Takım Sayılarını Düşürmek Çözümmüdür?

Takım Sayılarını Düşürmek Çözümmüdür?

Merhaba Arkadaşlar,

Tüm Liglerde takım sayıları düşürülmüş.Sebebi takımların Liglere geç atanması.Şimdi soruyorum bu bize soruldu yada bu konuda bir anket yapılıp görüşümüze başvuruldu mu?Bu oyunu gerçekçi yapan ana özelliklerden birisi Süper Lig dahil takım sayılarının gerçekteki gibi yada yakın olması değilmidir?

Gelelim asıl konuya.TR serveri 02.03.2018 tarihinde tekrar faaliyete geçti.Dizilişinde 7 ve daha üstü oyuncu olan takımlar direk Liglere o gece otomatikman atandı.Ben 03.03.2018 tarihinde oyuna ilk girdiğimde takımım Lige atanmıştı.Bu sebepten ötürü Süper Lig olarak örnek verirsem 3 Lig aynı anda başladı.Bundan 1 hafta yada 10 gün sonra 1 Lig daha başladı.Yani 3 Lig aynı anda 1 Lig 1 hafta sonra başladığından arada kalan dönemde oyuna başlayan takımlar 1 ay bir süre zarfında Lige atanamadılar.Bu kısır döngü oyun açıldığından beri değişmedi.Şimdi ben bir oyuncu olarak soruyorum.Eğer Ligler bitince 1 lig kuracak kadar takımı hemen atasanız diğer Lig kuracak kadar takımı 1 hafta sonra atasanız,en son 1 hafta sonrada diğer takımları atasanız baştan bazı takımları en fazla 10-15 gün süre bekleterek (Süper Lig için) gerekli makası kapatmış olmazmıydınız?Ondan sonraki dönemlerde de en fazla 1 hafta içerisinde ligler başlamış olmazmıydı?Ama hayır böyle yapılmadı.takımlar Lige zamanında atanmadı.Şimdi çözüm takım sayısını azaltmak mı oldu?

Peki Lig arası ile Süper Lig de benim Ligimi 25 günde bitireceksiniz.Zaten içerideki maçlardan olan gelirime sekte vuracaksınız.daha önce 45 günde bitiyordu çünkü.Lige atama süresinde de kaybettireceksiniz.Oyuncular ile 31 yaşı bitmeden (KL ile 34) 6 sezonluk anlaşma yapıp normal oyuncularda 40-42 Kl ile 42-44 yaşına kadar oynama şansımız varken bu oyuncular 37 yaşında emekli olacak.Yani yeni oyuncu ve kadro kurmak için gerekli süre 4-5 yıl kısalmış olacak.

Tüm bunların ışığı altında oyuna yeni oyuncular kazandıramadığınız gibi bizide kaybetmek için elinizden geleni yapmış oldunuz.

Tebrikler..
      Bir sürü kişi forumda lige atanamıyorum diye konu açtı. Çoğu kişi geç atanmasından şikayetçi oldu. Oyundaki oyuncu yetersizliğinden ligler kurulmadığından bu sorunlar meydana geldi.
      Bu sorunun iki çözümü var. Birincisi yeni oyuncuların gelmesi , ikincisi bu uygulama. Birincisi gerçekleşse bile yeni gelecek oyuncular üst liglere çıkana kadar üst liglerdeki o problemler geç çözülür.
      Herkes ister ki oyuna yeni oyuncu gelmesi için adımlar atılsın. Yetkili arkadaşlarda bunu istiyorlar ve almanlara gereken şeyleri söylüyorlardır.
      Ayrıca oyuncuların yaşları ile ilgili söylediğiniz şey herkes için geçerli olacağından rekabet açısından bir farklılık olmayacak. Gelir konusunda herkes etkileneceğinden dolayı bu oranda da transfer pazarında fiyat azalmaları yaşanır. Bence oyun bu durumdayken şükretmek gerekiyor , adminsizlik dönemine göre.
      Arkadaşlar yeni güncelleme bizim bilgimiz dahilinde gerçekleşen bir güncelleme değil. Kaldı ki bizden önceki arkadaşların 4-5 ayda ne yaptığını bilmiyorum fakat 1 hafta gibi kısa bir sürede bir çok konuya çözüm getirmeye çalıştık. Haklılığınızın yanında sabırsızlığınızda var. Lütfen bekleyin oyuncu sayıları yavaş yavaş artacaktır. Lobide uzun süre sonra 28 kişiyi ilk defa dün gördük. Biz de bu oyunun iyi noktalara gelmesi için uğraşıyoruz. Anketler konusunda da şunu söylemeliyim ki hepsinin gerçekleşeceği konusunda sizlere söz veremem ama sizlerin gerçekleşmesini istediğiniz şeyleri yerine getirmeye çalışacağız. Hepsinden de önemlisi şu ki;
      ​ Bize anketler konusunda herhangi bir şikayet bile gelmemesine rağmen o anketleri açarak oyuna yenilikler katıp gelirlerinizi artırmak isteyişimiz, bizim de bir şeyler yapmaya çalıştığımızın göstergesidir.

Good Things Take Time :!:

Button57 schrieb:

Bu konuyu bizler iletmisdik zamaninda.
      ilerki gideşat göre bakarız denılmişdı.

AKıfin dedıgı gıbı. Simdi tüm lügler mi oldu görmedim daha. Fakat bu 3. ligler icin örnek verilmisdi sanirim.

​Hocam merhaba. Dediğim gibi sizin zamanınızda neler yapıldı gerçekten fikrim yok ama bu konuda sizin elinizden gelen bir şeyde yok gibi duruyor. Menajer az. Mobil uygulama hakkında konuştum bazı sorunlar var diğer dillerle uyumsuz dediler, e haliyle oyuncu da az olunca ligler bu sayılara düşürülmek zorunda kalındı.

Bence de yanlış bir uygulama ayrica böyle bir değişikliğin bir anda olması daha da yanlış ben uzun süreci düşünerek plan yapıyordum böyle olunca daha çok lig kurulacak ve daha az takım ile mücadele edilecek ve daha çok şampiyon çıkacak kısa zamanda buna hazırlanmak imkansız olacak benim için ve bir çok kişi bu durumda olacak

Eserbekler schrieb:

Bence de yanlış bir uygulama ayrica böyle bir değişikliğin bir anda olması daha da yanlış ben uzun süreci düşünerek plan yapıyordum böyle olunca daha çok lig kurulacak ve daha az takım ile mücadele edilecek ve daha çok şampiyon çıkacak kısa zamanda buna hazırlanmak imkansız olacak benim için ve bir çok kişi bu durumda olacak

​mobil sorunu çözülünce bir çok problem ortadan kalkacaktır diye düşünüyorum

AkifYesilkaya schrieb:

Bir sürü kişi forumda lige atanamıyorum diye konu açtı. Çoğu kişi geç atanmasından şikayetçi oldu. Oyundaki oyuncu yetersizliğinden ligler kurulmadığından bu sorunlar meydana geldi.
      Bu sorunun iki çözümü var. Birincisi yeni oyuncuların gelmesi , ikincisi bu uygulama. Birincisi gerçekleşse bile yeni gelecek oyuncular üst liglere çıkana kadar üst liglerdeki o problemler geç çözülür.
      Herkes ister ki oyuna yeni oyuncu gelmesi için adımlar atılsın. Yetkili arkadaşlarda bunu istiyorlar ve almanlara gereken şeyleri söylüyorlardır.
      Ayrıca oyuncuların yaşları ile ilgili söylediğiniz şey herkes için geçerli olacağından rekabet açısından bir farklılık olmayacak. Gelir konusunda herkes etkileneceğinden dolayı bu oranda da transfer pazarında fiyat azalmaları yaşanır. Bence oyun bu durumdayken şükretmek gerekiyor , adminsizlik dönemine göre.

Liglere atanmayanların çoğu bugda kaldıkları için atanmadılar.Bu bir oyun hatasıydı yani.2 ay süren bir Lig yok sonuçta.Çözüm diğer Ligler için bu olabilir buna bir itirazım yok.Ama Süper Lig için olmaz.Hatta tüm Liglerde nasıl olabileceğinide yukarıda açıklamıştım.Bir şeyide belirteyim ben yazdıklarımı kendim için değil tüm Süper Lig takımları için yazdım.Haksız rekabet olacağı için değil hepimiz çok şey kaybedeceğimiz için yazdım.Kendim için yazsam ben aldığım kupaları çok daha emek harcayarak kazandım.Şimdi daha çok kupa kazanan olacak falan yazardım.Sanırım cevap yazarken pek dikkatli okumadınız.

Kızıltan schrieb:

Liglere atanmayanların çoğu bugda kaldıkları için atanmadılar.Bu bir oyun hatasıydı yani.2 ay süren bir Lig yok sonuçta.Çözüm diğer Ligler için bu olabilir buna bir itirazım yok.Ama Süper Lig için olmaz.Hatta tüm Liglerde nasıl olabileceğinide yukarıda açıklamıştım.Bir şeyide belirteyim ben yazdıklarımı kendim için değil tüm Süper Lig takımları için yazdım.Haksız rekabet olacağı için değil hepimiz çok şey kaybedeceğimiz için yazdım.Kendim için yazsam ben aldığım kupaları çok daha emek harcayarak kazandım.Şimdi daha çok kupa kazanan olacak falan yazardım.Sanırım cevap yazarken pek dikkatli okumadınız.

Bugda kalıp atanamadıysalar bilemem. Fakat oyuncu azlığından dolayı gene atanamayanlar olacaktı ki bundan dolayı da liglerin oyuncu sayısını düşürme kararı alınmış.
      Sizde haklısınız alışılan bir durum vardı ve bu değişti. Cevap yazarken tüm liglere göre düşünüp yazdım. Sadece süper lig için kupalar kolaylaşmayacak alt ligdeki kupalarda kolaylaşacak.
      Bu yeniliği şu şekilde yapabilirlerdi:
      Oyuncu sıkıntısı varsa random özelliklere sahip oyun botları liglere yerleştirilebilirdi. Bu sayede hem ligler kurulurdu hemde ligler kısalmadığından dolayı rahatsız olanlar olmazdı ve oyundaki kupalar kolaylaşmamış olurdu.
      Bunun şuan oyuncu az olmasından kaynaklı geçici bir durum olması kabul edilebilir ama ilerleyen zamanlarda yeni kullanıcılar gelirse eski sisteme geri dönebiliriz diye düşünüyorum sorun zaten kullanıcı az olması yoksa buna ihtiyaç kalmazdı kimse atanmak için beklemezdi :)

O zaman ilk yapılması gereken reklam mobil öncelik bu hallolursa her şey yoluna girer diye düşünüyorum :)
      Benim ligimdeki takımlarının hepsi denk güçte seçilmiş. Hepside aktif oynayan kişiler yani bot takım yok. Ben bu düzenden rekabeti artıracağından dolayı memnunum. Tabi ben sadece kendi açımdan değerlendiriyorum. Bot takımlara karşı mücadele etmektense bu sistemi yeğlerim.

Birde sormak istediğim şey şu anda liglerdeki tüm takımlar benim ligimdeki gibi aktif olan oyucular mı? Yoksa hala bazı ligler oluşturulmak için bot takımlar atandı mı?

management schrieb:

Benim ligimdeki takımlarının hepsi denk güçte seçilmiş. Hepside aktif oynayan kişiler yani bot takım yok. Ben bu düzenden rekabeti artıracağından dolayı memnunum. Tabi ben sadece kendi açımdan değerlendiriyorum. Bot takımlara karşı mücadele etmektense bu sistemi yeğlerim.

Birde sormak istediğim şey şu anda liglerdeki tüm takımlar benim ligimdeki gibi aktif olan oyucular mı? Yoksa hala bazı ligler oluşturulmak için bot takımlar atandı mı?

Oyunda hiç bir zaman bot takım diye bir şey olmadı.Lige atanan takımların hepsi dizilişinde en az 7 oyuncusu olan takımlardan oluşuyor.Eğer 7 oyuncunun altına düşerse o takım sistem tarafından bir daha lige atanmıyor.