LİG BAŞLANGICI DEVRİMİ ve DEVRE ARASI TRANSFER DÖNEMİ SORUNU

Beyazyıldız schrieb:

Devre arasına girmeme daha 1 maç var oyuncu alıyorum sene sonunda geliyor devre arasında gelmesi gerekirken benim gibi bir çok arkadaş bu yüzden sıkıntı yaşamıştır eminim :D
      Devre arası transfer döneminin başlangıcı bitişi ve genel transfer döneminin başlangıcı bitişi için bi değişiklik yapılabilir.Oyuncuyla pazarlık yaparken yeni kontrat başlangıç tarihide yazabilir ona dikkat etmiyoruz genelde uyarı olarak yazabilir.

Bir diğer önerim şudur devrim niteliğinde ;

Bütün ligler aynı dönemde başlayıp aynı dönemde sona ersin yani aynı gerçek liglerde olduğu gibi herkesin ligi aynı zamanda başlayacak aynı dönemde bitecek tabi bunun için liglerdeki takım sayıları da değiştirilmesi gerekli 16-18 takım olmalı ve lig atamaları sorunu kökten çözülecek herkes lige ne zaman atanacağını bilecek bütün liglerin ne zaman başlayacağını düzenli olarak devam edecek böyle düzen olacak sonra nefis bi sezon olacak aynı şekilde transfer dönemi de bütün liglerin bitiminden sonra gerçekleşecek aynı şuan gerçek hayatta olduğu gibi transfer dönemi de çok keyifli hal alacak bu şekilde böyle bi devrim yapılabilirse çok güzel olabilir diye düşünüyorum devrim olur bu fikir daha geliştirilebilir :)

Oyunda Transfer Pazarı sekmesine girdiğinizde <<Kulübün için yeni sözleşme penceresinin başlama tarihi>> yazıyor.Oradan bakarak Lig arasından önce oyuncunuzun geliş tarine bakabilirsiniz.Eğer oradan takip ederseniz bu sorun aşılmış olur diye düşünüyorum.Sonuçta devre arasında oyuncu istiyorsanız hemen o gün değil daha önceden bakmak gerekir oyuncu için.

Tüm Liglerin aynı zamanda başlaması ile ilgili,eğer bunu Amatör-3.Lig C-3.Lig B...gibi kendi içerisinde aynı anda başlasın diyorsanız buna bir şey diyemem.Ama genel olarak diyorsanız.Örneğin Amatör ile 2.Lig A da oynayan takım sayısı aynı olmadığı için mümkün olmayacaktır.Birde şöyle bir sorun oluyor.Lig ler başladıktan sonra oyuna dönen yada Amatör için konuşursak Ligler başladıktan sonra yeni kurulan takımlar 1 ay beklemek yada yeni bir Lig in kurulmasını beklemek zorunda kalacaktır.Oyun yeniden açıldıktan sonra örnek verecek olursak Süper Lig de 4 Lig aynı anda başlayıp bittiği için arada oyuna giren takımlar 1 Ay dan fazla beklemek zorunda kaldılar.Buda kimsenin hoşlanacağı bir şey olmuyor,forumda bile bununla ilgili açılmış bir sürü konu bulabilirsiniz.Ben tam tersine aynı anda değil olabildiğince karışık olarak olmasının daha iyi olacağı görüşündeyim.tabiki bunlar benim şahsi görüşlerimdir.İyi oyunlar. :)
      Evet yeni sözleşme başlama tarihine bakarak geliş tarihini bilebiliriz ama devre arasına girilmesine daha 1 maç var ve transfer dönemi kapandı bunun iyi olmadıgını düşünüyorum sonucta daha devre arasına gelmeyi bırak daha 1 maç var yani öncelikli sorun o tarihi görmemek değil o tarihin devre arasına 1 maç kala bile ileriyi göstermesi :)

diğeri zaten suan herkes lig atamaları için bekliyor baya uzun süre, en azından liglerin başlangıcı bitişi olursa daha düzenli boşa beklenmemiş olur herkes kabullenir liglerin ne zaman kurulacagı belli daha profesyonel :)) transfer dönemi aynı şekilde devre arası ve devre sonu herkesin aynı dönem cok hareketli olur lig dönemi ayrı transfer dönemi ayrı evet takım sayısı aynı değil onun içinde takım sayısı düzenlenebilir demiştim 16-18 takım daha düzenli olur gerçeğe daha uygun olur bu fikir gerçekleşirse ve değişim genelde güzel olur tabiki buda benim şahsi görüşüm fikir olarak attım geliştirilebilir değiştirilebilir :)