DAHA CANLI TRANSFER PAZARI

DAHA CANLI TRANSFER PAZARI

Nasıl olur ? :) 23
      1.  
        Evet güzel olur (15) 65%
      2.  
        Hayır kötü olur (8) 35%
      3.  
        Farketmez (0) 0%
      Arkadaşlar transfer pazarında en fazla 2 lig üstten oyuncu alma ve 2 lig alta oyuncu satma durumunda değişiklik olsa nasıl olur bu durum kalksa herkes her ligden oyuncu alabilecek ve satabilecek olsa nasıl olur ?

Şuan bakıyoruz transfer pazarı cok durgun böyle değişiklik yapılabilirise transfer pazarının daha canlı olabilecegini düşünüyorum gerçekte oldugu gibi parası olan alır yine alt ligdeki takımlar oyuncu göremiyor bulamıyorlar onlar için güzel olur üst ligdeki takımlar içinde alt liglere iyi oyuncular satabilirler normalde kimse almazken artık alt lig takımları alır onlarında işine gelir ve pazar canlanır ayrıca oyuncu piyasanın fiyatların oturması daha kolay ve düzenli olur seçeneklerde artar diye düşünüyorum :)

Görüşlerinizi anket ve yorum olarak bildirebilirsiniz arkadaşlar :)

MustiSRSY schrieb:

Oyuncu bulunur aslında bulmasınada öncelikle şu fiyatların düzenlenmesi gerekiyor transferde ne kadar üst takım oyuncularını gördükte almak istesekte fiyatlar uçuk yine birşey farketmeyecek

yani ama şimdi seçenek çoğaldıgında satıcılarda mecbur fiyat düşürmek zorunda kalabilirler bütün oyuncular gözükecek şuan herkes kafasına göre uçuruyor :) öneri sadece benimki başka bir şeylerde yapılabilir

alpersahin schrieb:

yani messi amator ligde oynayabilir diyorsunuz. bence mantiksiz. ama yinede pazardaki durgunlugun bir sekilde duzelmesi lazim. bunuda zamana birakirsak duzelir diye dusunuyorum.

o konuda haklısınız o sıkıntı ortaya çıkabilir ama şuan futbol dünyasında da bi engel yok bunlara burda da engel olmayacak amatördeki takımında messiyi alma gücü olmaz diye düşünüyorum varsada helal olsun veya aldı diyelim amatörde messi ne işine yarayacak :) başka bir şeylerde yapılabilir reklam gibi şuan ölü pazar yeni kullanıcılar gelirse hallolur ama oda yakın zamanda pek mümkün gözükmüyor
      Hangi ligdesin bilmiyorum ancak düşün ki stadı büyük oyuncular alt liglere düşüyorlar veya oyuna geri dönüyorlar bu takımlarla aynı ligde olduğunda adaleti bir şekilde sağlamak lazım mesela ben şimdi 1.ligdeyim ve birkaç lig düşeceğim sonra süper ligden oyuncular alıp gelene geçene 8-10 attığımı düşün ortada rekabet diye bir sey kalmaz diğer oyuncular zevk alamaz hele ki oyunu tam öğrenmemiş biri bunun nasıl olduğunu anlayamadan oyunu bırakır. Kredi kullanıp kopyalama durumlarını söylemiyorum bile

Eserbekler schrieb:

Hangi ligdesin bilmiyorum ancak düşün ki stadı büyük oyuncular alt liglere düşüyorlar veya oyuna geri dönüyorlar bu takımlarla aynı ligde olduğunda adaleti bir şekilde sağlamak lazım mesela ben şimdi 1.ligdeyim ve birkaç lig düşeceğim sonra süper ligden oyuncular alıp gelene geçene 8-10 attığımı düşün ortada rekabet diye bir sey kalmaz diğer oyuncular zevk alamaz hele ki oyunu tam öğrenmemiş biri bunun nasıl olduğunu anlayamadan oyunu bırakır. Kredi kullanıp kopyalama durumlarını söylemiyorum bile

Dostum sen zaten istesen yine 8-10 atar geçersin öyle olmasa bile :) ama dediklerin dogru artıları var eksileri de var :)
      Oyunun gerçekçiliğinin bozulmaması için bu dediğin ancak çok yüksek kontratlarla olur. O zamanda finans dengesi bozulur ve günümüz Anadolu takımları gibi ekonomik dar boğazdan kurtulamaz kulüpler. Hem üst liglere çıktıkça günlük maaş ödemeleri çok yüksek rakamlara çıkıyor. Süper lig 1.lig takımları hazırlık maçlarıyla bu ödemeleri zar zor karşılıyor. Alt ligdekilerin bu ödemeleri yapması hazırlık maçları, oyuncu satısı dahi olsa çok zor. Yani anlayacağın oyunun dengesini alt üst edebilecek bir sey o yüzden cok zor.
      Mesela örnekle açıklayacak olursam ben Türkiye de Süper Amatör de oyuncularıma günlük 30.000 veriyorum. Almanya'da 3.lig düzeyindeki takımımda günlük 300.000 ödemem var. Bu ödemeyi Süper Amatör de yada Amatör de yapsam 3 günde bilemedin 1 haftada topu atar iflas ederim. Ama transfer pazarından bende şikayetçiyim. Bu yüzden Almanya da devam etmeyi bile düşünüyorum. Orada daha rekabetçi daha canlı bir ortam var. Burada 1 milyon edecek adama 4 milyon istiyorlar 4 veriyorsun adam oyuna girmiyor bir şey oluyor yada daha yüksek fiyatı bekliyor kabul etmiyor. Transfer tarihini kaçıyorsun.
      Evet bir canlanma olmalı cok durgunluk var cok değerinden düşük teklifler geliyor bunlara bir önlem alınmalı transfer pazarı eski günlerine dönüp yeniden canlanmalı 2010 2012 yılları arasında ben oynarken bu takımı ilk kurduğum zamanlarda pazara koyduğum oyuncuya hemen hemen hergün teklifler geliyordu ama şimdi hiç teklif gelmiyor satamadıgımız oyuncuyu kovmak zorunda kalıyoruz
      Bence bu konuda öncelikle kasası dolu olup transfer pazarını sabote etmek için yüksek teklif veren kişiler engellenmeli. Ve bir kişinin aynı anda teklif verebileceği oyuncu sayısı 3ü 5i geçmemeli. Pazara bakıyoruz adamın teki hepsine yüksek fiyat verip ucurmuş pazarı herkes kabul etse bile sadece 1 tanesini alacak ama sabote ediyor tüm listeyi.

Good Things Take Time :!:
      Al-sat yaparak kazanan takımlar var. birisi de benim. benim 1m e aldığım futbolcuyu 3 m e BAL'a sattığım futbolcudan kâr elde edemeyeceğim size göre. Çünkü o futbolcuyu Amatör 2 deki adam da 1 m e almış olacak.
      Şiddetle karşıyım zaten gelir yönünden sıkıntılı bir oyun burası. Stadyumunuz hazırlık maçlarınız turnuvalarınız açısından bakıldığında zaten gelirimiz az. 2 transfer döneminde para kasma şansımız oluyor. Pazar aktif olduğunda al-sat yaparak 50 m para kasabiliyordum şimdi sınır da kalkarsa al-sat biter tamamıyla.

Edit*
      Çözüm sınırların kalkması değil. Herkes elindeki kadrosunu bir şekilde oturttu ve şampiyonluk savaşında. Zaten kadrosunu kurmuş olan bizler -ki çoğnuz Süper Amatör BAL 3. Lig- arasındasınız. Neden yeni futbolcu alalım ki? Çünkü mevcut oyunda takım güçleri düşük ve şampiyonluk için oynayan takımların diz gücü onlara göre yüksek.
      Piyasa durgunluğunun asıl sebebi sonradan oyuna başlayan arkadaşlarımızın ya da direkt olarak alt liglerde mücadele eden arkadaşlarımızın, elindeki oyuncuları satamamasıdır. Çünkü alttan yeni oyuncular gelmiyor. Yeni takımlar olmayınca önce siz gelir elde edemiyorsunuz. Sizde para olmadığı için zaten piyasa durgun kimseye satılmaz düşüncesiyle 300+ futbolculara şaka gibi 10-20 m teklifler veriyorsunuz.
      Sınırlar kalktı diyelim ki: ben 2. ligteyim her ligi görebiliyorum. piyasa yine durgun. sınır olsa da olmasa da durgun olacak.
      Bu durumun bir tane çözümü var. O da alttan yeni futbol kulüpleri gelmeli. Önce siz satamıyosunuz, sonra biz satamıyoruz, haliyle Süper lig de satamıyor.

Son olarak söylemeliyim ki bu oyun teknolojiye yenik düştü. Artık bilgisayara ihtiyaç duyulmuyor. Bir an önce Android-iOS uyumluluğu aktifleştirip Google Play store ( isminden emin değilim kullanmayalı yıllar oldu) ya da App Store 'da ücretsiz olarak piyasaya giriş yapması gerekiyor. En büyük reklam da bu mobil uygulama olacaktır zaten.

Aylardır gelecek denildi, bekliyoruz hala gelmedi.
      Gelecek gibi mi?

Bence Hayır.
      KOCAELİSPOR KULÜBÜ KONGRE ÜYESİ

Kocaelispor
      Kocaelispor 1966 Stadyumu

Onurluyuz Gururluyuz KOCAELİSPORLUYUZ!

Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von „BahriYavuz“ ()

MustiSRSY schrieb:

Keşke gelse hem oyunu yönlendirme açısındanda çok iyi olur hem oyunun oynayan açısındanda artış görülür ama şuan bununla ilgili hiç açıklayıcı Bilgi gelmiyor sabırsızlıkla bekliyoruz

Açık söyleyeyim ev arkadaşım sırf mobil uygulama olmadığı için oynamıyor. Adamın bilgisayarı da yok ortak kullanıyoruz benim bilgisayarı ama ben uğraşamam öyle her gün diyor ikna edemedim şahsen
      KOCAELİSPOR KULÜBÜ KONGRE ÜYESİ

Kocaelispor
      Kocaelispor 1966 Stadyumu

Onurluyuz Gururluyuz KOCAELİSPORLUYUZ!