(ANKET)Transfer Pazarını Canlandırmak İçin

(ANKET)Transfer Pazarını Canlandırmak İçin

Transfer Pazarında Oyuncu Alınıp Satılırken Lig Farkı Nasıl Olmalı 20
      1.  
        3 Lig Farkı Olmalı (8) 40%
      2.  
        2 Lig Farkı Olarak Kalsın (6) 30%
      3.  
        Lig Farkı Olmamalı. (Amatör Kümeden Bir Takım, Süper Lig'den Oyuncu Transfer Edebilir) (4) 20%
      4.  
        4 Lig Farkı Olmalı (2) 10%
      Arkadaşlar transfer pazarını canlandırmak ve eski transfer dönemlerine geri döndürmek, aynı zamanda pazarda oyuncum var satılmıyor, oyuncu bulamıyorum almak için, fiyatlar çok anormal diyen arkadaşların şikayetlerini de ortadan kaldırmak için böyle bir fikir ortaya koyuyoruz. Sizce transfer pazarında oyuncunun alınıp satılabileceği en yüksek lig farkı nasıl ayarlanmalıdır?
      Ben moderatör olarak incelememi söyleyeyim;
      ​3 lig farkı en uygun fark oluyor. Çünkü 3 lig farkı olduğu zaman Süper Lig'den bir oyuncu en aşağı 3. Lig'e gidiyor ve hayali bir durum değil. Onun dışında 3. Ligden bir oyuncuda en aşağı 1. Amatör Lig'e gidiyor. 2. Amatör Lig en yüksek Bal Liginden oyuncu alabiliyor.

Good Things Take Time :!:

Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von „Dilovası“ ()

2 olarak kalsın..2 lig olduğu halde bunun zararlarını zamanında en çok görenlerden biri benim...alt ligdeki oyuncular üst ligdeki oyunculara yalakalık yapmaya başlıyor bu sefer yardım etsin diye..ben 2012 den beri kimseye yalakalık yapmadan bugünlere geldim..Yalakalık yapıp yardım alanlar yüzünden uzun süre ligimden çıkamadım.1500 kadro gücü olan takımla bi sonraki sezon yine aylı lige denk geldik ve adamın kadrosu 4.000 olmuştu.tabi krediyle olsa helal diyeceğim parasını vermiş almış.üst liglerden aracılarla bedavadan toplamışta toplamış...adaletsiz bir durumu önlemek adına 2 lig kalması daha iyi
      3 lig olup üst liglerden gelen yüksek güçteki oyuncularin maaşlarinda artış yaparak daha iyi olabilir. Böylece ligler daha denk güçteki takımlar arasinda oynanir ve daha adil ve rekabetçi bir yapıda olur. Cunku cok uzun suredir oynuyorum bu oyunu ve sadece belli takimlara yardim yapan takimlar var. Bu yardimlarla o takımlar cok yüksek gucte oyuncular alıp kolayca lig yükselirken diger takımlar kendi yaginda kavrulup birşeyler yapmaya uğraşıyor. Bu durum haksız rekabete neden oluyor.

Sabit fiyat aralığı

Transfer pazarında FFP Finansal Fair Play gibi bir uygulama yapılarak Güç değerlerine belli standartlarda fiyat belirlenmesi , yani transfer edilmek istenen oyuncunun güç ve yaşına göre belli bir fiyat aralığında olması transfer ücretlerini bir düzene sokabilir. Denenirse uygun olur.
      Yetenek avcısı Süper ligde hiç bir şeye yaramıyor.Maksimum getireceği 150 gücündeki oyuncuyu kime satacağız?
      Yani şu bir gerçekki yetenek avcısına boşu boşuna maaş ödüyoruz.Daha düşük ligler ya süper ligi de görebilsin yada sadece 200 altı oyuncularımızı görebilsinler ki yetenek avcısından gelen adamlar bir işe yarasın.

Bu konu lütfen ciddi anlamda düşünülsün.

DeLiCe schrieb:

Yetenek avcısı Süper ligde hiç bir şeye yaramıyor.Maksimum getireceği 150 gücündeki oyuncuyu kime satacağız?
      Yani şu bir gerçekki yetenek avcısına boşu boşuna maaş ödüyoruz.Daha düşük ligler ya süper ligi de görebilsin yada sadece 200 altı oyuncularımızı görebilsinler ki yetenek avcısından gelen adamlar bir işe yarasın.

Bu konu lütfen ciddi anlamda düşünülsün.

Yazını okuyunca aklıma şu fikir geldi:

Alt ligdeki takımların maximum 2 lig üstten bir takımla alış-veriş yapabilmesi gerçeklikten çok uzak. Her lig için maximum oyuncu gücü belirlenebilir.
      Örneğin;

2.Amatör Ligteki bir oyuncu transfer pazarındaki oyunculardan 150 güç ve altı güçteki oyuncuları satın alabilsin.
      1.Amatör Ligteki bir oyuncu transfer pazarındaki oyunculardan 200 güç ve altı güçteki oyuncuları satın alabilsin.
      Süper Amatör Ligteki bir oyuncu transfer pazarındaki oyunculardan 275 güç ve altı güçteki oyuncuları satın alabilsin.
      Bölgesel Amatör Ligteki bir oyuncu transfer pazarındaki oyunculardan 350 güç ve altı güçteki oyuncuları satın alabilsin.
      TFF 3.Ligteki bir oyuncu transfer pazarındaki oyunculardan 430 güç ve altı güçteki oyuncuları satın alabilsin.
      TFF 2.Ligteki bir oyuncu transfer pazarındaki oyunculardan 520 güç ve altı güçteki oyuncuları satın alabilsin.
      Spor Toto Süper Ligteki bir oyuncuda şimdi olduğu gibi her oyuncuyu satın alabilsin.

Bu değişiklik olursa avantajları;
      Alt ligderdeki oyuncular liginden aşırı fazla güçteki bir oyuncuyu alamaz. Rakipler arasındaki güç farklı az olacağından maç skorları daha gerçekçi olur.
      Oyuncuların değerleri her lig için aynı olur. Örneğin Spor Toto Süper Ligteki 150 lik bir oyuncu ile 2.Amatör Ligteki aynı özelliklere sahip oyuncu aynı fiyattan alıcı bulabilir. Bu daha gerçekçi olur. Şuan ki durum daha farklı.

Bu değişikliğin dezavantajı;
      Üst ligten oyuncu alınıp daha sonra da alt lige oyuncunun satılmasıyla (al-sat ile) kar elde edilmesi zorlaşır. Üstten alınan oyuncu alt lig için aşırı güçlü olabilir ve bu yüzden alt ligteki oyuncu bu oyuncuyu zaten göremeyecektir veya üstten alınan oyuncuyu zaten alt ligdeki takımda göreceğinden daha yüksek bir para karşılığı oyuncu satılamayacaktır.

Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von „Criyessei“ ()

Tersinli schrieb:

Yetenek avcısı hiç oyuncusu olmayan için iyi bence bana 3 futbolcu getirdi mesela

KArdeş ben zaten Süper lig için yazdım.Süper ligde oyuncun olacak zaten.Şu an yetenek avcısı süper lig oyuncuları için hiç bir işe yaramıyor.Yani hediye edeyim desen bile kimse 150 gücündeki adamı almıyor.2 alt ligdeki adamın bile en güçsüz oyuncusu 200 ün üzerinde.