formda oyuncu sağlıklı düzeye indi sakatlandı. Ertesi gün sakatlık geçmedi. Dünde yine sakatlık oldu formda olann sağlıklı düzeyine indi diğer başka oyuncum ama bu sabah hepsi düzeldi. İlk sakatlık 1 günde düzelmedi 2. Olsn sakatlık düzeldi. İkisi de aynı sakatlık tutarsız hata var. Bana zararı 1 şampiyonlar ligi ve ligde mağlubiyet sebep oldu. Bunlsr da oyundan soğutuyor. Zaten ilk oyun açıldı 3 hata ile takımım balı yandı

Canlı yayın hataları var.Bunu daha öncede yazmıştık üstadım.Benim bir oyuncumda lig maçında centilmen oynar ve 4-0 yeniyorken direk kırmızı kart gördü.En iyi oyuncularımdan biriydi.3 gün kadro dışı kaldı.Bu arada lig yarışından koptum zaten.Hem centilmen oynuyorum hemde rakip zayıf 4-0 yeniyorum.Oyuncum nasıl direk kırmızı kart görür?O zaman oyun ayarlarını niye yapıyoruz?Bunu daha öncede yazmıştım.Güncelleme bekliyoruz ama gelmedi bir türlü.
      Benim ki kart yese gam yemem bu kadar. Oyuncu maçta 2 oyuncu sakatlanıp ertesi gün düzelmesi lszım o düzelmiyor. Birde 3. Bi oyuncu da sakatlanıyor ama nedense 3. Oyuncu aynı sakatlık ama o bi günde düzeldi sabaha yani. Diğer ikisi 2 gün sürdü. Emek veriyoRum. Böyle olunca hiç bişey yapasım gelmiyor. 6 genç yetişiyor onlardan bile soğdum

usta61 schrieb:

Benim ki kart yese gam yemem bu kadar. Oyuncu maçta 2 oyuncu sakatlanıp ertesi gün düzelmesi lszım o düzelmiyor. Birde 3. Bi oyuncu da sakatlanıyor ama nedense 3. Oyuncu aynı sakatlık ama o bi günde düzeldi sabaha yani. Diğer ikisi 2 gün sürdü. Emek veriyoRum. Böyle olunca hiç bişey yapasım gelmiyor. 6 genç yetişiyor onlardan bile soğdum

Bu konuda haklısın üstadım kesinlikle.Ama hala çok taze bu oyun.Yeniden açılırken hali ile eskiden kalan hatalarda oyun ile birlikte aktif oldu.Birde üstüne oyunun uzun süre kapalı kalmasından oluşan hatalar eklenince böyle bir durum çıktı ortaya.Ben duruma şöyle bakıyorum:Bu oyun kapanmadan önce şimdiki yönetici arkadaşlarımız yönetici değildi.Açıkçası açarken de büyük bir risk aldılar.Bize çok basit görünen bazı şeyler aslında o kadarda basit değil.Bir oyunun alt yapısını yeniden düzenlemek ve bütün hataları aynı anda gidermek bayağı zaman alan bir şey.Unutmayalım ki Forum'u Türkçe yapmak bile bayağı bir zaman aldı.Ben yönetici arkadaşlarımın bu oyunun düzene girmesi ve hatalarında arınması için ellerinden geleni yaptığına inanıyorum.En kısa zamanda da eski güzelliğine kavuşacağına inancım tam.Sadece biraz daha zaman tanımalıyız diye düşünüyorum.Çünkü bu oyunda güncelleme ve yenilik yapacak olan oyunun yeni sahipleridir.Bizim Admin arkadaşlarımızda onlara gerekli bildirimleri yapmışlardır.Dediğim gibi benim inancım tam.Biz hataları ,sorunları yazmaya saygı kuralları içerisinde devam edeceğiz tabiki.Ama onlarında hiç bir şey yapmadığını düşünmemeliyiz.unutmayalım ki hepimiz aynı gemideyiz.Gemi batarsa hep beraber batacağız.İyi oyunlar.
      Benim yönetim konusunda bişey demiyom .oyunun herseyi almanlara bakıyor. Ama ciddi anlamda ben 2 sezondur hatadan zarar gmrdüm. Geçen sezon 4. Bitirdim zor bela. Bu sezon hata olana kadar iyidi takım sonra üst üste geldi. Bu sezonda ikinci devre aynı devam ederse bilmiyorum naparım.
      Bu konuyu anlamadim pek olarak.
      yasli oyuncular en gec 4 ay icinde gidecekdir. hakli ,haksiz bu tartisilir bisey. Lakin transferdeki Oyunculari hepsi ama hepsi yasliydi. Yani bu demek oluyorki.
      Oyuncu almak imkansizdi eskiler icin, lig kurulamazida imkansiz bu sebeble.

Bu konu ileri geri tartisiilir, bende sizler gibi düsündüm. Yaslari 100 gücüne kadar genclesdirilseydi diye.
      Olan olmus, onlar düsünmüs böyle karar almis benim,bizim hic bir türlü degisdirme hakkimiz yok. Heleki milletin Oyunculari kovma gibi durum ,bizim yetkileri kötüye kullanmis olmus olur.

Hesap yapilmis lig oyuncu para yapmam 1 seneyi geciyor diye. 3 ay icinde 7 tane genc yetisiyor. bunlari 50mio satsan nasil para yapilmiyor.
      Bu oyunu oynuyan bilir 3 aylik olcak sey degil. 10 sene oynuyanlarin oynuculari kovun diyorsunuz.
      Button diyorum ki:Bu oyun adil değil.Ben yaklaşık 2 sene Milanger zamanında modaratörlük yaptım oyunun forumunda.Ayrıca bu oyunu 2007 senesinden beri oynuyorum.Yani bu oyundaki herkesden daha eskiyim.

Hala da diyorum ki:Oyun adil değil.Kredi ile de direkt olarak oyuncu alınamıyor zaten.Öyle olsa hiç olmaz sa denge sağlanırdı.
      100 yasi bıraktım 40-45+ yastaki oyuncuları görmek bile oyunun realitesini düşürüyor. 86 yasindaki adamın bırak futbol oynamayı yürümeye mecali olmaz. Ama bizimkiler 90 dakika mac çıkarıyor hatta hala da gelisip güçleniyor. Gorunce hem guluyorum hem de delice arkadas gibi bunun haksizlik oldugunu düşünüyorum..

Arkadaşlar doğal olarak kendi çıkarlarını da düşünerek zamaninda para verip aldık emeklerimiz demisler. Hak vermiyor da degilim ama tersi durumda varki oyun kapandiginda sizlerde oldugu gibi tüm takımlarda zarar etti oyuncular emekler çöpe gitti. Pazara çıkardım sozlssme imzaladım bu da bana avantaj sağladı seklinde bir fikri kabul etmiyorum açıkçası. Herkesin eşit şartlarda olması lazım. Bence çıkarlarımızı düşünüyorsak oyunun devamlılığı açısından ortak çıkarları düşünmemiz lazım. Ve buna yönelik adımlar atılmalı.

Bu duruma kesinlikle ve aciliyetle çözüm bulunması lazım.

Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von „management“ ()

management schrieb:

100 yasi bıraktım 40-45+ yastaki oyuncuları görmek bile oyunun realitesini düşürüyor. 86 yasindaki adamın bırak futbol oynamayı yürümeye mecali olmaz. Ama bizimkiler 90 dakika mac çıkarıyor hatta hala da gelisip güçleniyor. Gorunce hem guluyorum hem de delice arkadas gibi bunun haksizlik oldugunu düşünüyorum..

Arkadaşlar doğal olarak kendi çıkarlarını da düşünerek zamaninda para verip aldık emeklerimiz demisler. Hak vermiyor da degilim ama tersi durumda varki oyun kapandiginda sizlerde oldugu gibi tüm takımlarda zarar etti oyuncular emekler çöpe gitti. Pazara çıkardım sozlssme imzaladım bu da bana avantaj sağladı seklinde bir fikri kabul etmiyorum açıkçası. Herkesin eşit şartlarda olması lazım. Bence çıkarlarımızı düşünüyorsak oyunun devamlılığı açısından ortak çıkarları düşünmemiz lazım. Ve buna yönelik adımlar atılmalı.

Bu duruma kesinlikle ve aciliyetle çözüm bulunması lazım.

Bu cevabı yazarken önceki yazılanları okudunuz mu bilmiyorum.Bu yazdıklarınıza hem biz oyuncular olarak hemde Admin arkadaşımız görüşlerini yazdı.Konuyu devamlı başa sarmanın hiç birimize bir şey kazandıracağını zannetmiyorum.Eşitlik konusunda ise yanılıyorsunuz.Bu oyun yeni açılan bir oyun değil,bir süre kapalı kalıp yeniden açılan bir oyun.O zaman kapanırken herkez eşitmiydi de şimdi de eşit olsun?Ben şampiyonluğa oynarken bıraktıysam küme düşmeye oynayan takımla aynı şartlarda mı başlayacaktım?Ben oyun kapanırken son güne kadar kapanmayacakmış gibi devam etmiş,oyuncularımın sözleşme şartlarını yerine getirmişsem.getirmeyenlerle aynı şartlarda mı başlayacaktım?Bu sorular daha da artırılarak sorulabilir.Ama örnek olarak yazdım sadece.

Herkez gibi sıradan oyuncu olarak ben bu konulara takılmıyorum.Pazarda hiç oyuncum olmamasına rağmen oyunun devamlılığı için gerekli olduğunu düşünüyorum.Anlaşmak için 31 yaşına gelmesini beklediğim ama oyun kapanınca heba olan 7 oyuncum için üzülmüyorum.Ben yeni oyuncuları bu oyuna nasıl katabiliriz onu düşünüyorum.Her kapanan takım için üzülüp,her yeni kurulan takım için seviniyorum.Günahı ve Sevabı ile bu oyunu tekrar bize kazandıranlara saygı duyuyorum.Eleştirirken bile bunu bir dakika bile aklımdan çıkarmıyorum.Tüm bunları neden yapıyorum?Çünkü bu oyunu seviyorum.İyi oyunlar.
      Sevgili Kızıltan senin pencerenden baktığımızda haklılık payın çok yüksek.Emin ol oyunun açılacağına dair en ufak bir ACABA lafı söylense idi zamanında belki çoğumuzda senin gibi yapardık.Belki o zaman oyunun en güçlüleri de el değiştirirdi.Öte yandan ben lige atandım ve sizin gibi gücü benim 4 katım olan takımlarla eşleştim.Ligler hiç olmazsa eşit dağıtılsaydı.Her süperligde takım gücü 3000 altında olan en az 3 takım var.Bari bunları aynı ligde toplasalardı da lig düşüp tekrar 2 ay uğraşmak zorunda kalmasaydı insanlar.

Her geçen gün yeni bir örnek verebiliriz bu adaletsizlikler konusunda.

aykutselcuk schrieb:

Selamlar, oyunda adaletsiz kısımlar var, ama bu saydıklarınız değil.O 100 yaşında 750 gücündeki oyuncu kimseye bedavadan gelmedi, o oyuncu o takımın oyuncusuydu oyun kapanmadan.Ve o oyuncunun 4 sezonluk daha sözleşmesi vardı zaten, oyun şimdi tekrar açıldı ve kaldığı yerden devam ediyor. Şimdi adamın emeğini neden alsınlar ellerinden? O yaş kısmı biraz formalite.

2.kısım ise biraz ironik.Oyun kapanmadan önce bana gelen pek çok mesaj vardı.Bu mesajların çoğu “selam, oyun kapanıyor zaten hocam.Rica etsem boşta oyuncularını/paranı verir misin?”
      bu mesajın hiçbir anlamı yok.Oyun zaten kapanıyorsa, benim sana vereceğim oyuncunun ne önemi var?Oyun bana kapanırken diğerlerine kapanmıyor mu?Ha bilseydim tüm oyuncularımı satar, paraya çevirirdim.Sözleşmesi bitmek üzere olan oyuncularımın sözleşmesini uzatırdım yada.

Veya tüm oyuncularımı pazara koyar oyunu tek başıma domine ederdim.Ama bilmiyordum.. :)
      Transfer pazarına konulan oyuncuların gençleşmesi çok ama çok büyük adaletsizlik evetbence bahsettiğiniz şeyler değil.Umarım anlatabilmişimdir demek istediğimi, iyi akşamlar dilerim.

Iyi guzel diyorsun oyun kaldigi yerden devam ediyor demissin ama ben oyuna basladigimda kasamda sadce 920€ civari para vardi ustune kadromda 100 yasindaki oyuncu bile yoktu hic param yok ve kadromda 1 tane bile oyuncum yoktu ama kuzenimin kadrosunda 1 yada 2 oyuncu haric kadrosu duruyor suan kasasinda 50.000.000€ gibi bi para var ustelik oyun kapanmadan once kadrolarimiz hemen hemen ayniydi ama suan benden kat kat iyi bir takimi var takimi bile zor topladim herhangi bi para destegide verilmedi binalarimi ipotek ede ede toparlanmaya calisiyorum nerde burda adalet gerekenin yapilmasini istiyorum kardeşim
      Benim söylediğimde bu zaten. 5 kisi bu durumdan avataj sagliyorsa 100 kişi magdur. Kaldi ki oyun kapandiginda herkes zarar etti magdur oldu. Bu duruma sadece çıkarı olanlar karşı çıkıyor. Üstelik hiç kimseye oyun kapanırken oyun tekrar açılacak falanda denmedi. Oyunda pat diye kapandi.

management schrieb:

Benim söylediğimde bu zaten. 5 kisi bu durumdan avataj sagliyorsa 100 kişi magdur. Kaldi ki oyun kapandiginda herkes zarar etti magdur oldu. Bu duruma sadece çıkarı olanlar karşı çıkıyor. Üstelik hiç kimseye oyun kapanırken oyun tekrar açılacak falanda denmedi. Oyunda pat diye kapandi.

oyunun tekrar acilcani kimse bilmiyordu nasil söylezinler..
      management bu herkesin sorunu dostum.sadece bazı arkadaşlar kendilerine sorun etmemeye çalışıyorlar.

Bu başlığı okuyan admin arkadaşlara ve takımında 34 yaş üstü oyuncusu olanlara bir sorum olacak:

Oyun açıldığında tıpkı bizler gibi kasanızda SIFIR EUR ve takımınızda SIFIR oyuncu olsa idi bu oyuna devam etmeyecekmiydiniz?Tabi ki edecektiniz ve hiç sesinizi çıkarmayacaktınız.Çünkü oyun siniz için olduğu gibi diğer oyuncular içinde yeniden başlamış olacaktı.Pazardaki oyuncularınız pazardan alınmış olsalardı yani hiç olmasalardı ne yapacaktınız?Hiç bir şey dimi.Çünkü oyuna tekrar giriş yaptığınızda zaten bunların hiçbirirni olmadığını düşünerek girdiniz oyuna.Hiç biriniz bana biz oyun yeniden açıldığında kadromda 100 yaşında da olsa 700 gücünde adamlar göreceğimi biliyorsum demesin çünkü yalan olacaktır.

Peki neden böyle oldu,hadi biri açıklasın ?